Fotbalový pohár České pošty dnes pokračuje zápasy druhého kola. Atraktivního soupeře přivítají Svitavy. Divizní nováček se utká s prvoligovým novicem z Jihlavy. Pardubice čeká souboj druholigistů ve Vlašimi.

Duel východočeských týmů Dvůr Králové – Hradec Králové se hraje ve čtvrtek 6. září.

Svitavy – Jihlava

Dnes 17.00: Fotbalový svátek bude k vidění na Svitavském stadionu. Téměř přesně po deseti letech se v domácí pohárové soutěži představí zdejší divizní fotbalisté proti ligovému soupeři.

V roce 2002 hrály Svitavy  se  Slavií Praha a utkání skončilo 2:5. Dnes přijede Vysočina Jihlava do prostředí, které se za deset let změnilo k nepoznání.

Svěřenci Martina Pulpita mají za sebou tři divizní duely a nutno konstatovat, že hubený zisk dvou bodů a jediný gól na kontě jsou za očekáváním hráčů, trenéra i příznivců.

„Po třech zápasech v divizi jsem zklamaný, protože i když se mužstvo rodilo v bolestech, tak si troufám tvrdit, že jsme měli být na druhém místě tabulky," vyjádřil se trenér k zbytečným ztrátách v Dobrovici a doma proti Semilům.

Problémem, který se ve Svitavách aktuálně vynořil, je nedostatečná šíře kádru. Nemocný Kasálek je se zápalem plic mimo hru, další tři hráči vypadli z tréninkového procesu a kouč Pulpit s vedením klubu usilovně hledají náhradu. Ta však určitě nepřipadá v úvahu pro střetnutí s Jihlavou.

„Pohárový duel nám udělal trochu čáru přes rozpočet, jelikož kádr je nyní tak úzký, a snažil jsem se proto o změnu jeho termínu. Moje přání ale nebylo vyslyšeno. Musíme ho tedy sehrát tak zvaně hlavou,  chytře, tak aby nás nestálo příliš mnoho sil, které potřebujeme ušetřit na sobotní těžký divizní zápas ve Lhotě pod Libčany, ze kterého chceme konečně získat tři body. Přitom ale samozřejmě budeme bojovat, protože také proti Jihlavě bychom rádi dosáhli na dobrý výsledek. Věřím, že nám k němu pomůže početná divácká kulisa," řekl Martin Pulpit.

Na vítěze čeká ve 3. kole lepší z dvojice Frýdek-Místek – Zlín.

Vlašim – Pardubice

Dnes 17.00: Pohár  je v Pardubicích pro tuto chvíli na druhé koleji. Hlavní je druhá liga, kde tým Martina Svědíka získal po čtyřech kolech čtyři body.

„Chceme rozložit síly. Soutěž je pro nás jasnou prioritou," říká trenér.

Proto dá šanci hráčům ze širšího kádru. „Chceme to protočit a nechat zahrát kluky, kteří nenastupují pravidelně. Oproti poslednímu zápasu s Varnsdorfem bude vyměněná kompletní jedenáctka," plánuje Svědík.

Na jeho celek čeká tým, který jako by jednou v noci vyrazil do Prahy, vloupal se do kanceláří Sparty a Slavie, vybrakoval registračky odložených a v danou chvíli nepotřebných fotbalistů.

Bývalými hráči pražských „S" se to ve Vlašimi jen hemží – Pokorný, Sus, Macháček, Jeřábek… Třeba v posledním utkání s Mostem vyběhli od první minuty na hřiště jenom tři fotbalisté, kteří v minulosti nebyli „rudí" ani „sešívaní".

Vlašim si ve druhé lize připsala na konto stejný bodový zisk, jako Pardubice. Čtvrtou čárku do sbírky přidala o víkendu v Mostě, kde vyválčila remízu 1:1.

Svědík sice nechá doma hlavní opory, ale utkání bere jako velký test těch, na něž se zatím nedostalo. „V brance se objeví Čihař, v poli dáme šanci hráčům, kteří obyčejně hrají za rezervu. Budu chtít vidět v jejich hře kvalitu, je to pro ně takové druholigové měřítko, jestli je možno s nimi počítat, nebo ne," říká rázně.

Smůlu má druhý gólman Luděk Frydrych. Za normálních okolností by dostal v brance šanci on. Proti bývalému týmu by se rád vytáhl, jenže nyní je po operaci kolena a od fotbalu si odpočine.

Vítěz zápasu se poměří s úspěšnějším v bitvě mezi Domažlicemi a Českými Budějovicemi.