Blíže k bodovému zisku byli svitavští dorostenci, jenže ze své herní převahy nevytěžili ani jedinou trefu do černého a v závěru je za to soupeř krutě potrestal. Nově založený litomyšlský celek prožil náročný křest ohněm a kvalitní rival z Letohradu byl na jeho síly. V dalším kole jede Jiskra do Náchoda a Svitavy do Pardubic.

Lanškroun – Svitavy 1:0

Jak málo někdy stačí k plnému bodovému zisku… Kupříkladu Lanškrounu jediná vážnější akce za celé utkání, když v závěru využil příliš otevřené svitavské hry a z rychlého brejku si zajistil vítězství. Přitom do té doby se jen bránil trvalému tlaku hostů, ovšem ti by gól nedali asi ani do rána. Šancí měli sice na rozdávání, a to i z kategorie tutových, jenže produktivitu vykázali žalostnou a ani k penaltovému rozstřelu tudíž zápas nakonec nedotáhli.

Branka: Lechnýř.
Sestava Svitav: Cabal – Šmatlán, Czehowský, Kala, Vacek, Pavel Mooz, Čížek, Bartoš, Říha, D. Svoboda, Hebelka (Kolář, Přibilík, Čonka).

Martin Komoň, trenér Svitav: Bylo to utkání, jaké se může odehrát snad jednou za sezonu. První poločas byl ještě trochu neurovnaný, jak to na začátku soutěže bývá. Druhý jsme ale celý hráli na polovině soupeře, jednoznačně jsme ho kombinačně přehrávali, bohužel jsme však zcela vyhořeli v proměňování vyložených šancí. Jen Svoboda byl možná čtyřikrát sám před brankářem a neskóroval. A bez gólů se, jak známo, vyhrát nedá. Aby toho nebylo málo, tak jsme pět minut před závěrem zahráli špatně ofsajd systém a domácí toho využili, když se poprvé dostali před naši branku a rozhodli. Co nám bylo platné, že jsme byli po všech stránkách lepší, zůstaly nám jen prázdné ruce. Herně to ale zejména ve druhém poločase nebylo špatné. Citelně nám chyběl Juřík, který si odpykává disciplinární trest z předcházející sezony.

Litomyšl – Letohrad 0:5

Obnovená premiéra dorostu Litomyšle nezačala špatně. Zahájil s chutí, dostal se i několikrát k ohrožení soupeřovy svatyně a hrál celkově rovnocennou partii. Postupem času však herně i fyzicky vyspělejší hosté získávali převahu, kterou do poločasu vyjádřili vedoucím gólem. Po přestávce se pak hrálo v režii Letohradu, který přidal rychle další zásahy a držel kontrolu nad vývojem utkání. Domácí odvedli v zápase sympatický snaživý výkon, ale vyšší herní kvalita byla na straně exligových fotbalistů Letohradu.

Branky: Stejskal 2, Škorpil, Procházka, P. Slodičák.
Sestava Jiskry: L. Koukola – Věneček, Soukup, Vejrych, M. Švec, Jirout, Folta, Valenta, Krejbych, Tauer, Tomšů (Bureš, Frank, V. Švec, Blajda, Kadidlo).

Zdeněk Kocman, trenér Jiskry: Proti zkušenému celku z Letohradu jsme odehráli vyrovnaný první poločas a bylaškoda, že jsme inkasovali gól po standardní situaci. Po změně stran přidal soupeř druhou branku po hrubce naší obrany, po kopu z rohu třetí a tím bylo o osudu utkání rozhodnuto. Potom bylo obtížné toto utkání dohrát se vztyčenou hlavou, klukům docházely fyzické i psychické síly. Do zápasu zasáhli i hráči z lavičky. Letohrad zvítězili zaslouženě, svoje svěřence však musím pochválit za bojovnost.

Další výsledky 1. kola: Třebeš – Česká Třebová 7:3, Trutnov – Olympia Hradec Králové B 7:0, Hořice – RMSK Cidlina 0:2, Náchod – Pardubice B 0:9, Hlinsko – Nové Město nad Metují 5:1. Zápas Dvůr Králové nad Labem – Vysoké Mýto byl odložen.