Na programu je plných 15 kol odvetné části. Jestli se na všech místech začne ve stanovený následující víkend, to záleží hlavně na počasí a terénech, ohroženo je především střetnutí v Poličce (což je na počátku jara tradice). Okresní fotbalový fanoušek bude zvědavý hlavně na vzájemné boje: První z nich mezi Moravskou Třebovou a Svitavami se hraje v sobotu 29. března (Slovan pro jaro změnil hrací den z obvyklé neděle na sobotu). O týden později v neděli 6. dubna zamíří Třebová do Poličky a poslední regionální bitva přijde na řadu na prvního máje ve čtvrtek 1. května, kdy zápas vloženého kola svede proti sobě poličské a svitavské hráče.

Celky z Moravské Třebové a Poličky mají drobnou výhodu v nadpolovičním počtu jarních zápasů doma: shodně osm. Svitavští se na vlastním trávníku představí jen sedmkrát. Jarní program přeboru orámují výjezdy okresních kolektivů na půdu superfavorita ze Živanic – Moravská Třebová tam cestuje na úvod, Polička na úplný závěr a dá se důvodně předpokládat, že bude asistovat u postupových oslav. U nás se Živanice představí jen jednou, a to 14. června ve Svitavách.

V prognózách před jarním výkopem se experti i fanoušci vzácně shodují: o postupu Živanic není pochyb. Sice nejprve musí prokázat svoji výkonnost přímo na hřištích, ale jakákoli jiná varianta by byla senzací. Rozhodně pravděpodobnější je ta možnost, že se vzmátoří poslední Prachovice a zdramatizují boj o udržení. Ten ovšem nejspíš bude vypjatý tak jako tak, soudě zejména podle špatného vstupu Holic i Chocně do jarní divize. Speciálně tyto dva celky, pokud se vůbec zachrání, tak se budou klepat do konce sezony a s nimi celý chvost KP. A kam že mohou sahat ambice okresní trojice? Ty svitavské určitě do elitní pětky, Třebová i Polička by měly napravit podzimní výsledkové tápání a poskočit do lepší poloviny přeboru.