I v 18. kole museli oba rivalové hodně zabrat, aby vydřeli těsné výhry. Mezi touto dvojicí a třetím Letohradem zeje aktuálně propast 12 bodů!

KP dorost

Jiskra Litomyšl – AFK Chrudim B 1:0

Branka: Němec (PK)

Sestava: Hůlka – Plačko, Hašek, Štoudek, Pecháček, P. Kundera, Rumler, Němec, Sršeň, Král, Kristek (Zubček, Urban, Bednár, Popelka).

Nesmírně těžkých 90 minut odehráli domácí dorostenci, než si mohli připsat další důležité body. Rozhodnutí padlo z penalty za ruku, hosté však zlobili až do konce. „Herně to z naší strany bylo pouze průměrné, celé mužstvo však zaslouží pochvalu za přístup k utkání. Byla to další náročná zkouška,“ oddechl si trenér Litomyšle Zdeněk Kocman.

FK OEZ Letohrad – TJ Svitavy 1:2

Branky: Hynek, Procházka

Sestava: P. Uchytil – Gregor, Kubík, Novák, Škraňka, Hynek, P. Mikolín, Křížek, Juřík, Frolo, R. Mikolín (Procházka).

Počáteční nápor domácích přinesl záhy vedoucí gól, ovšem postupně odezněl. Hosté se dostali ke slovu před poločasem a Hynek křížnou střelou vyrovnal. Vítězný zásah si po průniku Frola připsal střídající Procházka. „V závěru se sice soupeř vzchopil k tlaku, ten byl ale bezzubý a naše obrana si s ním bez výraznějších starostí poradila,“ chválil trenér Pavel Daněk.

SK MK Polička – Tesla Pardubice 0:0

Remíza proti kvalitnímu soupeři je sama o sobě cenná, má–li však pomoci k záchraně, tak nesmí zůstat v dalších kolech osamocena.

SKP Slovan Moravská Třebová – SK Chrudim 1:1

Domácí neodehráli zápas podle svých představ a na konci byli rádi, že zachránili remízu.

MLADŠÍ

Jiskra Litomyšl – AFK Chrudim 1:1

Branka: Nováček.

Sestava: Hůlka – O. Kundera, J. Hašek, Štoudek, Plačko, Jirásek, Nováček, Bednár, Macek, Popelka, Malý (Drač, Vodehnal, Kotlár, Stejskal).

V pohledném duelu dvou nejlepších družstev přeboru sahali domácí po skalpu velkého favorita. Ještě pět minut před koncem vedli, ale pak se soupeři povedla ojedinělá střela z dálky a zajistil si remízu.

FK OEZ Letohrad – TJ Svitavy 7:0

Sestava: Jílek – Klusák, Slabý, Bulva, J. Holický, Paclík, Nekvinda, Moravec, Richter, Procházka, Křivánek (Korčák, Křeček).

„ Základním problémem bylo, že jsme nezachytili začátek utkání a během krátké doby prohrávali 0:2. Pak už jsme nebyli schopni soupeře zabrzdit,“ hledal příčiny nečekaného debaklu svitavský trenér Daněk.

SK MK Polička – Tesla Pardubice 3:2

Velmi překvapivý výsledek, pro domácí tým teprve druhá výhra v ročníku.

SKP Slovan Moravská Třebová – SK Chrudim 2:3

Hosté byli o jeden gól šťastnější.

I. třída dorost

Sokol Bystré – TJ Horní Újezd 2:1

Branky: M. Novotný, Andrlík – Chadima

Nečekaný výsledek okresního derby. Těsné, avšak zasloužené vítězství nováčka, který si prakticky zajistil záchranu.

SK Proseč – Sokol Sebranice 2:0.

Hostující dorost je jednou nohou v okresním přeboru, se šesti body je jeho situace zcela beznadějná.

Sokol Dolní Újezd – SK Sloupnice 0:0

Vyrovnané střetnutí a cenný bod pro domácí získaný proti druhému týmu tabulky.

SK Jevíčko – AFK Horní Jelení 1:1

Branka: Werner

Poklidný duel s lídrem se změnil v pořádně tvrdou bitvu (13 žlutých a dvě červené karty)!

FC Žamberk – Sokol Březová nad Svitavou 2:0

Domácí mají přece jen vyspělejší celek a to se projevilo na výsledku.

Výsledky žactva

Divize

STARŠÍ: Fotbal Pardubice B – TJ Svitavy 4:0 (2:0). Domácí se posílili z ligového áčka a proti nim neměli hosté šanci.

MLADŠÍ: Fotbal Pardubice B – TJ Svitavy 3:0 (2:0). Sestava: Cabal – Slezák, Šenkýř, Czehowský, Říha, Kala, Matocha, Václavek, Vrabec, Kalas, Juřík (Čížek, Bubák). Hosté podali nejhorší jarní výkon, v 10. minutě to bylo už 2:0.

KP: Hlinsko – H. Újezd st. 1:1 a ml. 9:0 (dohrávka), Choceň – Polička 3:0 a 1:2,Lanškroun – M. Třebová 3:0 a 3:2,Č. Třebová – H. Újezd 5:1 a 2:0.

I. třída: Králíky – Svitavy B 3:1 a 2:0, Litomyšl měla volno.