Rozmnožení kont se čekalo i od dalších dvou družstev a očekávání byla k radosti fanoušků naplněna.

Holice – Moravská Třebová 1:1 (PK 5:3)

Slovan potvrdil, že mu to v poslední době proti silným soupeřům jde, a po Slatiňanech okradl i dalšího z nich. Holice si nic jiného než vítězství nepřipouštěly, ale narazily na odhodlaného a bojovného soupeře, který nepřijel jen tak odevzdat body. Což dával najevo po celý první poločas, kdy držel domácí vcelku „na uzdě", přežil pokutový kop a navíc v jeho závěru po Staňkově střele sám gólově udeřil – 0:1. O náskok Slovanisté přišli vrzy po zahájení druhé půle, o což se postaral Kopřiva, ovšem to neznamenalo, že hosté padli na kolena. Naopak, nadále předváděli pracovitý, byť defenzivní výkon, a odměnou jim byla remíza po devadesát minutách, jelikož veškeré ofenzivní pokusy Holic ustáli bez úhony. V rozstřelu tahali za delší konec stoprocentní domácí.

Fakta – branky: 51. Kopřiva – 40. Staněk. Rozhodčí: Jelínek (Lanškroun). ŽK: 2:1. Diváci: 100. Poločas: 0:1. Holice: Králík (46. Hlavatý) – Tláskal, Ručka, Hanč – Chvála – Klouček, Krpata (69. J. Jedlička), Fotul (59. Musil) – Kopřiva – T. Jedlička, T. Velinský (59. D. Machatý). Moravská Třebová: Vykydal – T. Novák, Marek, Murin (13. Novotný), Vančura – Polák, R. Šatník, Staněk, Strouhal – Nováček (83. Rázl), Šrom (63. Dokoupil).

Václav Velinský, trenér SK Holice: Podali jsme kvalitní výkon, plný pohybu i kombinací. Vytvořili jsme si spoustu šancí, jedinou chybou bylo jejich proměňování. Ale to už nás na jaře trápí další čas.

Miroslav Večeřa, trenér SKP Slovan Moravská Třebová: Vzhledem k absencím jsme zvolili taktiku zvanou beton s čekáním na příležitostné brejky. Pár jsme jich i měli, ale při jejich řešení se naši hráči svých možností zalekli. Přesto jsme se po střele z dálky ujali vedení, když soupeř předtím nedal penaltu. Měl sice herně navrch, ale více méně jen po šestnáctku. I po přestávce se domácí snažili tlačit, vyrovnali po centru do vápna, ale dál se hrálo v duchu první půle. Převaha domácích vedla jen k náznakům šancí po dlouhých míčích na dva vysoké útočníky, ale s nimi jsme si poradili a remízu úspěšně ubránili až do konce. Musím říci, že jsem měl z tohoto utkání větší strach. Holice mě například v porovnání s celkem Slatiňan herně dost zklamaly.

Svitavy – Žamberk 5:3

Úvod, to byl fotbalový sen pro domácí. Za tři minuty 2:0! Nejprve se sám před gólmana dostal Válek a přesně zakončil, vzápětí se na malém vápně z otočky prosadil Ptáček. Zdálo se, že Svitavy budou utkání kontrolovat, náskok je však příliš ukolébal, polevily a Hrubý bleskově vyrovnal, když dvakrát využil nedůrazného počínání obrany. Hostů bylo rázem plné hřiště, ale elán jim vzal po Veselského průniku Ovad a poté i Válek, který se opět prosadil sám před brankářem – 4:2. A to nebyla odehrána ani celá půlhodina. Hned po pauze ovšem trestal další zaváhání svitavské defenzivy Breda a celý neurovnaný druhý poločas se nesl ve znamení rostoucích obav domácích o výhru. Ty skončily až po pátém gólu v 90. minutě, ten si hosté dali sami, ale nervy to pro diváky byly v některých chvílích pořádné.

Fakta – branky: 2. a 27. Válek, 3. Ptáček, 24. Ovad, 90. vlastní – 18. a 20. Hrubý, 47. Breda. Rozhodčí: Štěpánek (Chrudim). ŽK: 1:3. Diváci: 200. Poločas: 4:2. Svitavy: Jílek – Novák, Czehowský (54. D. Jukl), Petrila, Veselský – Bartoš, Chlup, Čížek, Válek (89. Vyhnánek) – Ovad (76. Frolo), Ptáček. Žamberk: Martinovský – Molnár, Pavelka, Trejtnar, T. Kotyza (28. J. Kotyza) – Franke, J. Huška, Breda, Jírů, Kos – Hrubý.

