Polička – Třemošnice 1:0

Domácí zahájili s chutí a vynutili si velkou převahu. V 10. minutě vybídl ke skórování Navrátil Mužíka, jemuž střelecký pokus zmařil Auersvald. O něco později vybojoval balon důrazný Švec a hledal přihrávkou na zadní tyči Stejskala, ale ten na „dlouhou nohu" zakončoval těsně vedle. Domácí měli vůbec problém pálit mezi tři tyče, ve slibných pozicích postupně minuli Stejskal, Mužík i pohotovým „volejem" Navrátil. A tak mohl přijít v závěru poločasu trest, když po chybě ve středu pole postupovali dva hostující hráči na obránce, ale přečíslení zazdili. I ve druhém poločase byli diváci svědky trvalého dobývání soupeřovy svatyně. V 59. minutě si na rohový kop Navrátila naběhl Štěrba, znovu se ale vyznamenal třemošnický brankář, který následně vychytal i Mužíka. V 69. minutě o sobě dal vědět pěknou střelou Wolker („farmář" z Vrchoviny) a mířil „o fous" mimo. Neujaly se ani další příležitosti (Jílek, Netolický), až ke zteči zavelel ostrostřelec Stejskal. V 83. minutě si naběhl na Navrátilův roh a hlavou nezadržitelně rozhodl o zisku dalších tří bodů do tabulky. Vzhledem k průběhu spravedlivě, byť hosté podali v utkání sympatický výkon.

Fakta – branka: 83. Stejskal. Rozhodčí: Komínek (Lanškroun). ŽK: 2:2. Diváci: 100. Poločas: 0:0. Polička: Slaný – Pavliš, Jílek, T. Švec, Štěrba – Navrátil, Andrle (56. Kučera), Wolker (65. Bureš), Netolický – Stejskal, Mužík. Třemošnice: Auersvald – O. Vančura, Kalina, Culek, Petr (80. Hejcman) – J. Vančura, P. Šindelář, Brom, Kvíčala – M. Šindelář, Menšík.

Slatiňany – Moravská Třebová 2:0

Hosté přijeli jen s jedenácti hráči, přesto začali aktivněji a z brejkových situací několikrát zahrozili, ovšem bez efektu. Teprve po půlhodině začali přebírat iniciativu domácí a jako první zahrozil z trestného kopu Vladyka. Ve 39. minutě měl největší šanci první půlky Slováček, když zakroutil střelu z vápna přesně pod břevno, odkud ji však s pomocí brankové konstrukce vytáhl gólman Vykydal. Také po přestávce hosté velmi zodpovědně bránili a ze zatažené obrany se snažili vyrážet k rychlým brejkům. Převaha Slatiňan ale postupem času narůstala v drtivou, v 62. minutě mohl konečně otevřít skóre Koudelka, skvělým zákrokem jej však vychytal Vykydal. Za tři minuty vypálil „z voleje" ze dvaceti metrů Chvojka, balon šel ale těsně mimo. Gólové radosti se tak domácí dočkali až v 72. minutě, kdy se míč odrazil k Trňákovi, který jej trefil parádně do levé šibenice – 1:0. Za dalších šest minut přišla pojistka, domácím se povedla pohledná kombinace, po níž sice střelu Slováčka stačil Vykydal ještě vyrazit, proti Koudelkově dorážce však byl již bezmocný.

Fakta – branky: 72. Trňák, 78. Koudelka. Rozhodčí: Pavlas (Červená Voda). ŽK: 2:2. Diváci: 120. Poločas: 0:0. Slatiňany: Žďánský – Mikan, Málek (61. Beneš), Mihulka, Malý – Slováček, Vladyka, Koudelka, Trňák, Kudrnka (51. Chvojka) – Kopecký (90. Morávek). Moravská Třebová: Vykydal – Polák, Strouhal, Rázl, Špaček – Škranc, Sedláček, Staněk, Trefil – Masopust, Štěpánek.

Svitavy – Lanškroun 5:1

Od začátku se hrálo ve svižném tempu, hned ve 2. minutě těsně minul zblízka Válek. Domácí měli více ze hry a ve 24. minutě se to odrazilo na skóre, když svůj trestný kop perfektně provedl Ovad. Netrvalo to dlouho a Ptáček zvýšil na 2:0 po standardní situaci a dobré orientaci ve vápně. Svitavští pokračovali v tlaku a měli další šance, jenže už bez využití, naopak ve 44. minutě se „z čistého nebe" prosadili hosté, když se Pavelka trefil ze skrumáže dokonale – 2:1. Lanškroun vycítil po změně stan šanci a hnal se dopředu, do 70. minuty byl lepší, ale svoje slibné akce nedokázal gólově zúročit. Domácím stačil dobře zahraný přímý kop Válka a parádní hlavička Ptáčka, aby přidali třetí zásah a mohli se uklidnit. V 76. minutě hrubě fauloval Jung, byl vyloučen, hosté se sesypali a závěr se proměnil ve svitavskou exhibici. Filip překvapil brankáře z ostrého úhlu (4:1), Ptáček potom pohodlně „do prázdné" zkompletoval hattrick (5:1), a kdyby Filip umístil oblouček přesněji než do břevna, dopadlo by to pro domácí ještě lépe.

