Žádný tým totiž doposud není v boji o udržení odepsaný a do nižší třídy se pochopitelně nikomu nechce. V uplynulém dějství to prokázali hráči z Dolního Újezdu a Litomyšle, takže zástupci těchto klubů zápasy hodnotili radostně. Nelze zapomenout ani na Poličku a její snahu o třetí místo, ke kterému je stále blízko.

Letohrad B – Polička 1:1

Roman Kysilko, trenér SK Polička: Očekávali jsme těžké utkání, i proto, že jsme počítali se startem zkušeného domácího stopera Strasmeiera. Hned ve druhé minutě jsme šli do vedení, ale po tečované střele o náskok zase brzy přišli. Domácí praktikovali běhavý fotbal, jejich mladíci nás doráželi, ale postupem času v tomto ohledu odpadávali. Byli jsme častěji na míči, diktovali tempo, ale museli se mít na pozoru, protože soupeř hrozil po našich ztrátách rychlým přechodem do protiútoku a vytvořil si takto i několik šancí. Myslím, že my jsme byli ti lepší, ale střelecká nemohoucnost nás tentokrát připravila o vítězství. Doufali jsme v plný zisk, ten nemáme, ale i remíza z venku se počítá a lze říci, že je vcelku spravedlivá.

Dolní Újezd – Hlinsko 3:1

Radek Novotný, vedoucí družstva Sokola Dolní Újezd: Jsme rádi za důležité vítězství, pochvala za předvedený výkon náleží celému mužstvu. Po výborném poločase jsme důrazně upozorňovali hráče, že rozhodně není hotovo. Přesto jsme málem inkasovali z prvního útoku po změně stran a nakonec jsme gól dostali. Hlinsko potom začalo dokazovat, že umí hrát fotbal, místy nás dostalo pod tlak, ale naše bojovnost měla tentokrát navrch. Velice dobře celý zápas odřídila trojice rozhodčích.

Svitavy B – Česká Třebová 1:3

Petr Hnát, trenér TJ Svitavy B: Hosté ukázali, proč jsou na čele tabulky, když byli daleko produktivnější než my. Soupeř z toho mála, co měl, vytěžil maximum, zatímco my naše solidní možnosti nedotáhli do gólového konce. Ve druhém poločase nám začaly docházet síly a už jsme neměli na to, abychom se ještě pokusili o zvrat. Porážka mě mrzí, protože bych řekl, že ve Svitavách se na jaře představily týmy, které hrály lepší fotbal než Česká Třebová.

Pardubičky – Litomyšl 1:2

František Jandáček, trenér Jiskry Litomyšl: Na pěkném hřišti a za velkého tepla jsme začali aktivní hrou napadat rozehrávku domácích a z toho plynuly naše šance. Do poločasu jsme využili dvě z nich a další vychytal gólman Vlček. Pardubičky měly jednu loženku, ale střela šla nad. Druhý poločas, to byl souboj Malého s Vlčkem. Náš útočník zahodil tři „lopaty" a přišel trest z penalty. Potom to byl zejména boj s únavou, a to na obou stranách. Pro nás měl úspěšný konec. Týmu jsem poděkoval za přístup k zápasu.