Plný ranec bodů brala také litomyšlská Jiskra, která alespoň částečně napravila předcházející nevýrazné výkony. Svitavy braly proti zachraňující se Třemošnici dva body, ale předvedenou hrou svoje věrné fanoušky zklamaly. A nepotěšily okresní kolegy z Dolního Újezdu, kteří se právě s Třemošnicí přetahují o održení. Pravda, ti by se na to nemuseli ohlížet, pokud by sami bodovali v Heřmanově Městci, k čemuž ovšem byli daleko.

Ve středu 5. června je na programu atraktivní předehrávka 30. kola. Litomyšl přivítá Dolní Újezd a výkop tohoto derby bude v 18 hodin.

28. KOLO:

Česká Třebová – Moravská Třebová 1:3

Hosté byli fotbalovější, hru měli pod kontrolou a potvrzovali po celý zápas lepší tabulkové postavení. Domácí byli v útoku bezzubí, o čemž svědčí pouhé dvě střely mezi tyče. V defenzivě se navíc dopouštěli hrubých chyb, a tak nikoho nepřekvapilo, když Polák dával hlavou na 0:1. Po hodině hry si Válek udělal z obránců slalomové tyče, perfektní přihrávkou našel Poláka, který skóroval podruhé. Zmar domácích dokonal Strnad třetí trefou. Hrozící debakl odvrátil střídající Fučík snížením hlavou na 1:3, Moravská Třebová však předčila soupeře naprosto zaslouženě.

Fakta – branky: 83. Fučík – 6. a 61. Polák, 77. Strnad. Rozhodčí: Zavřel (Luže). ŽK: 0:3. Diváci: 80. Poločas: 0:1. Česká Třebová: Hubálek – Klumpar, Krystl, Švec, Jiřánek (78. Gregor) – Sejkora, Roušar – Langer, Müller, Grepl – Stolín (67. Fučík). Moravská Třebová: Kamisch – Kopa, Štaffa, Petrila, Strnad – Válek, Novák, Bednář (81. Kudyn), Kalus (78. Mikšánek) – Polák, Bubela.

Svitavy – Třemošnice 2:2 (PK 4:2)

Vlažný první poločas v podání Svitav potrestali hosté rychlým protiútokem, který bezchybně zakončil D. Forman a začalo trápení domácích. Ti se vůbec nemohli dostat do tempa, byli málo nebezpeční, naopak soupeř vycítil šanci na překvapení. Až po více než hodině hry nejprve Bartoš hlavou srovnal, aby vzápětí D. Juřík střelou z uctivé vzdálenosti otočil skóre. Namísto uklidnění však domácí fatální hrubkou darovali D. Formanovi gól na 2:2 a to už jim fotbalový Bůh neodpustil, takže přišli o bod. Alespoň penalty však zvládli.

Fakta – branky: 63. Bartoš, 68. D. Juřík – 13. a 74. D. Forman. Rozhodčí: Valenta (Letohrad). Hráno bez karet. Diváci: 111. Poločas: 0:1. Svitavy: Jílek – Novák, Czehowský, M. Čížek, Horák – Drašar, Chlup, Bartoš, Škáva (24. A. Novák) – Leinweber, D. Juřík (76. Komínek). Třemošnice: Šebek – Mejtský, Culek (75. Pieies), Petr (68. Jelínek), Oswald – M. Šindelář, P. Šindelář, D. Forman, T. Forman – Král, Hejcman (71. Černík).

Litomyšl – Moravany 3:0

První těžký zákrok musel tasit domácí gólman Koukola, který vytáhl balon těsně před brankovou čárou, potom se ale šance rodily převážně na kopačkách Jiskry, a to i ty z rodu vyložených. Do poločasu byly tři, jednu z nich připravil po rychlém brejku Tomšů a Severa pohodlně zakončil. Po změně stran se hrálo plně v režii domácích a střeleckou zodpovědnost na sebe vzal Svoboda. Nejprve mu snadnou pozici nachystal opět Tomšů a následně poslal do branky hlavou Paclíkovu ránu vyraženou gólmanem.

Fakta – branky: 69. a 75. Svoboda, 28. Severa. Rozhodčí: Štěpánek (Chrudim). ŽK: 1:4. Diváci: 60. Poločas: 1:0. Litomyšl: Koukola – Gyömber, Hašek, Štoudek, Jireček – Tomšů, Kundera, Paclík (85. Bačík), Hromádka (65. Tauer) – Severa (80. D. Blajda), Svoboda. Moravany: B. Branda – Sokol, J. Lukas, M. Lukas, P. Blajda (78. Smejkal) – Beran, Semerád, Hurta, Komárek – Vařečka (68. Kříž), Knotek.

