V neděli měli tři zástupci Svitavska výhodu domácího prostředí a vedli si se střídavými úspěchy. Svitavy nakonec vcelku s přehledem přehrály Přelouč, Dolní Újezd v utkání dvou rozdílných poločasů vybojoval dva body, naopak Moravská Třebová vyšla v dramatickém měření sil s Chrudimí dost nešťastně naprázdno.

Libišany – Polička 2:1

V hostujícím týmu absentoval gólman Slaný, takže se mezi tyče postavil Jaroslav Dittrich, který letos oslaví osmapadesáté narozeniny. Představily se i dvě nové tváře: Petr Dobiáš z Vrchoviny a Abayomi Obusanya, který přišel z Admiry Praha. Utkání se hrálo poměrně vyrovnané a jeho rozhodujícím faktorem byl libišanský Kaufman, který prodal svoje zkušenosti a střeleckou pohotovost. Po půlhodině hry otevřel účet, na což Poličští reagovali po změně stran a T. Mbah ukázal svůj čich na góly. Zdálo se, že hosté i druhý jarní venkovní duel dotáhnou do rozstřelu, to by se ovšem v poslední minutě nesměl dostat k míči opět Kaufman a z jeho práce vytěžil Huňák vítěznou trefu. Na tu hosté odpovědět nemohli, nezbýval jim čas.

Fakta – branky: 29. Kaufman, 90. Huňák – 58. T. Mbah. Rozhodčí: Štěpánek (Chrudim). ŽK: 1:4. Diváci: 120. Poločas: 1:0. Libišany: Šimon – Rosůlek, Kučera, Hrůša, Vydarený – Bydžovský (46. Huňák), Kaufman, Machala, Starý, Bukač (42. Filipi), Slezák. Polička: J. Dittrich – Dobiáš (38. Stodola), Jílek, Stejskal, Jakub Mužík – Netolický, Andrle (59. Abayomi Obusanya), Navrátil, Pazdera – Jiří Mužík, T. Mbah.

Svitavy – Přelouč 3:0

Svitavský tým měl po celých devadesát minut více ze hry, do poločasu to však nedokázal brankově vyjádřit, když s výjimkou dvou akcí Frola nebyl v koncovce moc nebezpečný. Po přestávce se z převahy rodily šance a ke spokojenosti publika padaly i góly. O ten první se postaral M. Čížek, jehož v ideální pozici oslovil přesným centrem Válek – 1:0. Domácí se po vstřelené brance uklidnili a ovládli hrací plochu. V 67. minutě pláchl zadákům Válek a servíroval další pěkný balon, tentokrát na zadní tyčku Czehowskému. Dohrávalo se v poklidu, těsně před koncem pečetil zasloužený výsledek Ovad vydařenou střelou z dvaceti metrů. Vzhledem k obrazu hry ve druhém poločase mohlo být svitavské vítězství i vyšší.

Fakta – branky: 53. M. Čížek, 67. Czehowský, 88. Ovad. Rozhodčí: Pešek (Chrudim). ŽK: 1:2. Diváci: 160. Poločas: 0:0. Svitavy: Cabal – Novák, Czehowský, F. Čížek (81. Vacek), Veselský – Bartoš (77. P. Juřík), Chlup, M. Čížek, Válek – Ovad, Frolo (72. Svoboda). Přelouč: Marek – Pokorný (72. Kosek), Koblížek, Machačný, Novák – Hanáček (72. Linhart), Ulrych, Klouda, Kmoníček (62. Rokyta) – Bendžík (9. Chaloupský), Řezníček.

Moravská Třebová – Chrudim B 1:2

Rušné, zajímavé, plné gólových šancí, velmi bojovné, ale místy i hodně nervózní a emotivní bylo utkání na Slovanu. Domácí přečkali počáteční nápor soupeře a v 17 minutě sami udeřili, nádherně se do odraženého balonu za vápnem opřel Spálenský – 1:0. Hosté mohli okamžitě kontrovat, ale Tlapák z úhlu překopl odkrytou branku. Na opačné straně chyběly centimetry Polákovi i Sedláčkovi. V nástupu do druhé půlky hosté viditelně přidali, Langr nádhernými nůžkami orazítkoval tyč. Potom se více nehrálo než hrálo a diváci sledovali spíše dohady a strkanice. V 64. minutě viděl Murin druhou žlutou kartu a co hůře, z následného přímého kopu překvapil Kamische přízemní střelou Hauf. V deseti se Slovan dostal pod silný tlak, jemuž čelil do 75. minuty, kdy si za obranu naběhl Tlapák a svoje sólo přesně zakončil. Domácí dřeli až do konce, ale v oslabení si vážnější možnost nevytvořili a béčko si výhru kontrolovalo.

Fakta – branky: 17. Spálenský – 65. Hauf, 74. P. Tlapák. Rozhodčí: Jačisko (Lanškroun). ŽK: 6:3. ČK: 1:0 (63. Murin). Diváci: 150. Poločas: 1:0. Moravská Třebová: Kamisch – Štaffa, Murin, Dokoupil (85. P. Šatník), Švanda – Vančura, Strnad, Sedláček, Staněk, Spálenský – Polák (78. Špaček). Chrudim B: Zíma – Jindrák, M. Tlapák, Holeček, Stránský (90. Bureš) – Kopecký (46. Havránek), Langr, Vavrouš, Hauf – Žalud (63. Zavřel), P. Tlapák.

