Zabralo také Pomezí, které konečně navázalo na podzimní výkony a odnesly to Slatiňany. Méně se o den dříve dařilo morašickým fotbalistům, kteří konečně narazili na soupeře ze svých tabulkových vod a neuspěli.

Chrudim C – Moravská Třebová 0:3

Dalšího těžkého soupeře má Slovan za sebou a opět mu nedal naději, když byl po celý zápas lepší. Hned ve 4. minutě se Masopust postaral o jeho vedoucí gól a netrvalo to dlouho, než Vančura poslal do gólovky Kučerňáka a ten si s jistotou poradil – 0:2. I po změně stran se hrálo zcela pod třebovskou taktovkou a rodily se další šance. V 64. minutě zachytil Masopust špatný odkop gólmana a z ostrého úhlu pečetil výsledek. Chrudim se za celé utkání dostala snad do jediné možnosti.

Fakta: Branky: Masopust 2, Kučerňák. Rozhodčí: T. Řehák. Poločas: 0:2.

Moravská Třebová: Vykydal – Strouhal, Marek, Vančura, Novák, Staněk, R. Šatník, Okleštěk, Štěpánek, Masopust, Kučerňák (Sedláček).

Ladislav Kučerňák, trenér SKP Slovan Moravská Třebová: Byl to znovu výborný výkon v podání celého mužstva. Čekal jsem, že soupeř bude patřit mezi nejlepší, ale navázali jsme na hru z předchozích zápasů a prakticky k ničemu ho nepustili. Velice dobře zahrála obranná formace, útočníci přidali produktivitu a o výsledku nebylo pochyb. I díky tomu, že jsme vedli po dvaceti minutách o dva góly. Jsem rád, že jsme první tři jarní duely proti tabulkově nejsilnějším týmům zvládli s devíti body a při skóre 10:0. Myslím, že to odpovídá kvalitě, jakou kádr v současné době má.

Pomezí – Slatiňany 4:1

Hrál se z obou stran vcelku pohledný fotbal. V 15. minutě musel střídat zraněný Coufal, na trávník šel Drobný a jakmile nastoupil, tak po rohu přesnou hlavičkou rozjásal diváky – 1:0. Nástup do druhého poločasu patřil soupeři a Křemenák musel ukázat svoje kvality při několika těžkých zákrocích. A potom začali úřadovat domácí. Roušar po dalším rohu J. Nespěšného, Jožák překvapivou střelou a Lím po spolupráci s M. Nespěšným přidávali další góly a publikum tleskalo. Hosté se ke konci dočkali korekce.

Fakta: Branky: Drobný, L. Roušar, Jožák, Lím – Kudyn. Rozhodčí: Svoboda. Poločas: 1:0.

Pomezí: Křemenák – Mička, Coufal, Stýblo, Čejka, L. Roušar, Pořízka, Ehrenberger, Jožák, J. Nespěšný, M. Nespěšný (Drobný, Svoboda, Mareček, Lím).

Vítězslav Kotásek, trenér Sokola Pomezí: Jsem spokojen se ziskem tří bodů. I když výsledek vypadá jednoznačně, nebylo to tak snadné. Soupeř byl v některých fázích nebezpečný a kdyby proměnil svoje šance, tak bychom s ním měli co dělat. Jelikož máme značnou marodku, tak jsme nastoupili v netypickém složení, bylo to vlastně poprvé, co spolu tato sestava hrála. Tím více si cením toho, jak kluci tento těžký zápas zvládli.

Hlinsko B – Morašice 2:0

V podprůměrném utkání se narodilo jen poskrovnu výraznějších šancí. Domácí se ujali vedení z nařízené penalty, kterou bezpečně proměnil Slavík. Aby hosté dosáhli alespoň na bod, museli dát gól, což se však kvůli jejich střelecké sterilitě ukázalo být neřešitelným úkolem. Po přestávce sice převzali iniciativu, ovšem jejich převaha byla úplně jalová a pokud už se dostali ke střele, byla jejich muška vychýlená. Hlinsko si tak počkalo na jednu z ojedinělých možností a po zásahu R. Netolického bylo rozhodnuto.

Fakta: Branky: Slavík (PK), R. Netolický. Rozhodčí: Šlor. Poločas: 1:0.

Morašice: Prešinský – Jokeš, Chmelík, V. Štancl, Kopecký, Skala, M. Štancl, Válek, Zerzán, Burián, Škoda (Veselík, Mach, Petr Kuta).

Jan Kuchta, trenér Sokola Morašice: Byl to zápas, ve kterém oba soupeři nehráli prakticky nic, ale domácí i z toho ničeho vytěžili tři body. My jsme zcela propadli v zakončení, protože jsme snad ani jednou nevystřelili mezi tři tyče a to se pak těžko dávají góly. Sice jsme ve druhém poločase měli třicet minut územní převahu, ale nebylo nám to nic platné, do brankové příležitosti jsme se nedostali. Zkušený hlinecký stoper Eis na nás v poklidu stačil, my jsme ho nebyli schopni obejít.

Další výsledky I. A třídy: Přelouč – Staré Hradiště 0:0. Srch – FC Jiskra 2:1 (2:0). Branky: Doležal, Zeman – Ježek z pen. Načešice – Česká Třebová B 2:3 (0:0). Branky: Zita, F. Jirásek – Hustý 2, Myšák. Horní Jelení – Prosetín 0:2 (0:1). Branky: Polívka 2.

Pořadí: 1. Moravská Třebová (39), 2. Horní Jelení (34), 3. Chrudim C (27), 4. Srch (27), 5. Načešice (23), 6. Pomezí (22), 7. Česká Třebová B (22), 8. Staré Hradiště (21), 9. Přelouč (21), 10. Hlinsko B (19), 11. Slatiňany (18), 12. Prosetín (16), 13. Morašice (11), 14. FC Jiskra (10).