Okresní celky z Poličky a Moravské Třebové chtěly napravit svá víkendová zaváhání, naopak Svitavští hodlali doma navázat na předchozí úspěch. Sami posuďte, jak se komu dařilo.

Svitavy – Lanškroun 2:2

Kdo neviděl, neuvěří. Domácí, kteří dávali těžko dohromady jedenáctku, na lánském hřišti 75 minut jasně dominovali, přesto soupeři nepochopitelně v závěru darovali bod.

Kdyby to po první půli bylo 4:0, nikdo by se nedivil. V 16. minutě po pěkné akci otevřel skóre Čížek a další tutovky na sebe nenechali čekat. Obrana hostů vyráběla chybu za chybou, ale trest nepřicházel. Tak třeba Frolo proběhl ve 24. minutě mezi beky, přehodil vybíhajícího Marka, míč směřující do sítě se však na nerovném terénu smolně odrazil do tyče. Ve stoprocentní šanci se po jednom ze závaru ocitl Zatočil, místo do branky však nasměroval balon přes plot do okolní zástavby. A dalo by se pokračovat, možností bylo dost.

„Aby nás to nemrzelo,“ bylo o přestávce slyšet v ochozech. Když ale v 50. minutě napřáhl zpoza vápna R. Jelínek a vymetl šibenici, už si na tuto větu nikdo nevzpomněl – 2:0. A to mohli hosté vzápětí děkovat brankáři, že bravurně vychytal gólovku Frola a dělovku Čížka z 25 metrů. Hosté působili dojmem, že čekají na ránu z milosti, domácí však polevili a co hůře, laxně přistupovali k obranných povinnostem.

Běžela 76. minuta, když se Lanškroun dostal snad do první vážnější šance a hned z ní Petik pohodlně vytěžil gól na 2:1. Za čtyři minuty po celé sérii svitavských chyb neudržel Lampárek v rukou přízemní centr a pohotový Petik se stal lanškrounským hrdinou – 2:2! Šokovaní domácí se na reakci již nezmohli a zcela zbytečně odevzdali body v zápase, který byl z jejich pohledu vyhraný.

Branky: 16. Čížek, 50. R. Jelínek – 76. a 80. Petik.

Svitavy: Lampárek – Bandouch, Zatočil, R. Jelínek, Uhlíř – Šilar, Kubík, Čížek, Horák – O. Jelínek, Frolo (81. Juřík).
Lanškroun: Marek – Krejsar, Šilar, Šenkýř, Černý – Šišan (89. Radek Mizerák), Roman Mizerák, Richtr, Farkaš – Petik, Fait (90. Macháček).

Moravská Třebová – Česká Třebová 4:0

První půle nabídla průměrnou hru. Domácí měli územní převahu, ale nedokázali proměnit slibné šance, ať to byl Večeřa či dvakrát Konečný.

Po přestávce nápor Slovanu zesílil a v 53. minutě se poprvé změnilo skóre po rychlé kombinaci M. Sedláček – Večeřa – Konečný a zakončení posledně jmenovaného „do prázdné“ – 1:0. Od té chvíle existovalo na trávníku jediné mužstvo.

V 62. minutě zahrál rohový kop Večeřa na první tyčku a Huryta hlavou zvýšil na 2:0. O něco později našel přetažený centr Aberleho, tomu střela sice nesedla, ale míč se dostal k P. Šatníkovi a ten dal pohodlně na 3:0. Hořký kalich dopil poslední tým tabulky do dna čtvrt hodiny před koncem, kdy jeden z obránců zahrál v pokutovém území rukou a nařízenou penaltu proměnil s pomocí tyče Konečný – 4:0.

A nemuselo zůstat jenom u toho, jen kdyby se třeba v 85. minutě odrazila Večeřova rána z přímého kopu jinam než na brankovou čáru a zpět do hřiště. V závěru přišly i další velké šance, ale domácí hráči již nedokázali dotlačit po velkých závarech míč do branky.

Branky: 53. a 74. z pen. Konečný, 62. Huryta, 68. P. Šatník.

M. Třebová: Vykydal – Huryta, Králíček, R. Šatník – Strouhal, M. Sedláček, Holly (66. P. Šatník), Křivánek (86. Havlík), Aberle – Večeřa, Konečný (79. Švanda).
Č. Třebová: Hejl – Mazal, Šimek, Štěpán, Markl – Kubásek (73. Zadražil), Vacek, Grepl, Holec – Macko (39. Fater), Urbanec.

Choceň – Polička 1:0

Lepší tým odešel poražen. Choceň se dostala k ohrožení branky jednou a hned z toho byl gól. Ve 14. minutě našel Bálek Stavrevskiho, ten se zbavil obránce a zamířil přesně k tyči – 1:0. Polička jinak využívala pasivity soupeře a lehce se dostávala do koncovky, ale střelám chyběly nejdříve metry (Stejskal a O. Petr), později centimetry, když Netolický trefil břevno, nebo jim radost zkazil brankář Trkal případně praporek nad hlavou asistenta rozhodčího. Hosté si zasloužili víc než bod, ale fotbalový Bůh se odvrátil

Branka: 14. Stavrevski.

Choceň: Trkal – Krejza (69. Zachař), Lesák, Dostál, Grůz – Baborák, Souček, Smola – Stavrevski, Myšák (90. Vera), Bálek.
Polička: Prokop – Stoklásek, Čípa, Švec, Škoda – Opina, J. Petr (82. L. Král), Netolický, O. Petr – Stejskal, Pavliš.

(rh, tyl, od)