Poličku zastihl vstup do nového ročníku v dobré pohodě, což se o dalších dvou zástupcích Svitavska říci nedá.

Polička – Česká Třebová 4:1

Celý zápas se hrál v silném dešti na podmáčeném terénu. Domácí byli lepší, ale na ukazateli skóre se to projevilo až v posledních patnácti minutách.

První útočné pokusy Poličky nebyly dotažené do konce – buď bylo zakončení zablokováno (V. Král), nebo centr či přihrávka nenašly ve finální fázi adresáta. Za zmínku stojí snad 22. minuta, kdy po centru Navrátila zakončoval z voleje V. Král doprostřed brány. I hosté zazlobili, po Švecově centru “lízl“ Urbanec balon a ten šel těsně vedle. Velký šok pro domácí přišel ve 42. minutě, kdy Macko rozehrál trestný kop a Štěpán jej tečoval za záda bezmocného Prokopa.

Po změně stran logicky následoval poličský nápor. Třikrát se ve výhodných pozicích ocitl Stejskal, ale nic z nich nevytěžil. Domácí zakletí prolomili v 77. minutě, kdy centroval Netolický a hlavička V. Krále neměla chybu – 1:1. V 83. minutě unikl Opina a předložil ideální míč Stejskalovi, který jím nepohrdl. Na 3:1 dal sám Opina, jemuž „nabíjel“ Netolický, zlomené hosty dorazil po akci Opršála s J. Petrem bombou Vojtěch Král.

Branky: 77. a 89. V. Král, 83. Stejskal, 87. Opina – 41. Štěpán.

Polička: Prokop – Škoda (77. Jílek), F. Švec, Stoklásek – O. Petr (73. Opršál), J. Petr, Netolický, Navrátil – Opina, Stejskal, V. Král. Č. Třebová: Hejl – Mazal, Lněnička, Kubásek, Švec – Keprt, Vacek (74. Dvořák), Štěpán, Zadražil – Urbanec, Macko.

Slovan Pardubice – Svitavy 4:1

Domácí soupeře zpočátku zatlačili do obrany, ale vytvořené šance spalovali, největší z nich Sadílek a Jakub Kovařík. Hosté hrající od 10. minuty bez zraněného Beránka se prosadili ve 33. minutě, když centrovaný míč od L. Jukla poslal do sítě Čížek. Těsně před přestávkou nebyl uznán Ovadův gól kvůli ofsajdu.

Po pauze však Slovan nasadil ostřejší tempo a hosté nestíhali. V 52. minutě zastavil Zatočil ve vápně nedovoleně Kovaříka a penaltu proměnil Moravec. Domácí nadále svého soupeře „mleli“, Svitavy stačily odolávat pouze do 70. minuty.

V tomto čase se ve velkém čtverci individuálně prosadil Moravec – 2:1. Další příležitosti měli Sadílek a Kočí, v 83. minutě dostal ideální míč agilní Jakub Kovařík a svoji šanci nepromarnil – 3:1. Kalich hořkosti si hosté vypili za dvě minuty, kdy levý bek Moravec završil hattrick.

Branky: 52. z pen., 71. a 85. Moravec, 83. Jakub Kovařík – 33. Čížek.

Slovan: Hrdina – Hála, Šmeral, Jan Kovařík, Moravec – Felcman (87. Daněk), L. Kopřiva, Sadílek, Konečný (46. Pavlíček) – Kočí, Jakub Kovařík.
Svitavy: Lampárek – Bandouch, Zatočil, O. Jelínek, Horák – Beránek (10. L. Jukl, 52. Gregor), R. Jelínek (73. Kubík), Chlup, M. Čížek – Frolo, Ovad.

Žamberk – Moravská Třebová 1:0

Na deštěm skrápěném trávníku se od první minuty odehrávaly „šachy“ převážně ve středu hřiště. Hlavně první půlce dominovaly obrany a výraznější šance tak přicházely až těsně před přestávkou.

Všechno odstartoval hostující Holly, který se v 38. minutě uvolnil na pravé straně a jeho překvapivou střelu vytěsnil Mačát konečky prstů nad břevno. Následovala série rohů, při nichž se domácí nedokázali vymanit ze sevření soupeře, a mohli dvakrát inkasovat. Nejprve Huška v poslední chvíli zblokoval Petra Šatníka a vzápětí Švanda v největší šanci minul ve skluzu prázdnou branku.

Ve 42. minutě vstoupilo na scénu tolik otřepané pravidlo „nedáš – dostaneš“. Šedivého centr si našel před brankou Menzel a hlavou vstřelil důležitý první gól. Domácí radost mohla být ještě větší, ale Vykydal skvěle zlikvidoval „loženku“ Jírů.

Obrat ve vývoji mohl přinést střídající Aberle. Ten ve druhé půli řádně protáhl Mačáta, v 59. minutě se jej pokusil přehodit, gólman však jeho pokus přečetl. Přes značnou převahu v poli se Slovanisté neprosadili a nováček i s přispěním štěstí výhru uhájil.

Branka: 42. Menzel.

Žamberk: Mačát – Kos, Šedivý, Šponar, Huška – Ulrych (83. Novotný), Ulvr, Franke, Židík (90. Kočí), Jírů – Menzel (87. Bartoň).
M. Třebová: Vykydal – Strouhal, Huryta, Králíček, R. Šatník – Potáček, Křivánek (62. Sedláček), Holly (81. Polák), Švanda – Večeřa, P. Šatník (54. Aberle).