Oldřich Palla, vedoucí družstva TJ Svitavy: Světelná tabule na Svitavském stadionu září krátce po 17. hodině do dálky: čas 2:23 a skóre 2:0. Dva rychlé útoky a přesné zakončení, co více si přát. O pár minut později na stejném místě svítí 2:2. Naši hráči si opět vybrali svých dvacet minut nepozorností a chyb a pomohli Žamberku vyrovnat hru i skóre. Naštěstí je tato rána probrala, opět začali hrát, znovu dvakrát skórovali a do kabin se šlo za stavu 4:2. Do druhého poločasu jsme nastoupili v poklidu, s cílem držet příznivý výsledek. Ale hned přišla další hrubka v defenzivě, hosté snížili na rozdíl jediného gólu, na nás padla nervozita a báli jsme se o výsledek, protože jsme nedokázali nic vymyslet proti stále se lepšícímu Žamberku. Strach nás opustil až v poslední minutě, kdy si hosté po centru do vápna dali vlastní gól. Konec tedy dobrý, ale musíme si uvědomit, že s takovými dírami v obraně bychom příště v Pardubicích mohli dostat pěknou „nakládačku".

Tomáš Koukol, vedoucí družstva 1. FC Žamberk: Co říci k zápasu? Těžko se hodnotí, protože průběh byl bláznivý a plný zvratů. Před zápasem jsme si řekli v kabině určité věci, kterých se chceme vyvarovat. Bohužel to vzalo rychle za své, než jsme se na hřišti rozkoukali, tak jsme po dvou minutách prohrávali 0:2. Domácí se vývojem nechali zřejmě ukolébat, iniciativu jsme převzali my a rychle jsme srovnali. Poté jsme ale vyrobili několik chyb v defenzivě a Svitavy odskočily na 4:2. V kabině jsme si řekli, že už nemáme co ztratit a hned po přestávce jsme snížili na rozdíl jedné branky. Náš tým byl aktivnější a domácí jsme do žádných šancí nepouštěli. V závěru jsme hru otevřeli a v nastavení přišlo rozuzlení zajímavého utkání. Naše obrana udělal několik školáckých chyb, ale většinu zápasu jsme byli vyrovnaným soupeřem, hlavně ve druhé půli, kdy se naši hráči vydali na hranici svých možností. Za to jim patří uznání. Bohužel se zápas nevyvedl některým rozhodčím. V první půli měl být vyloučen obránce domácích po faulu na samostatně unikajícího Hrubého a tři minuty před koncem měla být odpískána do očí bijící jasná penalta v náš prospěch. Každý chápe, že rozhodčí jsou ovlivněni složitostí utkání, stejně tak jako momentální chvilkovou indispozicí či alkoholovým opojením. Ale jsou věci, nad kterými opravdu zůstává rozum stát. Více bych to neřešil. My se musíme poučit z vlastních chyb a vyvarovat se jich. Jedeme dál, mužstvo vnitřní sílu má a budeme bojovat až do konce. Nikdo nic nebalí, rveme se o to víc. Soupeři gratuluji k vítězství, i když by zápasu slušela remíza a penaltový rozstřel.

Lanškroun – Polička 1:2

Hosté potvrdili nárůst formy z posledních kol a z horké lanškrounské půdy si odvezli cenné vítězství. Nasměroval je k němu v prvním poločase po pkěné kombinační akci Poul, ve druhém ho přiblížil Stejskal proměněním nařízené penalty. Domácí potřebují body jako sůl, postupem času přitopili pod kotlem a snížili Knápkem. Ten samý hráč se ale v emotivním konci nechal vyloučit a obětavě hrající hosté výhru uhájili.

Fakta – branky: 72. Knápek – 19. Poul, 66. Stejskal z pen. Rozhodčí: Beneš (Letohrad). ŽK: 3:2. ČK: 2:0 (86. Knápek, Popelář). Diváci: 220. Poločas: 0:1. Lanškroun: Wendlig – Stasiowski, Pavelka, Popelář, Šilar – Lechnýř (63. Fait), Savych, Smrkal (46. Vacek), Hostovský (70. Karlík) – Krejsar, Knápek. Polička: Slaný – Hašek, Jílek, Andrle, Vondra – Poul, T. Švec, Pazdera, Netolický (82. F. Švec) – Stejskal, Navrátil (89. Mužík).

Pavel Hrabáček, trenér TJ Lanškroun: Porážka je nezasloužená. Začali jsme dobře, ale pak jsme inkasovali. Poté jsme se dost hledali. Po přestávce se hrálo na polovině Poličky, měli jsme spousty závarů. Hosté se pak jednou dostali do vápna a byla z toho penalta. My jsme posléze snížili, jenže pak byl vyloučen Knápek, což nám hodně ublížilo. V závěru jsme vrhli všechny síly do útoku, ale dotlačit míč do brány jsme nedokázali. K inkriminovanému vyloučení Knápka se vyjadřovat nechci. Podle mě byl rozhodčí nepřesný.

