Svitavští nenadchli, ale po vydřeném vítězství se přiblížili vedoucímu Ústí na osm bodů. Slovanisté mohli být spokojeni s plichtou z Letohradu, tím spíše, že prohrávali o dva góly, zatímco Poličku těsná porážka hodně mrzí, byla z kategorie zbytečných.

Svitavy – Vysoké Mýto 2:1

Zdeněk Válek, trenér TJ Svitavy: I když jsme vyhráli, náš herní projev je nadále velice špatný. Vyrábíme množství hrubých chyb, po jedné z nich jsme ostatně dostali v sobotu gól. Naštěstí pro nás se jich nevyvaroval ani soupeř, pomohlo nám také vyloučení brankáře. Pozitivem je návrat Vacka, který umí podržet míč a vnáší do naší hry klid.

Česká Třebová – Polička 1:0

František Švec, trenér SK Masokombinát: Bylo to úplně jiné utkání než všechna naše předchozí, asi si zkrátka musíme zkusit všechno. Jednalo se o typicky remízový zápas, fotbal to nebyl nic extra. Domácí snad měli o jednu nebo dvě šance více, nedali penaltu. My jsme se ve druhé půli dostali k několika náznakům a nadějným brejkům, jednou jsme trefili tyč. Skutečně to ale vypadalo na remízu, v 88. minutě jsme však vyrobili jedinou, zato ale zásadní hrubou chybu, když jsme nechali zcela volného protihráče, který unikl obraně, jeho střelu gólman Prokop jen vyrazil a dorážka znamenala gól v naší síti. Náš výkon určitě nebyl ideální, ale nerozhodný výsledek jsme si měli odvézt. Ve středu proti Hlinsku nás čeká asi spíše defenzivní střetnutí, hodně se soustředíme na domácí duel s Lanškrounem.

Letohrad B – Moravská Třebová 2:2

Petr Mrázek, trenér SKP Slovan: Remíza z venku je pro nás dobrá. Hráli jsme proti soupeři, který v této sestavě, v jaké proti nám nastoupil, patří mezi velmi silné. V jeho dresu hrálo několik fotbalistů, kteří se dopoledne podíleli na výhře letohradského áčka na Slavii. My jsme po dvou vlastních chybách prohrávali už 0:2, ale přibližně od 70. minutě začali domácím viditelně ubývat síly, čehož jsme dokázali využít a vyrovnali. Pokud by se soupeři podařilo za stavu 2:0 z některých možností přidat třetí branku, bylo by asi rozhodnuto, takhle jsme zase my v nastavení málem strhli výhru na svoji stranu. Chválím celý kolektiv, který se ctí zvládl souboj s kvalitním soupeřem a neodjel s prázdnou, nad průměr vynikal Roman Šatník. (mo, rh)

Fotografie a videa za zápasů Moravské Třebové a Svitav najdeteZDE.