Fakta – branky: 30., 74. a 83. Ptáček, 24. Ovad, 79. Filip – 44. Pavelka. Rozhodčí: Zavřel (Luže). ŽK: 1:0. ČK: 0:1 (76. Jung). Diváci: 220. Poločas: 2:1. Svitavy: Cabal – Kala (60. Čonka), Czehowský, Petrila, Jukl (84. Bartoš) – Válek, Ovad, Čížek, Veselský – Ptáček (85. Říha), Juřík (72. Filip). Lanškroun: Wendlig (45. Langr) – Krejsar (80. Stasiowski), Pavelka, Popelář, Karlík (80. Hostovský) – Kolomý (64. Fait), Smrkal, Novák, Richtr, Jung – Knápek.

Další výsledky KP Pardubicka:

Letohrad B – Chrudim B 0:6

Fakta – branky: 35. a 62. Zrůst, 68. a 71. Žalud, 54. Hauf, 61. Opina. Rozhodčí: Jačisko (Lanškroun). ŽK: 4:1. Diváci: 60. Poločas: 0:1. Letohrad B: Moláček – Janoušek (83. Pačínek), Stejskal, Dvořáček (65. Svoboda), Švestka – Petráček (83. Zach), Pokorný, J. Procházka, Slodičák – Černohous (65. Macháček), F. Procházka. Chrudim B: Vostradovský – Zeman (54. Bareš), Valda, M. Tlapák, Holík – Meduna (74. P. Tlapák), Opina, Kratochvíl (58. Andrle), Zrůst (86. Lacman) – Hauf, Netušil (46. Žalud).

Pardubice B – Choceň 0:3

Fakta – branky: 19. Zavřel, 27. Myšák, 65. Smola. Rozhodčí: Štěpánek (Chrudim). ŽK: 0:1. Diváci: 80. Poločas: 0:2. Pardubice B: Hrnčíř – Mandutz, Koblížek (46. Molek), Matějka, F. Pánek – D. Pánek (84. Uhlíř), Kovář, Prokopec, Dostálek – Valenta, Klátil. Choceň: Gerčák – Krejza, Baborák, David, Eisner – Šabata (90. Sklenář), Smola, O. Kopecký, Zavřel – Myšák, A. Kopecký (74. Novotný).

Přelouč – Česká Třebová 0:4

Fakta – branky: 36. Pešek, 38. Novotný, 44. Grepl, 73. Urbanec. Rozhodčí: Braun (Pardubice). ŽK: 3:2. Diváci: 150. Poločas: 0:3. Přelouč: Vašíček – Kačírek, Hladík, Ulrych, Rokyta (70. Štainer) – Pištora, Hanáček (81. Chaloupský), Novák, Machačný (46. Linhart) – Vančura, Klas (75. Volejník). Česká Třebová: Bárta – Švec (75. Bočkaj), Novotný, Hašek, Grepl – Pachl (62. Nešický), Müller (88. Klumpar), Zahálka, Urbanec – Pešek (80. Rufer), Rataj.

Žamberk – Moravany 2:1

Fakta – branky: 12. a 56. Hrubý (obě z pen.) – 3. Poláček. Rozhodčí: Hořínek (Hradec nad Svitavou). ŽK: 2:3. Diváci: 180. Poločas: 1:1. Žamberk: Martinovský – T. Kotyza, Franke, Hrabík, Drapač – Pavelka (71. Trejtnar), Breda, Jírů (79. Kos), J. Huška (55. J. Kotyza) – Hrubý, Trnka (74. Molnár). Moravany: B. Branda – Sokol, J. Lukas, Záleský (49. Pištora), M. Lukas (71. J. Branda) – Fidler (46. Veselý), Beran, Knotek (83. Hlaváček), Novák – Kříž, Poláček.

Hlinsko – Holice 1:3

Fakta – branky: 39. Dostál – 53. Kopřiva, 63. a 81. Hanč. Rozhodčí: Bednář (Lukavice). ŽK: 3:2. ČK: 1:0 (69. Nevole). Diváci: 150. Poločas: 1:0. Hlinsko: Kopecký – Volf, Nevole, Hrubý, Zach – Dostál, Cepl, Hlouš (57. Cach), Vanžura – Mayer (72. Veselský), Vukliševič. Holice: Hlavatý – J. Jedlička, Krpata (79. Musil), Hanč, T. Jedlička – Chvála, Kopřiva, Ručka (60. Klouček), Fotul – Václavek (74. Velinský), Machatý.

1. Slatiňany (14), 2. Polička (13), 3. Choceň (13), 4. Pardubice B (12), 5. Holice (11), 6. Svitavy (10), 7. Česká Třebová (8), 8. Přelouč (7), 9. Chrudim B (6), 10. Moravany (6), 11. Žamberk (6), 12. Moravská Třebová (5), 13. Lanškroun (5), 14. Hlinsko (4), 15. Třemošnice (0), 16. Letohrad B (0).