TJ Svitavy – Tatran Litovel 2:3 (1:2). Branky: Valta, Brůna – Plánička, Miklánek, Kvapil. Svitavy: Lampárek (Jos. Ehrenberger) – Zatočil, Novák, Valta, Uhlíř, Seidler, Kroulík, R. Ehrenberger, Brůna, Čížek, O. Jelínek (Urban, R. Jelínek).

Svitavské mužstvo, které by se dalo s trochou nadsázky nazvat futsalovým (a to ještě nehrál zraněný Belej), se na umělé trávě v Lánech představilo opět s novou tváří Michalem Seidlerem a staronovou Radkem Ehrenbergerem. Další posila Michal Belej, jak už bylo zmíněno, nemohla nastoupit.

Svitavští se snažili kombinovat a, i když si nevytvořili nějaký výrazný tlak, byli o něco lepší. Nicméně účet otevřeli hosté. Po rychlé sérii narážeček se míč dostal k volnému Pláničkovi a ten z rohu vápna křížnou ránou překonal Lampárka. Netrvalo to ani tři minuty a bylo vyrovnáno. Valta hezky trefil přímý kop – 1:1.

Hra se dostala do poklidného tempa od vápna k vápnu. Toto přerušila chyba domácí obrany, když při rohu nedůsledně pokryla Miklánka a ten pohodlně skóroval. Svitavy se probudily a snažily se znovu o srovnání. Velice dobře se ukazoval Seidler, nabíhal, nahrával, byl aktivní. Domácí se dostali do několika vynikajících příležitostí, Brůna trefil břevno, Čížek z malého vápna mířil do brankáře a O. Jelínek v dobré pozici střílel nad.

Na gól si diváci museli počkat až do druhého poločasu. Ten byl herně dost neurovnaný, výjimkou byla pouze vyloženě futsalová akce. Hráči si v šestnáctce zahráli „ťukes“ a na jeho konci dával Brůna jednoduše do prázdné brány – 2:2.

Litovel však nakonec přece jen vyhrála, když nenápadná střela z trestného kopu doletěla přesně k zadní tyči brankáře Jos. Ehrenbergera, který na druhou půli vyměnil mezi tyčemi Lampárka. Potřetí vyrovnat mohl před koncem Urban, ale z hranice malého vápna se do černého netrefil.

(mo)