Zdálo se sice, že hosté z Rohovládovy Bělé, kterých přijelo k utkání pouze dvanáct, by se mohli stát dalším chutným kouskem na svitavském podzimním „menu“, průběh utkání nicméně ukázal, že nic nebylo vzdálenějšího pravdě nežli podobný předpoklad.

Důvod byl nasnadě, domácí se na rozdíl od trojice předešlých vystoupení jen velice složitě prosazovali v útoku a do vyložených příležitostí se dostávali sporadicky. A když se k tomu přidala povážlivá zaváhání v obranné fázi, nedal se fotbalově zdatný soupeř z Pardubicka dvakrát pobízet, aby si ze Svitav odvezl možná překvapivé, ale zasloužené tři body. Domácí dokázali pouze snížit na 1:3, to od nich bylo všechno.

Konečně. Polička poznala, jak chutná tříbodový úspěch v I. A třídě. Zaslouženě, v zápase proti Načešicím byla lepším mužstvem. Vedení se ujala po půlhodině hry, kdy se po centru Bureše trefil T. Švec. Hosté zahrozili před poločasem, kdy Tomčík parádně zahraným trestným kopem trefil spojnici. V nástupu do druhého poločasu trefil po individuální akci Netolický tyčku, v další šanci se objevil střídající Vondra, ale ve vyložené pozici přestřelil. První vítězství v soutěži potvrdil v 77. minutě Navrátil.

Kunčina znovu jasně prohrála, v Horních Ředicích pohřbila naděje do poločasu. V tom druhém sice vylepšila dojem ze svého výkonu, ovšem nikoli výsledek.

4. kolo:

Svitavy B – Rohovládova Bělá 1:4 (0:1)

Branky: 83. Sedlák – 38. a 61. Klouda, 60. Pospíšil, 87. Starý. Rozhodčí: Matoušek. ŽK: 3:2. Diváci: 87. Svitavy B: Cabal – Kyncl, Vašíček, Vacek (78. Přibilík), D. Jukl, Sedlák, Škeřík, Ryšavý (82. Gregor), Zvára (46. Kroulík), Scheib, J. Jukl.

Milan Janko, trenér TJ Svitavy B: Od první minuty bylo zřejmé, že přijel zatím nejlepší soupeř v průběhu sezony. Naše hra dopředu byla žalostná, bez nápadu, bez iniciativy, bez pohybu. Když přičteme tři opravdu velké individuální chyby v obraně, tak byl výsledek na světě. Vítězství hostů je naprosto zasloužené, byť rozdílem tří gólů je to asi moc.

Horní Ředice – Kunčina 4:0 (3:0)

Branky: 11. a 85. Dědič, 20. Klír, 39. Mráz. Rozhodčí: Lukes. ŽK: 1:2. Diváci: 115. Kunčina: Hutira – Eliáš, M. Šejnoha, Zeman, Švanda, Pešava, V. Pagáč (72. Šabacký), Sedláček, Kalina, Kaláb, Šmehlík (42. Hlubinka).

Jan Kačer, trenér TJ Sokol Kunčina: Do utkání jsme nastoupili s cílem odčinit minulé dvě vysoké porážky. Bohužel jsem opět inkasovali tři velmi laciné branky po našich individuálních chybách, naopak sami jednu stoprocentní gólovku za stavu 2:0 zahodili. Do druhého poločasu však nastoupilo úplně jiné mužstvo. Vytvořili jsme si několik možností a mohli utkání zdramatizovat, ale ani jednu nevyužili. Domácí v závěru z jednoho z mnoha protiútoků zakončili pěknou kombinaci do prázdné branky. Zápas jsme si zase prohráli sami vinou chyb jednotlivců, ale za přístup ve druhé půli před kluky smekám. Pevně věřím, že zastavíme sérii tří nezdarů v následujícím utkání proti Poličce.

Polička – Načešice 2:0 (1:0)

Branky: 31. Švec, 77. Navrátil. Rozhodčí: Papežík. Hráno bez karet. Diváci: 90. Polička: Slaný – Pavliš, Jílek, Stejskal, Bureš (69. Harašta), Jakub Mužík, Andrle (84. D. Čáslavský), Švec, Navrátil, Netolický (79. Klein), Stodola (46. Vondra).

Miroslav Kovář, trenér SK Polička: Znovu byl z naší strany lepší první poločas. Jediným problémem bylo, že jsme se hrozně nadřeli na gól, neproměnili řadu šancí, ale jedna se přece jenom ujala. Potom jsme přežili trestný kop soupeře do spojnice a to bylo moc důležité, protože jinak nevím, co by se dělo. Po změně stran šel náš výkon dolů, bylo to stejné jako v předchozích utkáních s výjimkou Rohovládovy Bělé. Vázla nám kombinace, ztráceli jsme zbytečně míče, naštěstí nás Navrátil uklidnil druhou brankou a dopadlo to dobře, ale musíme se toho vyvarovat, druhý poločas byl od nás špatný.

Přelouč – Rosice nad Labem 1:1 (1:0), pen. 5:4. Branky: Hudec – M. Pešek. Ústí nad Orlicí B – Vysoké Mýto B 2:0 (1:0). Branky: Brabec, Chalupník. Tuněchody – Zámrsk 2:2 (0:1), pen. 3:1. Branky: Čásenský, Elich – Novák z pen., M. Brychta. Pardubičky – Letohrad B 1:0 (1:0). Branka: Jonáš.

1. Zámrsk (10), 2. Přelouč (9), 3. Pardubičky (9), 4. Svitavy B (9), 5. Rohovládova Bělá (8), 6. Rosice nad Labem (6), 7. Tuněchody (6), 8. Horní Ředice (5), 9. Polička (5), 10. Vysoké Mýto B (5), 11. Ústí nad Orlicí B (4), 12. Načešice (4), 13. Kunčina (3), 14. Letohrad B (1).