Poprvé se sice v ostrém duelu představila Polička, zato neplánované volno si vybrala Moravská Třebová, hřiště ve Stolanech nebylo ke hře způsobilé. Svitavy ztratily body na půdě České Třebové a vedoucí celek Ústí nad Orlicí, který si hladce poradil se Skutčí (5:0) jim opět bodově odskočil.

AS Pardubice – Polička 3:1

První polovina zápasu se odvíjela na polovině Poličky, která se dostala pod značný tlak. V 19. minutě se poprvé střelecky prosadil Kamil Pecivál a poslal svůj tým do vedení 1:0. Hosté však o čtyři minuty později zahráli trestný kop Jílkem a tečovaný míč ve zdi skončil za zády gólmana Báči. Domácí však nepolevili a vytvářeli si další střelecké příležitosti. Ve 29. minutě po centru Pavlíčka vrátil Pecivál náskok znovu na pardubickou stranu a tím zúročil převahu, kterou si domácí celek v poli dokázal vytvořit.

Po změně stran se však Polička nečekaně zvedla, výrazně zvýšila herní aktivitu a enormní snahou usilovala o srovnání skóre. Gól visel ve vzduchu, jenže hostům nebyl přán. Slovan vysvobodila až 74. minuta, kdy Pecivál svým třetím gólem dovršil hattrick a zlomil tím veškeré úsilí hostů. Závěrečné minuty si Pardubice pohlídaly. Výhra Slovanu byla zasloužená, velké množství šancí ještě zůstalo nevyužito. Hosté nicméně zasluhují pochvalu za enormní úsilí o vyrovnání ve druhé půli. Nejlepším mužem utkání byl určitě Pecivál, jenž výtečně splnil roli koncového hráče.

Česká Třebová – Svitavy 0:0

Utkání ovlivnila 33. minuta, v níž byl hostům vyloučen po druhé žluté kartě Jukl. Od té doby se Svitavští soustředili více na bránění a domácí si nedokázali se zhuštěnou defenzivou na malém hřišti a za podpory silného větru poradit.

Druhá pětačtyřiceti­minutovka nic nezměnila. Domácí se nadále snažili rozbít pevný svitavský val a hosté odpovídali rychlými brejky. Dvakrát byli blízko gólové trefě, jenže jednou mířili vedle a podruhé se zaskvěl brankář Hejl. Šanci dne však spálil třebovský Čikl. V 77. minutě se k němu odrazil míč, jenže střelec ho z voleje napálil vedle. O bod mohla Třebová přijít v nastavení po rohovém kopu, jenom díky tomu, že Hejl znovu bravurně zasáhl, skončil vyrovnaný duel asi spravedlivě 0:0.