Dva zástupci regionu v nejvyšší fotbalové soutěži Pardubického kraje bojovali ve druhém kole v nezvyklých dopoledních časech. V případě Poličky z toho vzešel cenný remízový zisk a o velice příjemné překvapení se postarali hráči Svitav. Ti hráli po celý druhý poločas proti deseti a v závěru z toho vytěžili rozhodující góly.

Holice – Polička 1:1 (PK 4:1)

Utkání se od začátku hrálo velice takticky, obezřetně, obraz hry byl vyrovnaný a vzruchu před brankami bylo k vidění minimum. Za hosty několikrát zahrozil v zakončení hbitý Mužík, ale bez efektu, ojedinělé střelecké pokusy domácích ze střední vzdálenosti postrádaly přesnost. O poznání zajímavější byl druhý poločas, který otevřel pohotový zákrok Slaného proti střele Kopřivy. Domácí postupně získali územní převahu a zatlačili soupeře na jeho polovinu. V 50. minutě se Václavek vysmýkl z ofsajdové pasti a běžel sám na Slaného, kterého obstřelil, ale balon se odrazil od tyče. Po hodině hry domácí trenér provedl čtyřnásobné střídání (o takovém počtu náhradníků si Poličští mohli nechat pouze zdát) a holický tlak začal proti unavenému sokovi sílit. Svoje vyústění našel v 81. minutě, kdy se prosadil zblízka Velinský a zdálo se, že poličské naděje jsou fuč. Jenže domácí závěr nezvládli, propadli se do herní pasivity a to bývá v situaci, kdy na hrotu soupeřova útoku operuje Mirek Stejskal, smrtící. V 89. minutě zůstal v šestnáctce nekryt a přízemní střelou „vyčaroval" hostům bod, ve který už ani sami nevěřili – 1:1. Zůstal jediný, neboť v rozstřelu právě Stejskal svoji penaltu nedal, napodobil ho i Mužík, naopak Holičtí byli stoprocentní.

Fakta – branky: 82. T. Velinský – 89. Stejskal. Rozhodčí: Jansa (Ústí nad Orlicí). ŽK: 3:0. Diváci: 120. Poločas: 0:0. Holice: Králík – Tláskal (61. Machatý), Chvála, Hanč – Krpata – Klouček (61. Lát), J. Jedlička, Musil (61. Stárek) – Kopřiva – Václavek (61. T. Velinský), T. Jedlička. Polička: Slaný – Klein (20. Kučera), Pavliš, Štěrba, Bureš – R. Netolický (70. V. Netolický), Švec, Navrátil, Andrle – Mužík, Stejskal.

Chrudim B – Svitavy 1:3

Ve vyrovnaném utkání hraném v rychlém tempu se rodily šance na obou stranách a hosté nezůstávali za soupeřem nijak pozadu. Hned zkraje zahrozil ze dvou akcí Ptáček, za domácí se do gólovky dral Kroutil, Cabal srazil míč na tyč a Veselský ho odkopl do bezpečí. Ve 12. minutě sehráli vydařenou akci Ovad, Ptáček a zakončující Frolo – 0:1. Přes důslednou obranu Svitav se domácí těžko prosazovali, ve 32. minutě se jim to ale povedlo a Žalud střelou podél Cabala vyrovnal skóre na 1:1. Jeden z klíčových momentů se odehrál ve 44. minutě, kdy šel sám na branku Frolo, Lacman ho fauloval a nic jiného než červená karta nemohlo následovat. Převaha jednoho muže v poli se na hře ve druhém poločase viditelně projevila. Ve finální fázi ovšem Svitavským dlouho chybělo více přesnosti, takže slibné příležitosti Válka, Frola ani Ptáčka ke gólu nevedly. Udeřilo až v 78. minutě, kdy Ptáček přistrčil ve vápně Válkovi a na jeho střelu neměl chrudimský gólman Vostradovský nárok – 1:2. Domácí poté už neměli sílu na zvrat, naopak Ptáček je v 86. minutě definitivně „dorazil", když nejprve jednu šanci zahodil, ale míč se k němu dostal opět a podruhé se už nemýlil. Hosté podali velmi dobrý výkon, dokázali zužitkovat početní převahu a zaslouženě brali tři body.

Fakta – branky: 31. Žalud – 11. Frolo, 78. Válek, 85. Ptáček. Rozhodčí: Halda (Starý Mateřov). ŽK: 1:1. ČK: 1:0 (44. Lacman). Diváci: 80. Poločas: 1:1. Chrudim B: Vostradovský – Lacman, Linhart, Zeman (71. Pejcha), Bareš (21. Dušek) – Malinský, M. Holub (83. Netušil), Opina, Kratochvíl (46. Jindrák), Žalud (68. Zrůst) – Kroutil. Svitavy: Cabal – Kala (90. Bartoš), Jukl, Czehowský, Veselský – Novák, Čížek, Ptáček, Válek – Frolo (87. Juřík), Ovad.

