Poprvé na podzim zakusili hráči moravskotřebovského Slovanu, jaké je odcházet z trávníku bez zisku jediného bodu. Jejich trenér Zdeněk Válek však uznal, že si takový osud po nepříliš vydařeném vystoupení zasloužili.

Litomyšl – Třemošnice 1:1 (PK 2:4)

Ivo Svoboda, trenér TJ Jiskra Litomyšl: Náš výkon byl jako film, který vypnete ještě dříve, než začne první reklama. Měli jsme tradičně problém s počtem hráčů, kteří mohou zasáhnout do utkání, ale to je realita, nad kterou se nebudeme zamýšlet. Směrem dozadu jsme neměli problémy, ale bez pohybu si pořádně nic nevytvoříme. Jak obrovský rozdíl oproti zápasům venku… Ač nerad, chtěl bych upozornit na jednu nepříjemnou věc. Rozmáhá se nám v týmu takový nešvar. Hráči často zapomínají na fotbalové termíny, zejména pak na slovíčka trénink a nasazení. Nevím, odkud to přišlo, ale od nás to nemají…

Leoš Cirkl, trenér ŽSK Třemošnice: Utkání rozhodně pohledné nebylo a tentokrát jsme si nevytvořili ani vyložené šance. Byl to boj se spoustou nepřesností z obou stran. Dostali jsme se do vedení, ale v závěru jsme mohli příjít o všechny body, když soupeř nedal penaltu. Odehráli jsme lepší zápasy, to víme všichni. Dva body bereme.

Svitavy – Česká Třebová 2:3

Oldřich Palla, vedoucí mužstva TJ Svitavy: Tak už jsme dokázali prohrát i na domácím hřišti a to v zápase, který byl celkem vyrovnaný, ale vždy při inkasovaném gólu jsme se dopustili celé série chyb, které soupeř potrestal. Takže i přesto, že jsme nepříznivý stav z prvního poločasu dokázali do 52. minuty srovnat a ještě se dostat do několika nadějných akcí, které jsme přesně nezakončili, byl to soupeř, který znovu využil nedorozumění v naší defenzivě a rozhodl tak o výsledku.

Petr Pražák, trenér FK Česká Třebová: Hrál se svižný fotbal. Náznaky šancí se objevovaly na obou stranách, ale finální fáze neměla dlouho potřebné parametry. V závěru poločasu jsme se rychle dostali do dvoubrankového vedení, ale hned v úvodu druhé půle jsme o ně stejně rychle přišli. Rozuzlení vyrovnané bitvy jsme v 70. minutě strhli na svoji stranu. Pro nás je dobré, že se můžeme poučit z chyb, které nás nestály body.

Polička – Moravská Třebová 2:1

Michal Kozel, trenér SK Polička: Celý týden jsme mužstvo připravovali na zápas hlavně po psychické stránce. Přestože jsme nezačali dobře a brzy inkasovali, tak jsem snad poprvé v sezoně viděl na týmu vnitřní sílu a cítil jsem z kluků, že tenhle zápas neprohrajeme. Měli jsme slibné šance, které byly cítit gólem, ve stejném duchu jsme pokračovali i ve druhém poločase a dočkali se také branek. Soupeři jsme až na dvě tři situace, kdy nás podržel Slaný, moc nedovolili. Celý kolektiv si zaslouží pochvalu, znovu se ukázalo, že fotbalové kvality máme, všechno je to jen o hlavách hráčů.

Zdeněk Válek, trenér SKP Slovan Moravská Třebová: I když jsme v poločase vedli, tak jsme nakonec zaslouženě prohráli, protože jsme se dopustili řady individuálních chyb, po kterých se soupeř dostávali do šancí a porážka mohla být i vyšší než o branku. V tom byl rozdíl oproti našim předchozím zápasům, kdy jsme se takových chyb vyvarovali, zatímco teď jsme je dělali a doplatili na to. Z naší strany šlo o nevydařené utkání a prohra byla zasloužená.