Favority souboje Svitav a Litomyšle byli vzhledem k posledním výkonům obou konkurentů domácí fotbalisté. Svoji roli potvrdili, byť až v poslední desetiminutovce. Tři body brala také Moravská Třebová, které se utkání proti Žamberku nadmíru povedlo. Dolní Újezd neměl v Lanškrouně mnoho nadějí na úspěch, jasno bylo na samém počátku. Polička těsně padla v Třemošnici.

Svitavy – Litomyšl 2:0

V utkání průměrné úrovně byl v prvním poločase k vidění poměrně vyrovnaný fotbal, kterému ale chybělo více vzruchu před brankami. Střelu hostujícího Bureše ze 4. minuty vytáhl Jílek na roh, na opačné straně se pěkně do zakončení prodral Urban, ale z úhlu netrefil. Jiskra měla největší možnost ve 24. minutě po špatné „malé domů" soupeře, kterou dostihl Kristek, ale nedokázal usměrnit míč mezi tyče. Ke gólu byl blízko také svitavský Filip poté, co mu přetažený centr vrátil do zajímavé pozice Ovad, rána však letěla nad Malého svatyni. Po změně stran se pokračovalo ve stejném duchu a oba protivníci se nemohli dostat do pořádné šance, když hra trpěla řadou nepřesností. Ani standardní situace nepřinášely větší nebezpečí pro brankáře. Kolem 70. minuty se však situace na hřišti změnila. Hosté přestali být aktivní, docházely jim síly a Svitavští díky tomu rázem získali převahu. V 82. minutě po rychlém kontru napálil balon pod břevno střídající Frolo (1:0) a jelikož Jiskra už potom nebyla schopna reakce, zpečetil za chvilku skóre zblízka Ovad.

Fakta – branky: 82. Frolo, 86. Ovad. Rozhodčí: Pavlas (Červená Voda). ŽK: 0:1. Diváci: 190. Poločas: 0:0. Svitavy: Jílek – Novák, Petrila, Ehrenberger, D. Jukl – Urban (61. Válek), Chlup (78. Kubík), Čížek, Veselský (87. L. Jukl) – Ovad, Filip (69. Frolo). Litomyšl: M. Malý – Vomočil, M. Hašek, Štoudek, Drahoš – Urban, Kristek (78. J. Paclík), Sršeň, Kundera – Janoušek (63. P. Malý), Bureš.

Lanškroun – Dolní Újezd 4:0

Hosté přijeli, jak je na jaře v jejich případě zvykem, opět ve slátané sestavě a dopředu bylo zřejmé, že to proti aspirantovi nejvyšších příček budou mít velice těžké. Kdo z diváků přišel do hlediště pozdě, tak v podstatě přišel o vše podstatné, neboť v 8. minutě vedli po brankách Smrkala a Faita domácí 2:0 a nakročili k výhře. Hrálo se v jejich režii a rodily se další šance, na využití dvou z nich si však museli počkat do druhého poločasu. Navíc neproměnili pokutový kop a od ještě vyšší porážky zachránil Újezdské, kteří svatyni soupeře ohrožovali jenom sporadicky, několika vynikajícími zákroky gólman Pravec.

Fakta – branky: 4. Smrkal, 8. Fait, 49. Jung, 65. Knápek. Rozhodčí: Havránek (Chrudim). Diváci: 200. Poločas: 2:0. Lanškroun: Langr – Skalický (70. Veselý), Pavelka, Popelář, Stasiowski – Jung (85. Hajzler), Novák, Smrkal (68. Kolomý), Savych (87. Hrabáček) – Knápek, Fait (62. Hostovský). Dolní Újezd: Pravec – Frank, Kabrhel, Částek, Svoboda – M. Vomáčka (22. Rožek), Čejka, Fulík, Novák – J. Vomáčka, Drahoš.

Moravská Třebová – Žamberk 3:0

Výborný výkon domácích a naopak velmi matná hra hostů se postaraly o přesvědčivý výsledek. V první šanci vychytal Kryštof Trejtnara a poté začal úřadovat Slovan. Ve 12. minutě vyrazil gólman střelu Sedláčka před sebe, dorážející Dokoupil byl sražen a z nařízené penalty otevřel Vančura skóre – 1:0. Domácí se hnali za dalšími góly, tutové šance Nováka, Masopusta a Vančury ale postrádaly přesnější zakončení. Klid na kopačky domácích přinesla 51. minuta a akce Novák – Staněk – Masopust, která skončila přesnou střelou k tyči posledně jmenovaného – 2:0. Góly na noze posléze měli i Dokoupil, zase Masopust, který zblízka překopl, i Štěpánek. V 87. minutě nakonec Masopust pečetil stav po vybídnutí od Štěpánka na 3:0.