Moravská Třebová – Letohrad B 3:2

Hned ve 2. minutě se po Masopustově přihrávce prodral za beky Štěpánek, ale jeho tvrdá střela těsně minula branku. Od té chvíle měli navrch hosté a dvojice Konečný – Kabourek zle zatápěla obraně. V 11. minutě přiletěl do vápna centr a nekrytý Kabourek se prosadil – 0:1. Po půlhodině po špatné „malé domů" přidal Konečný druhý zásah. Domácí se dostali ke slovu ve 34. minutě, Staněk oslovil centrem Vančuru, který hlavou korigoval na 1:2. Ve druhém poločase byla k vidění vyrovnaná hra a domácí tým měl více šancí. Nejprve trefil Masopust tyč a v 66. minutě už bylo vyrovnáno. Linhartův přetažený centr z levé strany našel Štěpánka, který střelou „z první" trefil přesně – 2:2. A vzápětí se Slovanisté radovali znovu, po Staňkově centru se hlavou prosadil Masopust 3:2. Hosté mohli srovnat v 72. minutě, kdy obráncům pláchl Švercl, ale jeho gólovou střelu vytlačil Vykydal na roh. V závěru si domácí těsné a trošku šťastné vítězství pohlídali.

Fakta – branky: 32. Vančura, 67. Štěpánek, 68. Masopust – 11. Kabourek, 31. Konečný. Rozhodčí: Vaško (Hlinsko). ŽK: 1:2. Diváci: 120. Poločas: 1:2. Moravská Třebová: Vykydal – Polák, Vančura, Marek, Škranc - Štěpánek, Staněk, Sedláček, Novák – Nováček (15. Linhart, 90. Rázl). Letohrad B: Satoria – Krystl, Stejskal, Janoušek (67. Petráček), Černohorský (65. J. Procházka) – F. Procházka (80. Slodičák), Švercl, Linhart, Pokorný – Kabourek, Konečný.

Další výsledky KP Pardubicka:

Choceň – Lanškroun 3:1

Fakta – branky: 2. Smejkal, 39. Zavřel, 89. Novotný – 64. Knápek. Rozhodčí: Morávek (Pardubice). ŽK: 2:4. Diváci: 150. Poločas: 2:0. Choceň: Gerčák – Baborák, Eisner, David, Fikejz (78. Novotný) – O. Kopecký, Krejza (61. A. Kopecký), Smola, Smejkal – Myšák, Zavřel (90. Mikulecký). Lanškroun: Langr – Karlík, Richtr, Vaško, Krejsar – Kolomý, Mizerák (90. Doležal), Novák, Fait (64. Savych) – Knápek, Hostovský (78. Macháček).

Třemošnice – Moravany 1:2

Fakta – branky: 28. Menšík – 29. a 32. Poláček. Rozhodčí: Poláček (Chrudim). ŽK: 2:3. Diváci: 100. Poločas: 1:2. Třemošnice: Auersvald – Kalina, Culek, Kunášek, Petr – M. Šindelář, J. Vančura, O. Vančura, P. Šindelář (79. Filip) – Brom, Menšík. Moravany: B. Branda – J. Lukas, Záleský, M. Lukas, Veselý – Hurta (63. Sokol), Beran, Fidler (80. Hlaváček), Knotek – Kříž (90. J. Branda), Poláček (86. Imramovský).

Česká Třebová – Pardubice B 0:4

Fakta – branky: 35. a 49. Klátil, 36. Prokopec, 70. Valenta. Rozhodčí: Havránek (Chrudim). ŽK: 3:0. Diváci: 150. Poločas: 0:2. Česká Třebová: Hotmar – Kubásek, Hašek, Rataj, Novotný – Zahálka (79. Nešický), Abt (79. Ezr) – Müller (63. Bočkaj), Grepl (63. Švec), Kukla – Pešek (73. Trčka). Pardubice B: Knobloch – Pánek, Koblížek, Mandutz, Šejvl – Kim (66. Uhlíř), Prokopec, Fousek, Kovář – Valenta (78. Buš), Klátil (76. Molek).

Slatiňany – Přelouč 2:2 (PK 4:3)

Fakta – branky: 15. Slováček, 63. Trňák – 48. Koch, 89. Váša. Rozhodčí: Suchomel (Pardubice). ŽK: 1:4. Diváci: 150. Poločas: 1:0. Slatiňany: Žďánský – Malý, Mihulka, Chvojka, Kudrnka – Skála (59. Beneš), Vladyka, Koudelka (83. Mikan), Trňák, Slováček – Kopecký. Přelouč: Konvalina – Kačírek, Hladík, Ulrych, Rokyta – Pištora (78. Chaloupský), Hanáček, Novák, Vančura – Koch (69. Váša), Černík (59. Machačný).

Hlinsko – Žamberk 1:0

Fakta – branka: 22. Dostál. Rozhodčí: Lukes (Lanškroun). ŽK: 3:4. Diváci: 200. Poločas: 1:0. Hlinsko: Kopecký – Nevole, Volf, Zach (46. Hlouš), L. Cach (90. Chmelík) – Nekvinda, Cepl, Vukliševič, Dostál – Tulach (82. Hrubý), Maier (86. A. Cach). Žamberk: Martinovský – Trejtnar (46. Molnár), Franke, Hrabík, J. Kotyza (86. T. Kotyza) – Pavelka (62. Rudolecký), Breda, Drapa, Novák (22. Huška) – Trnka, Hrubý.