Dolní Újezd – Moravany 2:2 (PK 5:4)

Domácí měli v prvním poločase mírně navrch, scházela jim ale přesnější finální fáze. Což se naopak nedalo říci o soupeři, protože ve 40. minutě trestal chybu obrany Čáň a do „šatny" přidal druhý zásah J. Branda. Újezdští ale po domluvě v kabině zmobilizovali síly, přeskupily řady a jejich výkon šel diametrálně nahoru. V 55. minutě po Frňkově centru snížil J. Vomáčka, o něco později se hlavou prosadil střídající Kopecký a srovnal na 2:2. Nechybělo moc, aby domácí výsledek otočili úplně, další šance však nevyužili. Když ne tři, tak aspoň dva body jim ale zůstaly, v rozstřelu byli přesnější.

Fakta – branky: 57. J. Vomáčka, 66. Kopecký – 40. Čáň, 45. J. Branda. Rozhodčí: Valenta (Letohrad). ŽK: 0:1. Diváci: 150. Poločas: 0:2. Dolní Újezd: Janecký – Frank, J. Vomáčka, Pešina, Michal Nádvorník (54. Kopecký) – Drahoš, Vrabec (77. M. Vomáčka), Fulík (84. Vanat), Čejka – Severa, Frňka. Moravany: B. Branda – Kulhánek, Záleský, Mráz, Mach – Čáň, Lukas, Hurta (71. Novák), Knotek – Bakeš, J. Branda (62. Poláček).

Další výsledky KP Pardubicka:

Holice – Hlinsko 0:2

Fakta – branky: 39. Dostál z pen., 85. Mayer. Rozhodčí: Jansa (Ústí nad Orlicí). ŽK: 4:3. Diváci: 100. Poločas: 0:1. Holice: Svoboda – Tláskal, Ručka, Hanč – Chvála – R. Machatý (46. Křtěn), J. Jedlička, Václavek – Kopřiva – T, Jedlička (86. Černohorský), Bláha (60. Lát). Hlinsko: Rezničenko – Zach, L. Cach, Volf, Zub – Hlouš (80. Chmelík), Pelikán, Nevole, A. Cach – Dostál (90. Křivka), Mayer (88. Al-Sabari Ali Hussein).

Třemošnice – Slatiňany 1:0

Fakta – branka: 4. Hejcman. Rozhodčí: Hořínek (Hradec nad Svitavou). ŽK: 4:3. ČK: 1:0 (65. Hejcman). Diváci: 230. Poločas: 1:0. Třemošnice: Janda – Král, Kalina, Petr, O. Vančura, P. Šindelář, J. Vančura (61. Brom), M. Šindelář (86. Šťastný), Forman, Hejcman, Šebek. Slatiňany: Žďánský – Beneš, Hudec, Valda (46. Málek), Malý, Koblasa (54. Pokorný), Beran (54. Koudelka), Trňák (54. Vladyka), Vácha, Slováček, Rešetár.

Choceň – Žamberk 0:0 (PK 4:2)

Fakta – rozhodčí: Jelínek (Lanškroun). ŽK: 2:3. ČK: 1:1 (85. Lebeda – 76. Franke). Diváci: 150. Poločas: 0:0. Choceň: Gerčák – Fogl, Lebeda, Pirkl, Kubový (83. Hanus) – Novotný, Voborník, Sršeň, Holec (78. Synek) – Myšák, Šafek. Žamberk: Martinovský – Trejtnar, Bartoň, O. Kopecký, T. Kotyza – Franke – Pavelka (46. V. Huška), A. Kopecký (61. Jírů), Smola, Hrubý – Černík (71. Trnka).

Česká Třebová – Heřmanův Městec 2:0

Fakta – branky: 78. Zahálka, 89. Bohunek. Rozhodčí: Bednář (Lukavice). Bez karet. Diváci: 130. Poločas: 0:0. Česká Třebová: Bárta – Fučík, Rataj, Hašek, Novotný – Müller, Zahálka – Vondra (64. Ezr), Urbanec (64. Bohunek), Grepl (89. Popelka) – Jankele (64. Sejkora). Heřmanův Městec: T. Zrůst st. – Vegeš, M. Jablečník, Hlaváč, Musil (46. Kápička) – T. Zrůst ml., Salfický, Tiler, Mach – Novák (85. Pilný), Dostál (69. Gerbel).

1. Slatiňany (43), 2. Chrudim B (40), 3. Třemošnice (39), 4. Holice (37), 5. Libišany (33), 6. Česká Třebová (31), 7. Moravská Třebová (28), 8. Hlinsko (27), 9. Svitavy (27), 10. Žamberk (22), 11. Polička (21), 12. Choceň (20), 13. Přelouč (18), 14. Heřmanův Městec (16), 15. Moravany (13), 16. Dolní Újezd (7).