Svitavy – Hlinsko 3:2

Aktivní vstup domácích přinesl vedoucí gól pohotového Růžičky a další šance. Po půlhodině však nastalo zatmění domácí obrany, jejíž hrubky umožnily Novákovi se Slavíkem lehce otočit skóre na 1:2. „Tady jsme si zbytečně zkomplikovali cestu za vítězstvím, ale bojovností a nasazením se nám podařilo výsledek zvrátit. Myslím si, že zaslouženě, protože jsme měli daleko více šancí než soupeř. Výhra je dílem celého kolektivu,“ uvedl trenér Jiří Stejskal.

Druhá půle byla hodně emotivní, plná faulů a vrcholila nejprve zkratem D. Jukla, v 86. minutě penaltou za ruku a, ještě než ji Ovad proměnil, vyloučením hlineckého Janouška. „Zápas byl až příliš tvrdý, místy i záludný,“ potvrzuje Stejskal. Série svitavských úspěchů se datuje od návratu Zdeňka Vacka do sestavy. „Určitě to není jen jeho zásluha, ale na organizaci naší útočné hry se podílí výraznou měrou,“ chválí trenér.

Polička – Živanice 4:4

Úvodních 25 minut naplňovalo předpoklady: favorit vedl 3:1 zejména zásluhou střelce Podlipného. „Začali jsme hodně zakřiknutě, asi se nám ze soupeře přece jen trochu rozklepala kolena,“ uvedl trenér Pavel Schejbal. Nepřízeň osudu se pokoušeli zlomit agilní V. Král a Petr, nicméně poločasové skóre mnoho nadějí nedávalo, navíc hned po příchodu z kabin zachránil Dittrich vyloženou šanci Jůnovi. Mezi 54. a 57. minutou se bratrům Královým podařilo bleskově srovnat.

„To už se hrál zcela vyrovnaný fotbal, bylo vidět, že i hosté trochu znervózněli,“ povšiml si Schejbal. Ještě jednou pak udeřil Podlipný, ale v 75. minutě si dezorientovaní beci srazili do sítě střelu V. Krále a divoká plichta byla na světě. „Jsem spokojen, mužstvo prokázalo, že na to má, dokázalo proti tak kvalitnímu soupeři dotáhnout nepříznivý stav,“ řekl poličský trenér a dodal: „Hráči Živanic se na utkání dlouho chystali, naši kluci přišli o půl páté z práce. I proto výsledek beru.“

Moravská Třebová – Stolany 3:1

„Po dvou porážkách jsme byli trochu pod tlakem z nutnosti vyhrát, ale nervózní úvod jsme překonali rychlým vedoucím gólem Kašpara,“ poznamenal domácí trenér Milan Nekuda. Soupeř se oklepal a začal postupně zlobit, ale z brejkových situací pak mohli znovu udeřit Slovanisté, ať Potáček, Kašpar či Aberle.

„Do půlky jsme měli pět vyložených šancí, ale pojistit vedení se podařilo až po změně stran, když si po naší pěkné akci dali hosté vlastence,“ řekl Nekuda. Uklidnění do domácích řad to však nepřineslo, Ročín v 69. minutě korigoval, ovšem gólová odpověď Švandy byla pohledná a rozhodující. „S výsledkem panuje spokojenost, nyní jej potřebujeme potvrdit proti Tesle Pardubice,“ je si vědom Nekuda.