Pro účastníky krajského přeboru se čas na vyladění formy pomalu, ale jistě krátí, ostrý start do odvetné části sezony na ně čeká už o druhém březnovém víkendu.

TJ Svitavy – FC Kostelec nad Orlicí 3:4 (2:1)

Branky: Ptáček, vlastní, D. Jukl. Sestava: Cabal – Novák, Petrila, Czehowský, D. Jukl, Chlup, Ovad, Čížek, Veselský, Ptáček, Frolo (Bartoš, Kala).

Účastník přeboru Královéhradeckého kraje se ukázal ve velmi dobrém světle. Produkoval rychlý důrazný fotbal, byl kombinačně zdatný a dařila se mu střelba. Pro domácí se jednalo o kvalitní test. Poločas vyzněl lépe v jejich prospěch a díky Ptáčkovi a vlastnímu gólu hostů o gól vedli. To platilo ještě v 64. minutě, když na kostelecké vyrovnání z trestného kopu odpověděl D. Jukl a dal na 3:2. Jenže závěr patřil soupeři, který se prosadil dvěma pěknými střelami a otočil vývoj. Svitavští měli ještě příležitosti na srovnání stavu, jenže žádná se neujala a poprvé v přípravě tak prohráli. „Znovu jsme inkasovali čtyři góly, z čehož je patrné, že v obranné činnosti máme pořád na čem pracovat," uvedl vedoucí mužstva Oldřich Palla.

FC Chotěboř – SK Polička 0:0

Sestava: Slaný – Vondra, Jílek, J. Hašek, Punar, V. Netolický, Andrle, Klein, Poul, Stejskal, J. Petr.

Ani ve svém druhém přípravném vystoupení neměli poličští trenéři k dispozici zdaleka ideální sestavu a opět se museli vypořádat s absencemi většího počtu hráčů ze základu. Přesto byl na umělé trávě ve Žďáru nad Sázavou znát výrazný posun oproti debaklu z minulého týdne a nově sestavená obrana zvládla roli proti soupeři hrajícímu přebor Vysočiny dobře.

TJ Jiskra Litomyšl – Sokol Libchavy 9:2 (4:1)

Branky: L. Severa 3, J. Paclík 2, Zeman 2, Lím, Urban. Sestava: Malý (Kačer) – Urban, Štoudek, Čapek, Drahoš, L. Severa, Sršeň, Janoušek, Kundera, J. Paclík, Zeman (Bican, Krejbych, Lím).

Vedoucí celek krajské I. B třídy a aspirant postupu do vyšší soutěže měl Jiskru kvalitně otestovat, ale skutečnost byla jiná. Hosté přijeli v nekompletním složení a nekladli odpor, jenom jejich střelec Pavlák znamenal nebezpečí a zařídil obě libchavské trefy. Domácí hráli s chutí a kdyby byli v zakončení ještě o trochu přesnější, musela by lehce padnout dvouciferná hranice. „Soupeř byl slabý a neprověřil nás. V utkání jsme předvedli řadu pohledných akcí," poznamenal trenér Jiskry Pavel Švec.

TJ Svitavy B – Sokol Městečko Trnávka 6:1 (2:1)

Branky: J. Scheib 4, Juřík, Křížek – Kolínský. Sestava vítězů: Kavalír – Uhlíř, Kyncl, Kubík, Čonka, L. Jukl, Gregor, Ryšavý, Škeřík, Křížek, Juřík (Kala, J. Scheib, Švec).

Druhý tým okresní III. třídy udržel na lánské umělce krok pouze v prvním poločase. Ve druhém už domácí jasně dominovali a zvýraznili vítězství.

Další výsledky:

TJ Horní Újezd – Sokol Bystré 0:4, FK Agria Choceň – Sokol Pomezí 4:2, Litomyšl-Cerekvice (U19) – FK Česká Třebová 5:5, TJ Svitavy (U19) A – SK Uničov 3:3, TJ Svitavy (U19) B – SK Uničov 0:3.