Druhým kolem pokračoval o víkendu fotbalový Pohár hejtmana Pardubického kraje. Zasáhla do něho čtveřice celků ze Svitavska a uspěla ze tří čtvrtin.

Asi největší hodnotu má postup Litomyšle přes Choceň, protože soupeři, kteří na sebe narazí také v mistrovské soutěži, nastoupili v dobrých sestavách. Průběh hry byl poznamenán tím, že domácí hráli hodinu v deseti, z tohoto pohledu je vítězství Jiskry ještě docela skromné. Vyložených možností na to, aby rozhodla o výsledku daleko dříve než v 89. minutě, měla dostatek.

O generálce v pravém smyslu slova nelze hovořit v případě Dolního Újezdu, který v tomto složení za týden k mistrovské premiéře proti Moravské Třebové rozhodně nevyběhne. Ale ukázalo se, že i hráči ze širšího kádru umí zabrat, vybojovaná výhra nad Hlinskem se vždy cení a dobrou zprávou pro trenéra Abta bezesporu je, že má v případě nutnosti kam sáhnout.

Ani Moravská Třebová se nepředstavila v sestavě, s jakou kouč Válek počítá do přeborových bitev, a ani v jejím případě to nebylo nijak ke škodě konečnému výsledku, když si z Načešic odvezla kontrolované vítězství.

A tak pohárová pouť trochu paradoxně skončila pro tým, který to teoreticky měl mít nejsnazší. Kunčina hrála proti konkurentovi, který hrál ještě na jaře okresní přebor. Jenže se ukázalo, že Skuteč disponuje kolektivem slušných fotbalových kvalit a hosté zůstali prakticky bez šance na postupový úspěch.

Fotbalový Pohár hejtmana Královéhradeckého kraje: SK Týniště nad Orlicí - FC Slavia Hradec Králové.
Gólové hody v poháru, excelovaly Hořice

2. KOLO:

Dolní Újezd – Hlinsko 2:0

Domácí se sešli v hodně okleštěné sestavě s převážnou většinou béčkařů, i tak se ale radovali z postupu. Soupeře totiž zaskočili povedeným úvodem. Nejprve se trefil k tyči Váně, na 2:0 zvyšoval hlavou po rohovém kopu Rejman. „Z nouze sestavené mužstvo podalo příkladně bojovný výkon. Svoje nedostatky naši hráči nahrazovali nasazením a soupeř mnohdy vzteky šílel. Po přestávce přišel jeho očekávaný nápor, všechno jsme ale takticky zvládli. Některé naše borce chytaly i křeče, ale vůle je vůle. Hlinsko se snažilo marně a přesto, že mu na postupu záleželo, odjelo s prohrou. Věřím, že duch tohoto zápasu náš celek neopustí,“ uvedl sekretář TJ Sokol Dolní Újezd Jan Kabrhel.

Branky: 13. Váně, 24. Rejman. Rozhodčí: Papežík. ŽK: 3:1. Diváci: 80. Poločas: 2:0. Dolní Újezd: Janecký – Rejman, Frank, Čejka, Doležal, Klička (75. Vanat), M. Vomáčka, Vrabec, Kabrhel, Štarman, Váně.

Choceň – Litomyšl 1:2

Zlomový okamžik duelu, který byl od počátku vyrovnaný, nastal po půlhodině hry, kdy unikajícího Vejrycha zastavil „červeným“ faulem Coufal a před Jiskrou se otevřela možnost dlouhé „přesilovky“. Ta se jí moc nedařila, v nástupu do druhého poločasu navíc z pokutového kopu inkasovala. Od té chvíle nabrala převaha Litomyšle zřetelných rozměrů, gólman Gerčák byl však pro hostující střelce výraznou překážkou. Až v 70. minutě se v šestnáctce prosadil kapitán Hašek a vyrovnal. Jiskra pokračovala v tlaku a těsně před koncem se dočkala, Tomšů prudkou křížnou střelou z hranice vápna zápas rozhodl.

Branky: 50. Novotný (PK) – 70. Hašek, 89. Tomšů. Rozhodčí: Mach. ŽK: 1:1. ČK: 1:0 (30. Coufal). Diváci: 80. Poločas: 0:0. Litomyšl: Koukola (46. Kačer) – Hašek, Štoudek, Radimecký, Gyömber (46. Tomšů), Kristek, Kundera, Svoboda, Valenta, Severa (60. Zeman), Vejrych.

Načešice – Moravská Třebová 0:3

Bezmála stokilometrový „výlet“ na trávník účastníka I. A třídy dopadl tak, jak měl, tedy postupem Slovanu. Kouč Válek neměl k dispozici kompletní tým, ale i jedenáctka, která nastoupila, si dokázala poradit. Projevila se přece jenom vyšší individuální kvalita třebovských fotbalistů, kteří častěji kontrolovali míč a byli produktivnější v zakončení. Dvoubrankový náskok získaný v úvodní pětačtyřicetiminutovce byl pro ně základem k úspěchu, po pauze si ho hlídali, i když domácí jim několikrát „zatopili“. Deset minut před koncem se ovšem podruhé v utkání trefil Konečný a zlomil tím definitivně soupeřův odpor.

Branky: 16. a 80. Konečný, 42. Štaffa. Rozhodčí: Svědiroh. ŽK: 0:2. Diváci: 50. Poločas: 0:2. Moravská Třebová: Vykydal – Bubela, R. Šatník, T. Novák, Kopa, Bednář, Havlíček, Kolář, Nováček, Štaffa, Konečný.

Skuteč – Kunčina 3:1

Skutečský celek, který pamatuje divizní časy, se vrací na krajskou úroveň po letech, kdy se „hrabal“ z okresu, a v I. B třídě zřejmě nebude hrát druhé housle. Před týdnem skalpoval Holice a také proti Kunčině se prezentoval ve velice sympatickém světle. Hosté si nevěděli rady s jeho rychlým přechodem do protiútoku a jenom těžko zastavovali ofenzivní výpady, ze kterých domácí vytěžili dvougólové vedení ještě do přestávky. Po změně stran přidali po dalším z řady přečíslení třetí zásah a Kunčina potom stačila jen korigovat porážku z nařízené penalty.

Branky: 16. a 61. Pavliš, 6. Krátký – 77. Tlustoš (PK). Rozhodčí: Trnka. ŽK: 1:2. Diváci: 180. Poločas: 2:0. Kunčina: Hutira – Pešava (65. Scholze), Spálenský, Zeman, Eliáš, V. Pagáč (84. J. Šejnoha), M. Šejnoha (87. Hlavatý), Sedláček, Kaláb (46. Ondráček), Šmehlík (74. Šabacký), Tlustoš.

Postupující do 3. kola:

Dolní Újezd
Moravská Třebová
Litomyšl
Starý Mateřov
Letohrad
Rosice nad Labem
Libišany
Skuteč