Za trest je v současné době komentovat vystoupení svitavských fotbalistů na cizích hřištích. Důvod? Inu, po výslecích 1:5, 1:5 a naposledy 0:4 se nikomu nehovoří snadno.

Hlinsko – Dolní Újezd 3:1

Jiří Skála, trenér FC Hlinsko: Měli jsme dobrý vstup do utkání, kdy Dostál hned dvakrát po sobě skóroval a za stavu 2:0 jsme měli zápas pod kontrolou. Soupeř se poté dostal na kontakt, kdy po naší zbytečné hrubce v obraně a po odpískaném pokutovém kopu snížil na rozdíl branky. Pak jsme měli i trochu štěstí, když hráči Újezda z další své akce nastřelili z bezprostřední blízkosti břevno. Do druhé půle jsme šli s cílem co nejdříve přidat minimálně ještě gól, který by dodal do naší hry více klidu. Po úniku Portyše a následném centru do vápna si dali hosté vlastence a tím byl duel rozhodnut. Ke konci jsme se ještě několikrát dostali v přečíslení před branku soupeře, ale váhavost a hlavně nepřesnost v zakončení nám nedovolily přidat další góly. Stínem utkání bylo nezaviněné zranění hostujícího Pešiny, který musel být převezen rychlou záchrannou službou k nemocničnímu ošetření. Tímto mu přejeme brzké uzdravení.

Jan Kabrhel, sekretář TJ Sokol Dolní Újezd: Jako přes kopírák probíhají naše podzimní zápasy. Špatně bráníme a tam je náš největší problém. Navíc se nám nedaří střelecky, neproměňujeme ani stoprocentní šance. Naše silná zbraň z minulosti, standardky, se stala ohromnou slabinou. Vždyť kdy jsme naposledy dali gól z rohu či přímého kopu… Je nutné s tímto stavem něco dělat, zvážit, co změnit a kudy ven z této šlamastiky. Nikdo nešel do krajského přeboru s přehnanými ambicemi, ale „hratelní" soupeři z Moravan, Hlinska a Heřmanova Městce nás nepřehráli, porazili jsme se sami. Když se však každý zamyslí, co na sobě zlepší, bude zase dobře. Vážně zraněnému Davidu Kabrhelovi všichni přejeme brzké uzdravení a rychlý návrat k milovanému fotbalu.

Moravská Třebová – Svitavy 4:0

Miroslav Večeřa, trenér SKP Slovan Moravská Třebová: První poločas to nebylo z obou stran nic moc, hrálo se jenom od vápna k vápnu. Po přestávce jsme ale dali brzy gól, který nám hodně pomohl. Začalo se nám dařit, předváděli jsme hru, jakou si představujeme, prosadili jsme se i střelecky a po dalších brankách jsme rozhodli. Utkání jsme potom dovedli v klidu do vítězného konce. Utkání to bylo dobré, bojovné, chvílemi i vyhecovaný, tak jak už v takových derby bývá, ale všechno se zvládlo a pro nás to jsou cenné tři body. Pochválit musím celou bezchybnou defenzivu včetně gólmana Vykydala, protože Svitavy neměly v zápase prakticky nic, nepustili jsme je vůbec do gólovky.

Oldřich Palla, vedoucí mužstva TJ Svitavy: Kdybych byl cynik, řeknu, že se lepšíme, neboť jsme tentokrát venku nedostali „bůra", i když v závěru nás od páté branky zachránilo břevno. První poločas nenasvědčoval tomu, že utkání skončí jasným výsledkem. Tato část byla vcelku vyrovnaná, dokonce jsme v některých fázích měli více ze hry a dokázali si po kombinačních akcích vypracovat i příležitosti, které jsme však nevyužili. Ovšem druhá půle byla jiná. Domácí šli do vedení a naše hra se rozpadla, začali jsme kupit chyby a po nich přicházely tresty v podobě dalších gólů v naší síti. Zcela propadla naše levá strana a když svojí troškou přispěli i stopeři, zrodil se v derby debakl, o který jsme nestáli a pro jaký jsme si nejeli. Ze tří zápasů venku tak máme skóre 2:14 a v sobotu míříme do Libišan. Tam už můžeme jen mile překvapit…