Zatímco Svitavy a Polička vydřely nejtěsnější výhry, tak třebovský Slovan své hubené vedení nedokázal udržet a v oslabení těsně před koncem inkasoval.

Polička – Žamberk 2:1

Hosté hráli díky svým příznivcům prakticky v domácím prostředí, ale nepomohlo jim to. Poličce bez stabilní trojice Prokop, Švec, J. Petr (věkový průměr týmu necelých 23 let) parádně vyšel začátek. Hned po rozehrávce se k centru dostal Opina a Stejskal otevřel skóre – 1:0.

Reakce hostů mohla být blesková, ale Menzelovi se do cesty postavila tyč. Duel byl i v dalším průběhu bohatý na šance: Po kolmici Opiny těsně minul Netolický, Dobeš musel zase zachraňovat před Židíkem. V 15. minutě už byl poličský gólman krátký, když z 20 metrů napřáhl Huška. Do poločasu se stav mohl několikrát změnit. Za zmínku stojí přímý kop Šedivého tečovaný zdí, překonaného Dobeše zastoupil na čáře Stejskal.

Po změně stran nejprve hasil Stoklásek požár před Jírů a od 60. minuty si domácí začali vytvářet mírnou převahu. V dobrých pozicích se postupně ocitli Čípa, Stejskal a O. Petr, ani jeden z nich však míč do sítě nedostal. Hosté zahrozili mladíkem Jírů, ani on nezamířil přesně.

Rozhodnutí padlo v 84. minutě po „uličce“ Nekvindy na V. Krále, který si se sólovým únikem poradil. Drama vrcholilo v nastavení, po závaru před Dobešem skončil míč na tyči a v poslední chvíli ho Stoklásek uklidil do bezpečí. Výhra Poličky byla vydřená, hosté určitě nebyli horší.

Branky: 1. Stejskal, 84. V. Král – 15. Huška.

Polička: Dobeš – Škoda, Jílek, Stoklásek – O. Petr, Čípa, Navrátil (85. L. Král), Opina – V. Král, Netolický (46. Nekvinda), Stejskal.
Žamberk:
Mačát – Franke, Šedivý, Šponar, Kos – Jírů, Bartoň (85. Kočí), Huška, Židík – Menzel, Pavelka (70. Rudolecký).

Srch – Svitavy 0:1

Do první šance zápasu se po čtvrthodině řítil Šilar, o něhož škrtl vracející se Hausner a dovršil tak během chvíle již třetí žlutou kartu pro domácí. Následný trestný kop kapitána Ovada a další střela Kroulíka však přes domácí hráče neprošly. Čížkovu ránu pokryl Mičjan, další zblokovaný pokus odvracel na brankové čáře Samčenko. Ve 37. minutě se před Mičjana dostal Frolo, jehož lob skončil těsně vedle.

Krátce po přestávce se aktivnější Svitavy dočkaly, střelu Čížka mířící vedle si Morávek srazil do vlastní sítě – 0:1. Srch se do první šance dostal až v 63. minutě, kdy Samčenko uvolnit Trupla, jeho střelu po zemi zneškodnil Lampárek. Ten se vyznamenal také vzápětí při střele Rychtery. Domácí se snažili vyrovnat, Horyna po přiťuknutí Trupla vypálil hezky, ale těsně mimo. V poslední šanci se ocitl deset minut před koncem Jeřábek, jenž z malého vápna překopl.

Branka: 48. vlastní (Morávek).

Srch: Mičjan – Trupl, Tryner, Samčenko, Žurek – Rychtera (77. Víšek), Morávek, Horyna, Hausner – Jeřábek, Špryňar.
Svitavy: Lampárek – Zatočil, O. Jelínek, Kroulík, Horák – Šilar, Chlup, Kubík, Čížek – Frolo (90. R. Jelínek), Ovad.

Lanškroun – Moravská Třebová 1:1

Začátek utkání vyšel Slovanu jako z partesu. Neuplynula ani celá minuta hry, když Petr Šatník potrestal chybu domácí defenzivy a poslal hosty do rychlého vedení. Lanškroun si tak připomněl předchozí duel v Dobříkově, kde začal úplně stejně. Zde poprvé ohrozil Vykydala po přímém kopu a hlavičce Šilara, která skončila na břevně. Jinak bylo možností na obou stranách jak šafránu.

V témže nepříliš záživném duchu pokračoval až do 79. minuty rovněž druhý poločas. V tom čase ale uviděl druhou žlutou kartu třebovský Švanda a domácí výrazně ožili. Netrvalo také dlouho a vyrovnali, šťastným střelcem byl Fait. V závěru domácí ještě přitlačili, ale žádná z jejich akcí k obratu skóre nevedla.

Branky: 80. Fait – 1. P. Šatník.

Lanškroun: Marek – Macháček, Šenkýř, Černý, Šilar – Radek Mizerák (66. Šišan), Roman Mizerák, Richtr, Farkaš – Krejsar, Fait.
M. Třebová: Vykydal – Huryta, Králíček, Křivánek, R. Šatník – Strouhal (75. Sedláček), P. Šatník, Potáček – Holly (62. Švanda) – Konečný, Večeřa (62. Aberle).

(obo, od, rh)