Jenom Dolní Újezd vyšel naprázdno a je jasné, že přezimovat bude ve složité pozici.

Litomyšl – Letohrad 2:1

Ivo Svoboda, trenér TJ Jiskra Litomyšl: Očekávaný zápas s Letohradem byl svižný, kvalitní a v poli vyrovnaný. O našem zaslouženém vítězství rozhodla aktivita v pokutovém území a větší touha získat tři body. Naše pokusy mířily na branku sedmkrát, zatímco hosté vystřelili pouze jednou mezi tři naše tyče. Také poměr rohů 6:3 mluvil v náš prospěch a tak hráči i naši fanoušci mohou být právem hrdí. Před rokem v zimě jsme Letohrad žádali o přípravné utkání, ale pro naši nízkou kvalitu jsme dostali košem. Po sobotním zápase a pohledu na tabulku je snad všem jasné, že tento tým do koše rozhodně nepatří.

Aleš Majvald, trenér FK Letohrad: Utkání v Litomyšli podtrhlo naši špatnou podzimní bilanci na hřištích soupeřů a je to pro nás všechny důvod k zamyšlení. Na druhou stranu si nemyslím, že by jsme byli horším týmem, ale domácí nás porazili díky dobře zahrávaným standardním situacím, které nám dělaly problémy.

Svitavy – Luže 2:1

Oldřich Palla, vedoucí mužstva TJ Svitavy: Na domácím hřišti jsme přivítali nováčka soutěže, ale současně tým se zkušenými hráči a ambicemi na vysoké umístění v tabulce. Zápas jsme zahájili aktivně, tlačili se do útoku a odměnou byly dvě pěkné branky a zasloužené vedení. V závěru poločasu jsme však neuhlídali nebezpečného Hrubého, po faulu na něj kopali hosté penaltu a náš náskok snížili. S vidinou vyrovnání byli hráči Luže daleko bojovnější, tak jsme se po přestávce museli podstatně více věnovat obranné práci. Přesto jsme si ještě vypracovali několik gólových příležitostí, které jsme však nevyužili. A tak to byl boj až do devadesáté minuty, cenné tři body jsme dokázali uhájit.

Miroslav Kaluža, trenér TJ Luže: I když jsme prohráli, jsem spokojený. Dokážu ocenit, když se hráči snaží. Evidentně ale máme problémy hrát na velkém hřišti. Zápas byl podobný jako s Hlinskem. Vstoupili jsme do něj špatně a v polovině poločasu prohrávali o dvě branky. Chtěli jsme hrát ze zajištěné obrany, domácí nás ale trestali stylem hry, kterým jsme se chtěli prezentovat my. Druhý inkasovaný gól však kluky nakopnul, domácí jsme začali přehrávat, z čehož vyplynula penalta na Hrubého. O pauze jsme si řekli, jakým stylem chceme zbytek utkání odehrát, a za druhý poločas musím své hráče pochválit. Chtěli s výsledkem něco udělat, což jsem předtím v domácím utkání neviděl. Štěstí se od nás ale odvrátilo. Myslím si, že za druhou půli jsme si minimálně bod zasloužili.

Heřmanův Městec – Moravská Třebová 1:2

Jaroslav Pavlík,vedoucí mužstva FK Jiskra Heřmanův Městec: Stále stejná písnička. Fotbal se hrál dobrý na obě strany, nás opět trápilo zakončení. Nedokázali jsme proměnit ani penaltu. Vyhlašujeme konkurs na střelce.

Zdeněk Válek, trenér SKP Slovan Moravská Třebová: Hřiště bylo těžké, blátivé, nerovné, soupeř produkoval podle předpokladů fotbal plný dlouhých nakopávaných míčů. Pokyny před zápasem proto byly jasné – co nejvíce hru zjednodušit a dostávat ji rychle co nejdále od našeho pokutového území. Hned od začátku se to dařilo, rychlý Konečný, který se na takovém terénu dobře pohyboval, dvakrát frnknul obráncům, jednou z toho byla penalta, podruhé rovnou gól a vedli jsme 2:0. Potom jsme se však bohužel nevyvarovali několika chyb, z čehož rezultovaly dva pokutové kopy proti nám, při prvním Kamisch napravil svoje zaváhání a chytil ho, druhý domácí dali. Ve druhém poločase jsme soupeře k ničemu nepustili, dařilo se nám posílat míče včas mimo naši šestnáctku a kontrolovali jsme zápas. Přizpůsobili jsme se povrchu hrací plochy a soupeři, což nám vyšlo, máme tři body a s tím jsem spokojen.

Moravany – Dolní Újezd 4:1

Miroslav Semerád, hrající trenér TJ Sokol Moravany: Po vydařené úvodní čtvrthodině, kterou jsme korunovali pěkným gólem, jsme vyklidili střed hřiště. Nechali jme hrát soupeře, který toho v prvním poločase nevyužil. I přesto jsme si vytvořili čtyři slušné možnosti, jak navýšit skóre. Byť se naše hra po přestávce moc nezlepšila, povedlo se nám vstřelit druhou branku. Jenže hosté zápas po ojedinělé akci zdramatizovali. My jsme dokázali definitivně zlomit utkání ve svůj prospěch až v jeho závěru. jsme pochopitelně rádi za tři body, přesto se nemohu ubránit dojmu, že jsme měli rozhodnout už v první pětačtyřicetiminutovce.

Jan Kabrhel, sekretář TJ Sokol Dolní Újezd: Byl to další nepovedený zápas. Domácí byli po všech stránkách lepší a zvítězili zaslouženě. Lépe si přihrávali, hráli jednodušeji než my. Za celý zápas jsme kopali jen tři rohy, přímý kop kolem šestnáctky jsme neměli vůbec. Domácí měly dobře propracované standardky, navíc několik dalších šancí zahodili a nás mnohdy podržel Janecký. Jediný náš gól padl po hlavičce Štarmana, když přehlavičkoval brankáře. V neděli u nás hraje Litomyšl, tak věřme, že se pořádně vyšponujeme.