Fotbalisté SK Masokombinát předehráli ve středu utkání posledního podzimního kola nejvyšší krajské soutěže.

Polička – MFK Chrudim B 4:0

Domácí hráči předvedli na promoklém pažitu výkon, jaký jejich fanoušci dlouho nepamatují. Po vyrovnané čtvrthodině začali diktovat tempo a změna skóre na sebe nenechala čekat. Ve 24. minutě Stejskalova trefa ještě pro ofsajd neplatila, ale když se stejný hráč zavěsil po rohu Jiřího Mužíka do vzduchu, nemohly být proti gólu žádné námitky – 1:0.

Ve 36. minutě se premiérově v poličských barvách prosadil Jan Mužík a umístěnou střelou k tyči zvýšil na 2:0. Druhý poločas nic nezměnil na převaze domácího mužstva. V 51. minutě po dalším rohu Jiřího Mužíka a závaru před Kyselovou brankou využil svojí důslednosti znovu Stejskal a bylo to 3:0. Hattrick završil hlavou dvě minuty před koncem.

Kromě střelecké produktivity měly na zasloužené výhře velký podíl rovněž téměř bezchybně fungující obranné řady v čele se stoperskou dvojicí Král – Pavliš. Brankář Reichl si připsal svoji první vychytanou nulu v dresu Poličky, moc práce však v utkání neměl.

Branky: 31., 51. a 88. Stejskal, 36. Jan Mužík. Rozhodčí: Lukes. Poločas: 2:0. Polička: Reichl – Škoda, Pavliš, Král, Opina – Nekvinda (67. Jílek), Petr (77. Kysilko), Jiří Mužík (67. T. Švec), Jan Mužík – Netolický, Stejskal. Chrudim B: Kysela – Mastík, Šebek, Rahimič, Klíma – Merkl (25. Beneš), Kopecký, Lacman (46. Svoboda), Holub – Michalec (60. Kopp), Kroutil.

Roman Kysilko, trenér SK Masokombinát: „Zatím to byl náš nejpovedenější zápas. Také soupeř se snažil o otevřenou hru, ale nám se dařilo v ofenzivě, dostávali jsme se do přečíslení a dávali góly. Sám Stejskal tři a další mu nebyl uznán. Cením si, že náš výkon pochválil i hostující trenér Ivan Kopecký. S výsledkem i hrou panuje spokojenost. Poprvé odehrál celé utkání Jan Mužík na levé straně zálohy a stejně jako druhé falešné křídlo Nekvinda si vedl výborně. Půjdeme zápas od zápasu a soustředíme se na hru, jakou chceme předvádět. Nebudeme stavět obranné valy. Jediný problém mám s tím, že při přetlaku patnácti vyrovnaných hráčů musím rozhodnout, kdo zůstane na lavičce.“

(obo, rh)