Jeho čtyři družstva (U15, U14, U13 a U12) se tak pilně chystají na zahájení reorganizovaných republikových mistrovských soutěží (20. a 21. srpna).

Nejstarší tým starších žáků U15 sehrál přátelské utkání s ženským týmem FC Hradec Králové, který ve Svitavách pobýval na soustředění. Pohledné utkání vyznělo jasně ve prospěch domácích hráčů (na snímku ve světlejších dresech), kteří zvítězili 5:0 brankami Ertla, Hanáka, Vrabce, Svobody a Štarmana.

Za zmínku stojí také výsledek nejmladšího kolektivu U12, který startoval na silně obsazeném turnaji v Kladrubech nad Labem. Předvedl se tam ve výborném světle, když v sedmi zápasech neokusil ani jednou hořkost porážky a neinkasoval ani branku! Svitavští skončili na druhém místě, když porazili Jihlavu A 2:0, Mladou Boleslav A 2:0, Mladou Boleslav B 4:0, Jihlavu B 1:0 a bez branek se rozešli s Olympií Hradec Králové a oběma družstvy Pardubic, jejichž áčko celý turnaj vyhrálo. Do české ligy vstoupí Svitavy za týden doma proti Liberci (v sobotu budou hrát týmy U15 a U14, o den později pak nastoupí oba mladší kolektivy).

(rh, red)