Ročníku nepochybně zajímavého, na jehož úvodu si fanoušci kladou otázku: Kdo vystřídá „na trůnu“ Janov?

Tento mančaft zcela opanoval sezonu uplynulou, v níž soupeře zdrtil na hlavu, a vyzkouší štěstí v I. B třídě.

Společně s Janovem opustily okresní přebory i celky z Křenova a Hradce nad Svitavou, ty vinou sestupu, a také poličské B mužstvo. To sice právo účasti mělo, jenže se do soutěže nepřihlásilo.

Čtyři „tváře“ budou nové. Z I. B třídy spadl Horní Újezd a po několika letech se vrací do okresní společnosti. Ze III. třídy postoupily týmy z Březové nad Svitavou a Mladějova, společně s nimi ještě Kamenná Horka náhradou za nepřihlášené poličské béčko.

Tato čtrnáctka se o tomto víkendu pustí do bojů zvících šestadvaceti kol, tedy do klasické podoby soutěže.

Hned premiéra nabízí některé zajímavé střety, mimo jiné Horní Újezd otestuje pevnost cerekvické tvrze a divácky mimořádně atraktivní bude také bitva nováčků na březovském trávníku.

A propos, lákadla pro příznivce? V první řadě místopisná a sousedská derby, jichž okresní přebor nabízí přehršel. Prakticky v každém kole se najde střet obcí, které to mají k sobě navzájem, coby dohodil kamenem.

Uveďme jen některé s daty, která si veřejnost může dopředu zakroužkovat v kalendáři: Morašice – Cerekvice (16. září), Jevíčko – Jaroměřice (29. září), Linhartice – Dlouhá Loučka (30. září), Horní Újezd – Morašice (15. října), Městečko Trnávka – Jevíčko (4. listopadu). A takových soubojů bude více.

Favorité okresního přeboru? Těžko na někoho ukazovat prstem, ostatně před rokem touto dobou sotva někdo předpokládal suverénní janovskou jízdu.

Na něco lze snad poukazovat v souvislosti s výsledky prvního kola poháru, to však přece jenom pořád nebyla ostrá mistrovské zápolení.

I tak je nade vší pochybnost jasné, že třeba očekávání kladená na cerekvické fotbalisty budou ta nejvyšší. V horní půlce tabulky jsou zvyklí se pohybovat hráči z Jaroměřic, Morašic či Bystrého, samozřejmě není vyloučeno, že k nim „doletí“ větší nebo menší překvapení.

Jak ale říkají fotbaloví klasici, pravda neleží v předsezonních prognózách, ale jen na zeleném pažitu.

Přejme si, aby sezona vyšla všem aktérům – hráčům, rozhodčím, divákům – a nabídla tu správnou sportovní zábavu…

Možní favorité podle Deníku:

Cerekvice

Největší favorit okresního přeboru sídlí u řeky Loučné. Už na jaře chtěl Slavoj do kraje, jenže tehdy Janov prostě nebyl k zastavení. Takže si Cerekvičtí musí na svoji šanci počkat a hned pohárovou nadílkou do sítě Kamenné Horky naznačili, kam budou sahat jeho ambice. Měli by hrát vysoko.

Morašice

V předešlé sezoně se Morašicím dařilo v pohárech, zato v mistrovské soutěži se nevyvarovaly klopýtání, které je z boje o špici vyloučilo. Přesto je s tímto zkušeným kolektivem potřeba počítat, vždy uměl velice efektivně sbírat body a na vítězství často nespotřeboval přehršel gólů.

Možní „černí koně“ podle Deníku:

Mladějov

Pozor na tohoto nováčka. Vždyť se posílil mimo jiné o dlouholetou oporu třebovského Slovanu Tomáše Staňka, na lavičku přišel kouč Vlastimil Suchý, který úspěšně kormidloval Kunčinu „átřídními“ vodami, má k dispozici i dva nejlepší střelce III. třídy. Tady se rodí tuze zajímavý výběr…

Opatov

Opatovský tým patří mezi takové, které v soutěži působí poměrně nenápadně, ale vždycky se objeví na předních postech. Ofenzivní síla je tu značná a nejednou sází na to, že soupeře přestřílí. Kdyby se mu povedlo zpevnit oproti zvyklostem obranné řady, může dosáhnout na velké věci.