Ne, ve Svitavách-Lánech to opravdu nevypadalo jako kulisa pro divizní fotbal, ale i do této sloty domácí fotbalisté a soupeři ze Lhoty pod Libčany nastoupili.

„Musím říct, že jsem vůbec nebyl nadšený z toho, že se v takových podmínkách hraje o body a kladl si otázku, pro koho to vlastně hrajeme," netajil se svitavský trenér Zbyněk Zbořil. „Kdo ale přes nepřízeň počasí přišel, tak se určitě nenudil," dodal posléze.

Ano, fotbal to určitě byl zajímavý a po výhře 4:0 hráči i fanoušci na arktické prostředí zapomněli.

Svitavský tým hrál první poločas proti větru, ale nejen to bylo příčinou, že se nemohl dostat pořádně do hry a po jednom z rychlých protiútoků málem inkasoval. Naštěstí včas zasáhl gólman Ehrenberger.

„V kombinaci jsme byli lepší, ale nedokázali to dohrávat do konce. Vždy tomu chyběla ta poslední finálka nebo lepší zakončení. Do vedení nám pomohla nešikovnost hostujícího obránce, který si před bránou nastřelil ruku, ale tomu už předcházela naše pěkná a přímočará akce. V první půli jsme se několikrát chytli do ofsajdové pasti hostů a i proto jsme nedokázali dát více než jednu branku z penalty," zhodnotil první část hry trenér Zbořil.

Samotný úvod druhé půlky vypadal pro domácí dobře. Zdálo se, že svojí aktivitou nedovolí soupeři dostat se do většího tlaku. „Během tří minut jsme měli dvě šance, ale nepřidali druhý uklidňující gól a hosté začali kousat. Na čtvrthodinku jsme vypadli z tempa a museli řešit několik ohrožení naší branky. Ale uklidnění přinesly dva slepené góly v rozmezí tří minut a začal festival nevyužitých šancí. Nakonec jsme přidali ještě jeden gól, ale při kvalitnějším dohrávání akcí jsme mohli dát branek daleko více," byl si vědom Zbyněk Zbořil, který byl i tak s výkonem i výsledkem spokojen.

Snad bude něco podobného platit také příští sobotu, kdy se Svitavští, pokud to počasí a terén dovolí, představí na půdě posledních Holic. Určitě tam pojedou v roli jednoznačných favoritů, ale pozor, Holice teď porazily Dvůr Králové a budou nepříjemným soupeřem.