V podzimní části se uskuteční také Superfinále, jehož vítěz si domů odnese hlavní cenu: elektrokolo APACHE ELEKTRONIC od značky Apache Bicycles, českého výrobce jízdních kol s tradicí od roku 2001. Zajímavé ceny dostanou i další výherci.

Tip liga Svitavského deníku začíná úvodním kolem se zápasy hranými o víkendu 16. a 17. srpna. Okresního vítěze budeme znát po 12. kole, jež se odehraje o víkendu 1. a 2. listopadu.

Konečné pořadí okresní části bude zveřejněno na stránkách Deníku ve středu 5. listopadu.

Ale to není všechno!

Soutěž vyvrcholí o následujícím víkendu 8. a 9. listopadu. Devět okresních vítězů z Královéhradeckého a Pardubického kraje se totiž utká ve velkém 
Superfinále o elektrokolo Apache!

Odměněni budou i nejlepší okresní hráči. Vítěz získá mimo jiné míč podepsaný druholigovými fotbalisty FK Pardubice.

Pro výherce jednotlivých týdenních kol je připravena chutná pivní cena od Pardubického pivovaru, který odmění také nejúspěšnější hráče v celkovém pořadí Tip ligy. Ti rovněž obdrží zajímavé ceny od dalšího partnera soutěže – Elektro Berry.

Jak tipovat

1. Pomocí hlasovacího kuponu, který naleznete na stránkách Svitavského deníku a doručíte na adresu: Svitavský deník, Pod Věží 1, 568 02 Svitavy, nebo do sběrných schránek Tip ligy. Obálku se soutěžním tiketem přitom zřetelně označte slovy „Tip liga".

2. Na internetu na webových stránkách www.denik.cz (vyhledejte si váš Deník a tipujte, ale pozor – až od druhého kola).

První hlasování lze provést výhradně na tištěném kuponu z novin! Pokud hráč tipuje poprvé, napíše do kolonky pro identifikační číslo písmeno N a dále vyplní své číselné heslo a ostatní požadované údaje – jméno, příjmení, adresu bydliště, telefon, e-mailovou adresu – a odpoví na dotaz: zda je, či se chce stát předplatitelem Deníku.

Upozorňujeme soutěžící, že při nevyplnění těchto údajů nebude kupon zařazen do soutěže!

Heslo si hráč určuje sám při vstupu do hry jako kombinaci libovolných čtyř číslic od 0 do 9, například 0123 (s výjimkou 0000). Startovní číslo hráči přiděluje při jeho vstupu do soutěže redakce Deníku.

Každou středu otiskneme pořadí všech soutěžících. V tomto seznamu nový hráč zjistí své startovní číslo, které v dalším průběhu hry již sám vpisuje do kuponu nebo je uvádí při hlasování na internetu. Každý hráč může tipovat v jednom kole samozřejmě pouze jednou a pod jedním startovním číslem.

Bodování

Kupon obsahuje deset fotbalových zápasů, které se hrají o následujícím víkendu. Tipující u každého z nich napíše 0, 1 nebo 2, podle toho, jak odhaduje výsledek utkání v základní hrací době (1 = vítězství domácích, 0 = remíza, 2 = vítězství hostů). Dvojtipy jsou nepřípustné. Každý nevyplněný (případně nečitelně vyplněný) tip na zápas znamená dva minusové body.

Hráč dále vyplní Supertrefu, která rozhoduje při určování vítěze kola a o pořadí při rovnosti bodů. Zde soutěžící uvede celkový počet branek, který podle jeho mínění padne v uvedených deseti zápasech.

Za každý správný tip soutěžící získává 2 body, za chybný jeden bod ztrácí, tzn., že maximum je 20 bodů a minimum –10 bodů. Vítězem kola se stává hráč s nejvyšším počtem získaných bodů, případně s nejpřesnějším tipem na celkový počet gólů.

Úplná pravidla Tip ligy jsou k dispozici na www.denik.cz.

Uzávěrka kola

Uzávěrka pro vhození tiketů do sběrných schránek, stejně jako pro odeslání tipu na internetu, je jako obvykle každý pátek v 16 hodin. U kuponů zaslaných poštou je rozhodující datum poštovního razítka.

Sběrná místa1. redakce Svitavského deníku, Svitavy, ul. Pod Věží.
2. restaurace Na Sídlišti, Litomyšl, ul. 17. listopadu.
3. trafika Hrubý, Moravská Třebová, ul. Lanškrounská.
4. restaurace na stadionu SK Polička, ul. U Liboháje.