Jiří Valta, trenér SK Polička: Jeli jsme prakticky v jedenácti, ale chtěli se porvat o úspěšný výsledek. V první půli jsme hráli velmi dobře, dali gól a měli další slibné šance. Bylo jasné, že po přestávce přijde tlak domácích a ten také přišel. Přidali na agresivitě na hranici únosnosti, ale my zvýšili z penalty na 2:0. To už začala atmosféra mezi nevraživými domácími diváky houstnout. Nápor Lanškrouna byl s blížícím se závěrem enormní, nás držel gólman Slaný, ale přesto jsme inkasovali. V poslední čtvrthodině jsme potom těžce odolávali a i se štěstím se nám to povedlo, za což jsem rád. To, co se dělo po utkání, nemělo s fotbalem nic společného. Nedovedu vůbec pochopit, co si všechno domácí hráči dovolili. Tak nedisciplinovaný tým jsem ještě neviděl. Jezdil jsem do Lanškrouna v minulosti vždy rád, ale tohle bylo doslova zvěrstvo. Pochválil bych rozhodčího Beneše, v té divočině to měl hrozně složité a podle mě utkání zvládl. Od domácích to byla ubohost a smutná vizitka.

Další výsledky:

Chrudim B – Hlinsko 4:2

Fakta – branky: 38. Opina, 50. Kroutil, 53. vlastní, 87. Tlapák – 14. Volf, 40. Tulach. Rozhodčí: Mrkvička (Opatovice nad Labem). ŽK: 2:4. ČK: 0:1 (86. Dostál). Diváci: 60. Poločas: 1:2. Chrudim B: Kudláček – Jindrák (89. Pejcha), Zeman, Valda, Malý – M. Langr (41. M. Tlapák), Vácha, Ráliš, Zrůst (72. Netušil) – Kroutil (65. Meduna). Hlinsko: Kopecký (58. Jindřichovský) – Mocanu, J. Nevole, Volf, Zach (89. M. Nevole) – Cach, Dostál, Vymetal (76. Slováček), Vukliševič – Tulach (82. Chmelík), Trupl.

Choceň – Letohrad B 4:1

Fakta – branky: 21., 77. a 90 + 2. z pen. Myšák, 27. Strachota z pen. – 14. Slodičák. Rozhodčí: Zita (Načešice). ŽK: 1:5. ČK: 0:1 (90 + 1. Zach). Diváci: 101. Poločas: 2:1. Choceň: Gerčák – Eisner, Baborák, Kratochvíl, Synek (77. Fikejz) – Novotný (84. Sklenář), Dostál, Krejza, Sloupenský (60. Kubíček) – Myšák, Strachota. Letohrad B: Moláček – Zach, Janoušek, Uhlíř, Vágner – Sita, Švercl (77. Svoboda), Pokorný, Lorenc (89. Petráček) – Slodičák (84. Dvořáček), J. Procházka (83. Černohous).

Třemošnice – Přelouč 2:0

Fakta – branky: 67. a 85. Šebek. Rozhodčí: Poláček (Chrudim). ŽK: 4:1. ČK: 0:1 (53. Mihovský). Diváci: 160. Poločas: 0:0. Třemošnice: Auersvald – Kunášek, Culek, Petr, O. Vančura – P. Šindelář (85. Brom), Kvíčala (65. J. Vančura), M. Šindelář, Forman – Šebek, Hejcman (71. Filip). Přelouč: Konvalina – Táborský, Novák, Ulrych, Rokyta (46. Kmoníček) – Machačný, Vančura, Kosek (74. Volejník), Řezníček, Kačírek (80. Chaloupský) – Mihovský.

Česká  Třebová – Slatiňany 0:1

Fakta – branky: 90 + 1. Beneš. Rozhodčí: Zerzán (Makov). ŽK: 1:2. ČK: 1:0 (60. Bohunek). Diváci: 326. Poločas: 0:0. Česká Třebová: Hotmar – Bohunek, David, Hašek, Grepl – Zahálka, Ezr (73. Nešický) – Müller (88. Fučík), Urbanec (84. Abt), Rataj – Pešek (64. Sejkora). Slatiňany: Žďánský – Hudec (14. Mikan), Kudrnka, Málek, Mihulka (46. Vodrážka) – Beran, Koblasa (68. Beneš), Vladyka, Koudelka – Kopecký, Pokorný.

Moravany – Pardubice B 0:4

Fakta – branky: 22. D. Kovář, 51. Kayamba, 55. Vencl, 86. Panchártek. Rozhodčí: Bleša (Chrudim). ŽK: 2:1. Diváci: 150. Poločas: 0:1. Moravany: B. Branda – Knotek, Záleský, M. Lukas, Mach – Hurta, R. Hynek (85. J. Branda), Imramovský (69. Smejkal), Novák – Kříž, Poláček (63. Sokol). Pardubice B: Hrnčíř – F. Pánek, Vencl, Koblížek (30. Málek), Tichý (72. Staněk) – D. Pánek, Řezníček, Kovář, Valenta – Kayamba, Klátil (79. Panchártek).

Pořadí:

1. Pardubice B (52), 2. Holice (52), 3. Chrudim B (51), 4. Slatiňany (50), 5. Svitavy (45), 6. Choceň (42), 7. Polička (40), 8. Česká Třebová (35), 9. Třemošnice (27), 10. Moravany (26), 11. Hlinsko (24), 12. Moravská Třebová (24), 13. Přelouč (23), 14. Lanškroun (19), 15. Žamberk (17), 16. Letohrad B (7).