I neodpískaná penalta může tým někdy nakopnout. Příkladem budiž Dolní Újezd. Tato fotbalová nespravedlnost jeho hráče v Hlinsku nabudila natolik, že z málem ztraceného souuboje vytěžili dva body.

Svitavy - Moravany 3:0

Oldřich Palla, vedoucí mužstva TJ Svitavy: Zápas jsme tentokrát zahájili velice dobře. Byli jsme aktivní, dobře kombinovali a svoji převahu vyjádřili třemi góly po pěkných akcích. Na začátku druhého poločasu Jílek včasným vyběhnutím a dobrým reflexem zabránil ve skórování moravanskému střelci Křížovi. V dalším průběhu hra upadla do slabého průměru. Hosté ani my jsme si nevypracovali vážnější příležitost a tak se vlastně celou druhou část hry čekalo na devadesátou minutu a závěrečný hvizd.

Litomyšl - Třemošnice 3:1

Ivo Svoboda, trenér TJ Jiskra Litomyšl: Tentokrát jsme nepodali tak kvalitní výkon, vázla nám kombinace, hráli jsme pomalu a nepřesně. Ale především jsme toužili po vítězství asi jako vegetarián po řízku. Soupeř, který nehrál kombinačně špatně, vystřelil na naši branku jenom z nařízeného pokutového kopu, a tak jsme měli zápas vcelku pod kontrolou, dali tři branky a zvítězili. Náš výkon však postrádal jiskru, která nám v minulých zápasech nechyběla. Takže bylo dobré si vybrat slabší chvilku v relativně snadném zápase. Čeká nás série těžších utkání, ve kterých zjistíme, jak na tom výkonnostně opravdu jsme.

Letohrad - Moravská Třebová 2:0

Zdeněk Válek, trenér SKP Slovan Moravská Třebová: Věděli jsme, že domácí exdivizní celek má na každém postu kvalitu, proto jsme přijeli s úmyslem hrát především opatrně a co nejvíce soupeři znepříjemnit jeho hru. Soustředili jsme se na nulu vzadu, na to, abychom sami něco vytvářeli, jsme až tak nemysleli. Chybělo nějakých dvanáct minut, aby to vyšlo. Přesně ve chvíli, kdy jsem si říkal, že jsem od Letohradu neviděl akci po lajně, tak právě takovou perfektně sehrál a Čada dal hlavou první gól. Tím se zápas zlomil, domácí navíc vzápětí přidali druhou branku. My jsme směrem dopředu moc nebezpeční nebyli, maximálně jsme se dostali k několika standardním situacím, jenže nikoli do šancí.

Hlinsko - Dolní Újezd 2:2 (PK 5:6)

Tomáš Abt, trenér TJ Sokol Dolní Újezd: Po spíše opatrném začátku se domácí začali více prosazovat především nákopy za obranu, ale naše obrana je stačila uhasit, až v závěru poločasu jsme po nepovedeném odkopu inkasovali z penalty. Zkraje druhé půle přišla naše nedůslednost a druhý gól, v ten moment by na nás jen málokdo vsadil. Tomuto dojmu asi podlehli i domácí, myslím, že špatně vystřídali svoje nejlepší hráče, a my se začali vracet do hry. Nejprve nám rozhodčí neodpískal evidentní penaltu, což však kluky ještě více nabudilo. Snížili jsme z trestného kopu a těsně před koncem vyrovnali, navíc jsme hlavně díky Janeckému zvládli i rozstřel. Konečně jsme se mohli radost z bodového zisku na hřišti soupeře, však byl už potřeba. Věřím, že nám to v dalších zápasech pomůže.