Byl to pro ně určitě dobrý test, v němž dokázali zabojovat o příznivý výsledek.

FC Boskovice – TJ Svitavy 2:2

Branky Svitav: Czehowský, Čížek. Sestava: Kavalír (Cabal) – Sedlák, Czehowský, Kubík, D. Jukl, Veselský, J. Novák, Petrila, Válek, Ovad, Frolo (Bartoš, Čonka, Juřík, Říha, Kala).

Domácí začali náporem a od začátku soupeře přehrávali pohybem i kombinací. Vyústěním byla 22. minuta, kdy se z nařízené penalty ujali vedení – 1:0.
Hosté mohli za chvilku odpovědět poté, co střelu Frola vytáhl gólman na roh, po jehož rozehrání přišel faul v šestnáctce. Balon si na penaltu postavil D. Jukl, jeho první pokus brankář vyrazil a dorážku rovněž.

Domácí byli do konce poločasu lepší, ale beze změny skóre. Svitavští přidali na aktivitě po přestávce a vypracovali si i několik šancí, ale v 63. minutě po rychlé a přesně zakončené akci Boskovic inkasovali podruhé.

Oba celky ve druhé půlce postupně prostřídaly sestavu a ke konci zápasu předvedli hostující mladíci, že jim nechybí chuť hrát. Během dvou minutek se totiž postarali o vyrovnání. To nejdříve Czehowský po rohu na zadní tyči hlavičkoval na 2:1 a brzy potom vyvezl míč středem hřiště Novák a posunul jej na Juříka, který se nemýlil – 2:2.

Nakonec mohli hosté dokonce vyhrát, v poslední minutě napřáhl ze dvaceti metrů Juřík a gólman míč s námahou vytáhl.

„Proti silnému soupeři mělo utkání svoji kvalitu a naplnilo tak účel. Díky dobrému závěru jsme nakonec uhráli remízu, pravdou však je, že především v prvním poločase nás soupeř dost přehrával. My jsme se dostali více do hry po všeobecném prostřídání," řekl k zápasu vedoucí družstva Oldřich Palla.

Plánované středeční přípravné utkání v Polné Svitavští zrušili, a tak se představí až v sobotu 1. srpna na hřišti Zámrsku, kde odehrají zápas v rámci prvního kola krajského poháru.

Polička si v přípravě poradila s divizionářem

Na hřišti účastníka divize D se v dalším přátelském střetnutí představili poličští fotbalisté. Oproti duelu ve Ždírci podali tentokrát o poznání zlepšený výkon a připsali si skalp rivala z vyšší třídy. Trenéři museli být spokojeni s produktivitou útočné dvojice Mužík – Stejskal, jež zařídila všechny góly.

SK Bystřice nad Pernštejnem – SK Polička 1:3

Branky: Stejskal 2, Mužík. Sestava: Slaný – Poul, Pavliš, Jílek, R. Netolický, Klein, Bureš, Švec, Vondra, Mužík, Stejskal (Pavlík, Andrle, V. Netolický).  (rh)