Podzimní část mistrovské fotbalové sezony je definitivně minulostí. O derniéru se postaraly víkendové zápasy nejvyšší soutěže Pardubického kraje.

Holice – Polička 4:5

Na závěr podzimu bylo k vidění rušné a zajímavé střetnutí s nevídanou koncovkou. Jeho úvod se odvíjel jednoznačně v režii domácích, kteří rychle získali dvougólový náskok, když se uvnitř pokutového území prosadili Kopřiva a Václavek. Ale bleskové vedení jakoby favoritovi spíše uškodilo, protože v dalších minutách přestal hrát a přenechal iniciativu Poličským. Ti se nenechali pobízet a během krátké chvíle vyrovnali. Postaral se o to Mbah, jenž nejprve pálil přesně k tyči z hranice vápna a následně skóroval hlavou. Netrvalo to však dlouho a Holice opět vedly, z trestného kopu překonal Slaného Kopřiva. Po přestávce se bojovalo spíše ve středu pole a když v 69. minutě dotlačil míč za Slaného záda Václavek, zdálo se být rozhodnuto – 4:2. Omyl. Hned vzápětí si mezi beky naběhl Ezeala a sólo s přehledem zakončil, aby v 76. minutě nachytal gólmana Hlavatého z ostrého úhlu Netolický – 4:4! Šok pro domácí byl dokonán za další tři minuty poté, co se do vzduchu parádně zavěsil Mbah a za jeho hlavičkou se Hlavatý jen ohlédl. Konsternovaní domácí se poté na odpověď nezmohli a hosté slavili tři velmi důležité body.

Fakta – branky: 16. a 30. Kopřiva, 22. a 70. Václavek – 26., 28. a 80. Mbah, 71. Ezeala, 77. Netolický. Rozhodčí: Mrkvička (Opatovice nad Labem). ŽK: 1:3. Diváci: 80. Poločas: 3:2. Holice: Hlavatý – Lát, Chvála, Hanč – Krpata – Křtěn, J. Jedlička, Fotul – Kopřiva – T. Jedlička, Václavek. Polička: Slaný – P. Scheib, Stejskal, Jílek, Jakub Mužík (78. Findejs) – Netolický, Andrle, Navrátil, O. Petr (70. Stodola) – Mbah, Ezeala.

Třemošnice – Moravany 1:0

Fakta – branka: 22. Šebek. Rozhodčí: Jansa (Ústí nad Orlicí). ŽK: 1:2. Diváci: 160. Poločas: 1:0. Třemošnice: Janda – Mocanu (88. Šindelář), Culek, Kalina, Petr (68. Široký) – P. Šindelář, J. Vančura, Forman, O. Vančura – Hejcman (80. Filip), Šebek. Moravany: Laksar – Horák, Lukas, Záleský, Hurta – Kulhánek, Mráz, R. Hynek, Bakeš (78. J. Hynek) – Mach, Knotek.

Choceň – Heřmanův Městec 4:2

Fakta – branky: 59. z pen. a 78. Baborák, 58. Myšák, 89. Hanus – 18. Mach, 25. Hlaváč. Rozhodčí: Lukes (Lanškroun). ŽK: 1:7. ČK: 0:1 (63. Netušil). Diváci: 100. Poločas: 0:2. Choceň: Gerčák – Baborák (80. Sklenář), Fogl, Prachař (60. Popelka), Synek – Mikulík (89. Stolín), Krejza, Novotný, Kubový (85. Hanus) – Voborník, Myšák. Heřmanův Městec: Zrůst – Salfický, M. Jablečník (31. Krátký), Mach – Dvořáček (44. Levinský), D. Jablečník, Netušil, Straka – Svoboda, Tiler, Hlaváč.

Libišany – Přelouč 2:0

Fakta – branky: 44. Kaufman, 76. Bydžovský. Rozhodčí: Zerzán (Makov). ŽK: 2:3. ČK: 1:1 (30. Machala – 30. Klouda). Diváci: 90. Poločas: 1:0. Libišany: Šimon – Rosůlek, Vydarený, Kučera, Huňák (76. Kuric) -Bydžovský (86. Rybka), Machala, Kaufman, Hron – Brož, Slezák (80. Filipi). Přelouč: Konvalina – Rokyta (80. Hajn), Táborský, Ulrych, Novotný – Machačný, Chaloupský (84. Vinařík), Hanáček (80. Hataš), Novák (39. Pokorný) – Klouda, Vančura.

Chrudim B – Žamberk 1:0

Fakta – branka: 8. Zrůst. Rozhodčí: Bednář (Lukavice). ŽK: 4:2. Diváci: 50. Poločas: 1:0. Chrudim B: Zíma – Jindrák, M. Tlapák, Holeček, Kopecký – Svoboda – Zrůst, P. Tlapák (88. Zeman), Zavřel (90. Vinš), Stránský (68. Žalud) – Kalas. Žamberk: Martinovský – O. Kopecký, Bartoň, Franke, Jirů (54. Rudolecký) – Kotyza, Huška, Smola, A. Kopecký, Pavelka – Černík.

Zápasy Moravská Třebová – Slatiňany (0:2), Svitavy – Hlinsko (3:1) a Česká Třebová – Dolní Újezd (4:1) byly předehrány.

1. Slatiňany (38), 2. Holice (31), 3. Chrudim B (31), 4. Třemošnice (31), 5. Moravská Třebová (28), 6. Libišany (27), 7. Česká Třebová (26), 8. Svitavy (23), 9. Hlinsko (21), 10. Žamberk (21), 11. Polička (19), 12. Choceň (18), 13. Přelouč (15), 14. Heřmanův Městec (15), 15. Moravany (10), 16. Dolní Újezd (6).