Aby ne, když v Poličce i ve Svitavách zůstaly cenné tři body. Pro srovnání přinášíme také pohled z „druhé strany barikády“, tedy z táborů poražených.

Polička – Živanice 2:0

Roman Kysilko, trenér Poličky: Hosté hráli tak, jak jsme čekali. Připravovali jsme se na jejich kombinační fotbal a tím, že už máme zónové bránění více zažité, se nám dařilo mu čelit. Navíc oni do toho nejdou tak na doraz. Moc pomohla 14. minuta, kdy se nám povedlo pěknou střelou otevřít skóre, ale myslel jsem si, že to bude málo. Ani po druhé brance v závěru poločasu jsem ještě nevěřil ve vítězství, to jsem začal až tak kolem 75. minuty, když nám ten gól pořád nemohli dát. Jeden sice dali, ale to bylo po evidentním faulu na brankáře. My jsme hráli to, co jsme chtěli, kluci plnili pokyny. Obrana hostů se mi zdála méně kompaktní než v podzimním utkání, dovolila nám toho až moc. Výborně zachytal Dittrich, chytila se také stoperská dvojice Král – Pavliš. Jsme šťastní za tři body, nutně je ale potřebujeme potvrdit i za týden proti Lanškrounu. A to bude zcela odlišné utkání.

Jaroslav Kratochvíl, trenér Živanic: Hrálo se na jednu bránu, a to domácích. Ti bránili v deseti lidech a vyráželi k rychlým protiútokům. V první půli byla Polička stoprocentní, když dva skončily gólem. Naopak my v prvním poločase podali chladný, profesorský výkon, když chybělo více bojovnosti. Po přestávce už se soupeř nemusel nikam hrnout, postavil, jak se říká, autobus před vápnem. My jsme vystřídali a hned se zlepšil pohyb. Začali jsme se častěji dostávat do šancí. Za klíčový okamžik považuji náš neuznaný gól ve 48. minutě. Asistent sice ukázal na půlku, ovšem hlavní ho neuznal. Po hodině hry se k nám obrátilo štěstí zády, když Janecký trefil břevno. Mohu pochválit hru po našé levé straně, zato ta pravá totálně shořela.

Svitavy – Vysoké Mýto 3:2

Zdeněk Válek, trenér Svitav: Mýto je pro nás tradičně nepříjemný soupeř. Na jeho hřišti se nám vůbec nedaří a i doma se s ním trápíme. I v sobotu jsme nezačali dobře a po zbytečné penaltě hned v úvodu nám trvalo dvacet minut, než jsme se srovnali. Poté už jsme převzali iniciativu a jednoduchou hrou, hlavně nakopávanými míči, jsme dostali hosty pod tlak a dokázali skóre do poločasu otočit. Ve druhé půli jsme víceméně hru kontrolovali, tlačili se do branky, přidali třetí gól. I když jsme v závěru ještě inkasovali, výhru jsme hlídali a potvrdili body z venku, takže spokojenost.

Zdeněk Kocman, trenér Vysokého Mýta: Prvních dvacet minut utkání jsme hráli poměrně dobře. Podařilo se nám vstřelit gól a ujali jsme se vedení. Poté ale domácí zvýšili úsilí a do konce prvního poločasu otočili výsledek na 2:1. Úvod druhé půle patřil také Svitavám, zvýšily na 3:1. My jsme začali hrát příliš pozdě a stačili jsme jen snížit. Přesto ale byly domácí lepším mužstvem a zaslouženě zvítězili.

(rh, mo, red)