Fakta – branky: 12. Vančura z pen., 51. a 87. Masopust. Rozhodčí: Andrle (Morašice). Bez karet. Diváci: 110. Poločas: 1:0. Moravská Třebová: Kryštof – Novotný, Strouhal, Vančura, Novák – Dokoupil (75. Nováček), Okleštěk, Staněk, Sedláček – Masopust, Štěpánek. Žamberk: Martinovský – Pavelka, Franke, Hrabík (75. Plundra), Kotyza – Jírů, Breda (50. Molnár), Trejtnar, Kos – Huška, Trnka.

Třemošnice – Polička 1:0

Utkání nabídlo vyrovnanou bitvu, v níž byli šťastnější nakonec domácí. V 16. minutě využil Šebek zaváhání Slaného a po sérii odrazů vsítil prakticky do prázdné branky jediný gól. Hosté byli nejblíže k vyrovnání po střele Kováře, kterou zastavila tyč Auersvaldovy svatyně. Po zbytek poločasu byli domácí aktivnější, střelecky se ale neprosadili. Po pauze přidali na tempu Poličští a snažili se pasivního soupeře zatlačit, což se jim místy dařilo, ale pouze v platonické podobě. Pořádnou střelu mezi tyče nevyslali a v závěru málem inkasovali podruhé, ale Slaný hlavičku J. Vančury vytáhl. Tři body ale i tak zůstaly pod Lichnicí.

Fakta – branka: 16. Šebek. Rozhodčí: Mrkvička (Opatovice). ŽK: 2:2. Diváci: 150. Poločas: 1:0. Třemošnice: Auersvald – Rychnovský, Kunášek, Kalina, Culek – J. Vančura, O. Vančura (70. Petr), Král (90. Krátký), Menšík (77. Filip) – Šebek (61. M. Šindelář), Kvíčala (85. P. Šindelář). Polička: Slaný – Pavliš, Jílek, Mužík – Kovář, Klein (67. Kučera) T. Švec, Dostál, Navrátil – Netolický, Stejskal.

Další výsledky KP Pardubicka:

Holice – Letohrad B 0:1

Fakta – branka: 33. Lorenc. Rozhodčí: Halda (Starý Mateřov). ŽK: 1:1. Diváci: 50. Poločas: 0:1. Holice: Hlavatý – J. Velinský (46. Tláskal), Ručka, Hanč – Chvála – Klouček (46. Musil), J. Jedlička, Fotul (46. Machatý) – Kopřiva – Václavek, T. Jedlička. Letohrad B: Satoria – F. Procházka, Krejčí, Zach, Janoušek – Lorenc, Švercl, Kříž, Pokorný (88. Sita) – J. Procházka (80. Dvořáček), Černohous (90. Svoboda).

Hlinsko – Horní Jelení 2:1

Fakta – branky: 43. Nekvinda, 54. Hlouš – 75. Svatoň. Rozhodčí: Morávek (Pardubice). ŽK: 2:2. Diváci: 100. Poločas: 1:0. Hlinsko: Kopecký – Nevole, Baldrych, Pavliš, Nekvinda – Slavík (71. A. Cach), Cepl, Veselský, Vanžura – Hlouš, Chmelík. Horní Jelení: Šouba – Horáček, Raich, Hendrych, Pinkas – Svatoň, Houžvíček, Pecivál (67. Martinec), Rejnuš – Kaňkovský, Michálek.

Choceň – Moravany 0:2

Fakta – branky: 9. Kříž, 90. Poláček z pen. Rozhodčí: Lukes (Lanškroun). ŽK: 2:4. ČK: 1:0 (90. Krejza). Diváci: 150. Poločas: 0:1. Choceň: Gerčák – Baborák, Eisner, Chleboun, Seidenglanz (75. Novotný) – Krejza, Šabata, Smola, Smejkal – Myšák, Rozlívka (54. Fikejz). Moravany: Branda – Pištora (11. Hurta), Záleský, Lukas, Sokol – Hermann, Beran, Knotek, Novák – Poláček, Kříž (81. Smejkal).

Pardubičky – Chrudim B 0:1

Fakta – branka: 53. Langr. Rozhodčí: Saňák (Králíky). ŽK: 0:1. Diváci: 90. Poločas: 0:0. Pardubičky: Zahradník – Martan, Kopp, L. Svoboda (82. Rezek), Münzberger (62. Strachota), Bednář – Jiráský, Mráz, Málek, Prokůpek (73. Duha) – Krejčí. Chrudim B: Vostradovský – Malý, Langr (71. Andrle), Linhart, Hannich – Luptovský (67. Kroutil), Nadrchal, Hauf, Opina – Krčál, Žalud (77. Tlapák).

Pořadí: 1. Chrudim B (57), 2. Holice (57), 3. Lanškroun (57), 4. Moravany (52), 5. Choceň (49), 6. Žamberk (47), 7. Polička (44), 8. Svitavy (42), 9. Třemošnice (42), 10. Moravská Třebová (35), 11. Hlinsko (32), 12. Letohrad B (27), 13. Dolní Újezd (26), 14. Litomyšl (24), 15. Pardubičky (16), 16. Horní Jelení (14).