Ohlasy: poličský kouč Pavel Schejbal lituje branky inkasované v nastavení v Pardubicích po nedůslednosti v obraně.

Pardubice – Polička 2:2
Pavel Schejbal, trenér SK Masokombinát: Byl to vyrovnaný zápas se šancemi na obou stranách. Domácí jich měli více v první půli, my ve druhé, kdy jsme otočili výsledek, byli lepší a mohli si vedení několikrát pojistit. O vítězství jsme přišli v nastaveném čase naší vlastní hloupostí a nedůslednosti při obsazování hráčů. Soupeř má ve svém středu tři čtyři zkušené fotbalisty, kolem nich jsou běhaví mladíci, takže si nemyslím, že by až tolik oslabil. Náš výkon ve druhé půli je pozitivním signálem do dalších jarních utkání. Velmi dobře zahráli Tomáš Švec, Libor Soukal a Michal Adamča, solidně se předvedl také Pavel Zvěřina, bohužel se na konci nechal vyloučit a zřejmě bude chybět v derby proti Třebové.


Mor. Třebová – Svitavy 1:0

Petr Mrázek, trenér SKP Slovan: Bylo to spíše remízové utkání. Na začátek jara mělo dobrou úroveň, my jsme v něm byli šťastnější. Hrálo se hodně tvrdě, místy na hranici únosnosti, gólové šance se rodily na obou stranách. Proti silnému soupeři jsme podali kolektivní bojovný výkon. Co se týká fotbalovosti, tak jsme schopni zahrát lépe, ale pokud jde o nasazení a přístup všech našich hráčů, jsem plně spokojen.
Jiří Stejskal, trenér Svitav: Zápas hodnotím jako kvalitní, hraný tvrdě, ale férově, nesoucí znaky derby. Rozhodčí ho vcelku zvládl, nemám k němu žádné výhrady. V naší hře byly nedostatky pramenící z toho, že se jednalo o první jarní duel, nepřesnosti v přihrávkách a podobně. Celkově si ale myslím, že jsme podali dobrý výkon. O výsledku rozhodla jediná akce domácích, kterou jsme neuhlídali a inkasovali. Sami jsme měli šance, dvě z nich jasně ložené, ale bohužel jsme je neproměnili. Velkou práci odvedl Ovad, v defenzivě zahrál dobře Zatočil.