Tamní celky si připsaly cenné tři body. Svitavští odjeli bohužel z Chocně s prázdnou poté, co inkasovali jen z penalt.

Polička – Letohrad B 1:0

Domácí fotbalisté zahájili utkání aktivně a už ve 3. minutě nebezpečně vystřelil na branku hostů Opina po přiťuknutí Stejskala. Hosté zahrozili vzápětí, kdy se kapitán Kvapil objevil sám před Prokopem, ale zamířil těsně vedle.

V 9. minutě se uvolnil na levé straně Navrátil, odcentroval a J. Petr hlavičkoval také „o fous“ mimo tři tyče. Do konce poločasu se ještě dvakrát dostal do vyložené šance domácí Stejskal, leč poprvé přestřelil a podruhé trefil tyč opuštěné letohradské svatyně.

Také do druhé části nastoupili domácí útočně, střelecké štěstí zkusil zpoza vápna Čípa. Rozhodující chvíle nadešla v 69. minutě. Na hranici pokutového území byl faulován Opina a Navrátil z přímého volného kopu nedal hostujícímu brankaři naději – 1:0.

Čtvrt hodiny před koncem přišel na hřiště V. Král místo Stejskala a hned zaměstnal defenzivu soupeře, jeho uvolnění na vápně a tvrdá rána vystrašila gólmana, míč však prosvištěl nad břevnem. V závěru zápasu se hosté pokoušeli o vyrovnání, tlačili se dopředu, ale Polička si vydřené vítězství nenechala sebrat.

Branka: 69. Navrátil.

Polička: Prokop – Škoda, F. Švec, Čípa, Stoklásek – J. Petr, O. Petr, Netolický, Navrátil – Stejskal (76. Král), Opina.
Letohrad B: Satoria – Černaj, Hynek, Svoboda, Kail – Tóth, Kvapil, Řehák, Dušek – Černohous, Moravec.

Choceň – Svitavy 2:0

Úvodní minuty zápasu rozhodně nevypadaly, že se podle předsezonních prognóz utkali favorité soutěže. Obě družstva „zdobila“ zejména nepřesnost a hra se tak odbývala převážně ve středu pole. Po úvodním oťukávání se přece jenom začalo něco dít i před brankami.

Ve 34. minutě zatáhl po pravé straně balon domácí Stavrevski, v šestnáctce byl faulován a Myšák z penalty trestal – 1:0. Před přestávkou musel ještě svitavský Lampárek zasahovat při nebezpečné hlavičce, tentokrát zůstal nepřekonán.

Svitavy po změně stran logicky chtěly co nejdříve vyrovnat, ale odhodlaly se pouze ke dvěma střelám z dálky, které Gerčák bez problémů zkrotil. Velkou šanci zvýšit vedení Chocně měl v 69. minutě Stavrevski, když běžel sám na Lampárka, střílel ale mezi nohy, kde brankář hostů prostor ucpal.

Uklidňujícího druhého gólu se Choceň dočkala až v 75. minutě. V šestnáctce byl zezadu faulován zase Stavrevski, k penaltě se znovu postavil Myšák, který ji proměnil v zápase i podruhé a zvýšil na konečných 2:0.

Branky: 34. a 75. Myšák (obě z pen.).

Choceň: Gerčák – V. Smejkal, Lesák, Novotný, Seidenglanz – Smola, Souček (84. Grůz), Myšák, Vera (89. Zachař) – Bálek, Stavrevski. Svitavy: Lampárek – O. Jelínek, Kroulík, Kubík (87. R. Jelínek), Bandouch – Horák, Chlup, Čížek, Brůna (70. Frolo) – Šilar, Ovad.

Dobříkov – Moravská Třebová 1:5

V první půlhodince se sice žádná vyložená šance neurodila, přesto bylo na co koukat. Oba kolektivy se snažily hrát dost agresivně, hráči nešetřili krokem, od 30. minuty však začali mít jasně navrch hosté.

Domácí obranu především zlobilo pohyblivé útočné trio Konečný, Švanda, Sedláček. Hlavně s Konečným si Dobříkovští vůbec nevěděli rady. První gól si ale vstřelili sami. Do krásného centru Staňka musel Horníček strčit hlavu, protože za ním byli dva volní protihráči, jenže míč po jeho pokusu o odvrácení nebezpečí skončil za Lukesem – 0:1.

O dva góly to bylo ve 44. minutě. Staněk rozehrával přímý kop, poslal ho přímo na Lukese, kterému balon skočil a propadl mezi nohama – 0:2. Povedený závěr Moravské vyšperkoval v poslední minutě první půle třetím gólem Konečný. Dobříkovský gólman Lukes sice dělal co mohl, jednu střelu vyrazil, jenže na dorážku osamoceného útočníka neměl.

Do druhé půle domácí prostřídali, přeskupili řady a jejich hra se zlepšila. Směrem dopředu začali být víc nebezpeční, vypracovali si i slušné množství rohových kopů, jenže zahrávat se je Dobříkovu nedařilo. Míče létaly většinou na přední tyčku, kde je hráči hostů pohodlně sbírali.

V 63. minutě vážněji zahrozili Slovanisté a znovu z toho byl gól. Přímý kop se otřel o zeď, změnil směr a volný P. Šatník dorazil míč do sítě – 0:4. Zkorigovat se Dobříkovu podařilo v 71. minutě, kdy faul ve vápně na Houžvičku potrestal z penalty J. Horníček – 1:4. Poslední slovo ale měli znovu hosté. V závěrečné minutě hry završil skóre na 5:1 pro Třebovou z brejku Večeřa.

Branky: 71. P. Horníček z pen. – 30. vlastní, 44. Staněk, 45. Konečný, 63. P. Šatník, 90. Večeřa.

Dobříkov: Lukes – Rouha (46. L. Rychtařík), Karela, Horníček, Dostál – Jehlička, Klapal, Zahradník, Houžvička – Michek, Jelínek (46. Doubrava).
Moravská Třebová: Vykydal – Strouhal, R. Šatník, Králíček, Huryta – Křivánek, Staněk, Sedláček, Aberle – Konečný (75. Polák), Švanda (57. Večeřa).