Heřmanův Městec – Dolní Újezd 4:1

Špatné nástupy do obou poločasů stály hosty naději na lepší výsledek a potřebné záchranářské body. Po čtvrthodině ztráceli dva góly, potom se sebrali a dobrou pasáž završil kontaktním zásahem Štarman. Sotva se však týmy vrátily z kabin, prosadil se před Janeckým Netušil, zvýšil na 3:1 a úsilí hostů o další návrat do utkání pak bylo marné. Naopak ke konci při hře vabank zase inkasovali a znovu si zkomplikovali svoji neradostnou situaci.

Fakta – branky: 10. Motl, 14. a 49. Netušil, 82. Mach – 36. Štarman. Rozhodčí: Papáček (Kolín). ŽK: 5:2. Diváci: 220. Poločas: 2:1. Heřmanův Městec: Žďánský – Čáp (46. D. Zrůst), Dvořáček, T. Zrůst, D. Jablečník – Jošt (56. M. Jablečník), Motl, D. Svoboda (60. V. Svoboda), Mach – Salfický (76. Hlaváč), Netušil. Dolní Újezd: Janecký – Kubásek, Rejman, Pešina, P. Frank – Frňka (89. Váně), Štarman, Klusoň, Vrabec (76. Dvořák) – Drahoš, Mandlík.

Další výsledky KP Pardubicka:

Letohrad – Choceň 7:1

Fakta – branky: 15., 20. a 63. Kabourek, 32. Čada, 35. Lorenc, 49. Filip, 76. Lorenc – 58. Matějka. Rozhodčí: Jelínek (Lanškroun). ŽK: 0:1. Diváci: 120. Poločas: 4:0. Letohrad: Martinovský – P. Štěpán, Kail, Šponar – Hynek (63. Pokorný), Chládek (68. Lorenc), Čada (71. Hiller), J. Štěpán, Filip – Kabourek, Trnka. Choceň: Zachař – Coufal, Krejza, Zahálka, Eisner (63. Kopecký)– Baborák, Šabata, Sršeň, Rozlívka – Beneš (46. Voda), Matějka (77. M. Gerčák).

Lanškroun – Holice 2:1

Fakta – branky: 89. Marek, 90. + 4. Krejsar – 40. Rožek. Rozhodčí: Hořínek (Hradec nad Svitavou). ŽK: 1:0. Diváci: 150. Poločas: 0:1. Lanškroun: Ehrenberger – Komínek, Popelář, Pavelka (83. Marek), Veselý – Doležal (Sita), Krejsar, Skalický, Š. Kolomý – Ptáček, Savych (95. Macháček). Holice: Pšenička – Rožek, Řezníček, Chvála, Křtěn – Lát (73. Prokop, 90. Laksar), Jedlička, Machatý, Fotul – Černý, Semínko.

Žamberk – Chrudim B 1:0

Fakta – branky: 13. Bartoš. Rozhodčí: Fojtík (Pardubice). Hráno bez karet. Diváci: 85. Poločas: 1:0. Žamberk: Ikizgül – Trejtnar (91. Kašpar), Rudolecký, Zach, Vaňous – Janata (71. Franke), Bartoš, Jírů, Kotyza – Dvořák (88. Plundra), Kuklík (81. Huška). Chrudim B: Stýblo – Mašek (58. Petržíla), V. Holeček, Linhart, (64. Rejfek), Zikmunda – Friček (64. Pylyp), F. Holeček, Voženílek (71. Švec), Kopecký – Vácha (58. Prokůpek), Zrůst.

Hlinsko – Luže 5:1

Fakta – branky: 20. a 49. Klika, 6. Nevole, 28. Vašek, 85. Dostál – 75. Kroutil z pen. Rozhodčí: Morávek (Pardubice). ŽK: 0:3. Diváci: 160. Poločas: 3:0. Hlinsko: Krčil – Hlouš (46. Dostál), Volf, Vukliševič (81. Polívka), Nevole – Portyš, Zub, Křivka, Cach (60. Solnička) – Klika, Vašek (72. Hrabec). Luže: O. Klenor – Roubínek, Lacman, Mocanu, D. Klenor (64. Novák) – Fejl, Holub (46. L. Richter), Naď, (75. J. Richter), Janoušek – Kroutil, Veis.

1. Lanškroun (64), 2. Letohrad (61), 3. Moravská Třebová (54), 4. Hlinsko (52), 5. Litomyšl (51), 6. Svitavy (51), 7. Chrudim B (47), 8. Heřmanův Městec (44), 9. Česká Třebová (41), 10. Holice (39), 11. Luže (39), 12. Moravany (35), 13. Choceň (35), 14. Třemošnice (23), 15. Dolní Újezd (22), 16. Žamberk (17).