V jarní fotbalové Fortuna lize je po třech kolech zaregistrováno 387 hráčů a hráček. Třetí dějství tipaře notně trápilo, správných tipů především na duely Moravská Třebová – Dobříkov, Letohrad B – Polička, Kamenná Horka – Horní Újezd nebo Čistá – Bystré bylo poskrovnu.

Vítězem 3. kola tipovací soutěže je TOMÁŠ VÁPENÍK z Pomezí, jemuž bylo přiděleno startovní číslo SY0305. Byl jedním z deseti soutěžících, kteří získali 11 bodů za sedm uhodnutých výsledků. Ke slovu tak přišla supertrefa a tipař z Pomezí byl nejblíže k ideálnímu údaji (31 gólů). Vítěz dostane poukázku Fortuna v hodnotě 100 korun a pamětní tričko soutěže. O ceny se může přihlásit od pondělí v redakci Svitavského deníku.
V čele celkové klasifikace je nyní trojlístek, jenž nasbíral 27 bodů. Řada dalších hráčů je v těsném závěsu.

Tipy ve 3. kole: 1 – 0 – 2 – 1 – 2 – 1 – 2 – 0 – 2 – 1.

Neváhejte a zapojte se do hry, pořád je dost času

Jarní část oblíbené tipovací soutěže na fotbalová utkání Fortuna liga čtenářů Deníku byla zahájena už před nějakou dobou, ale zapojit se do ní lze samozřejmě kdykoli.
I letos máte možnost vyhrát zajímavé ceny. Nejlepší hráč celkového pořadí se může těšit na elektrickou sekačku Stiga. Druhý nejúspěšnější soutěžící získá dres české fotbalové reprezentace s podpisem jednoho z hráčů národního týmu a poukázku v hodnotě 1000 korun od sponzora soutěže – sázkové kanceláře Fortuna. Třetí hráč dostane mobilní telefon pro 2 SIM mivvy dual music.
Třináct kol
Odměněni budou tradičně i vítězové jednotlivých kol, pro které bude připraveno pamětní tričko a sázková poukázka Fortuny v hodnotě 100 korun.
Fortuna liga začala úvodním kolem o víkendu 27. a 28. března. Nyní se hraje čtvrté kolo. Celkového vítěze budeme znát po třináctém kole, jež je na programu o víkendu 19. a 20. června. Kompletní konečné pořadí s výherci bude vydáno ve středu 23. června.
Jak tipovat?
1. Pomocí hlasovacího kupónu, který najdete v Deníku a doručíte na adresu: Svitavský deník, náměstí Míru 28, 568 02 Svitavy či do sběrných schránek Fortuna ligy Deníku.
2. Na webu www.denik.cz nebo na www.fortunaliga.cz (najděte váš Deník a tipujte).
První hlasování pouze na kupónu! Když hráč tipuje poprvé, napíše do kolonky pro identifikační číslo písmeno N a vyplní číselné heslo a veškeré další údaje. Heslo si hráč určí sám při vstupu do hry jako kombinaci libovolných čtyř číslic od 0 do 9, například 0123. Startovní číslo hráči přidělí při vstupu do soutěže redakce.
Ve středu otiskneme pořadí všech soutěžících. V tomto seznamu zjistí nový hráč svoje startovní číslo, které v dalším průběhu hry již sám vpisuje do kupónu nebo je uvádí při hlasování na internetu.
Kupón obsahuje deset zápasů. Tipující u každého z nich napíše 0, 1 nebo 2, podle toho, jak odhaduje výsledek v základní hrací době (1 = vítězství domácích, 0 = remíza, 2 = vítězství hostů). Dvojtipy jsou nepřípustné. Nevyplněný tip znamená minus dva body.
Dále hráč vyplní Supertrefu, která rozhoduje při určování vítězů při rovnosti bodů. Soutěžící uvede celkový počet branek v deseti zápasech.
Za každý správný tip soutěžící získává 2 body, za chybný naopak jeden bod ztrácí, tzn., že maximum je 20 bodů, minimum –10 bodů. Úplná pravidla na www.fortunaliga.cz.
Uzávěrka pro vhození kupónů do schránek a tipování na internetu je každý pátek v 16 hodin, u tiketů zaslaných poštou rozhoduje razítko.
(red)