Porážka ve Vysokém Mýtě, k tomu vítězství Žamberku v Letohradu a remíza Živanic, to všechno dohromady zpečetilo truchlivý osud. Moravská Třebová sestupuje z krajského přeboru a bude hrát jen I. A třídu.

Slovanisté si mohli záchranu zajistit v posledním dějství sami, kdyby vyhráli ve Vysokém Mýtě, tam ale vyšli po penaltě z 87. minuty naprázdno.

Tak museli spoléhat na další výsledky a ty je poslaly do pekel. Žamberk dle očekávání vyhrál v Letohradu a divizní divočina v Živanicích, kde zasahovala policie, skončila remízou. Ta znamená pro domácí sestup a tím pádem se nebude konat ani baráž mezi KP a I. A třídou. Naprosto pokažené jaro v podání Třebové tak vzalo nejhorší možný konec.

Zbývající dva zástupci našeho regionu v nejvyšší fotbalové třídě Pardubického kraje mohli dohrát poslední kolo v klidu, čemuž odpovídal i průběh střetnutí. Polička zachránila aspoň bod, Svitavští pojali na Vysočině rozlučku až příliš volně.

Vysoké Mýto – Moravská Třebová 1:0

Hosté byli v první půli velmi opatrní a svatyni Krátkého příliš neohrozili. V 8. minutě mířila střela Skřebského vedle a o něco později si s tečovanou ránou Huryty Krátký poradil. Mýto mělo obrovskou příležitost ve 38. minutě, kdy Valášek naprosto osamocen nastřelil brankáře a odražený míč Sedlák napálil mimo tyče.

Domácí se velmi zlobili ve 43. minutě na královéhradeckého rozhodčího Hlavsu, který zákrok na Sedláka ve vápně přešel v klidu a s úsměvem.

V úvodu druhé půlky ještě dobrou šanci Sýkory výborně odvrátil Spáčil. Moravskotřebovští, vědomi si toho, že potřebují vyhrát, vrhli všechny síly do útoku a postupně získali velkou převahu. Neujala se však dělovka Strouhala a pak vytáhl tři výborné zákroky Krátký. Jeho umění a trocha štěstí na kopačkách, to v těchto momentech dělilo hosty od záchrany v přeboru.

Slovan hrál vzadu pochopitelně na velké riziko a Mýto tak přecházelo do rychlých a smrtících protiútoků. Jeden z nich se mu povedl v 87. minutě, kdy M. Chadima vyslal za obranu chytrou přihrávku a Sedlák běžel sám na Spáčila. Zezadu jej srazil R. Šatník a rozhodčí nařídil penaltu, kterou M. Chadima proměnil.

To byl poslední hřebíček do třebovské rakve. Hosté předvedli dobrý a bojovný fotbal, ale v zakončení vyhořeli, což se netýká jenom tohoto duelu, ale bohužel celého jara.

Branka: 87. M. Chadima z pen.

Vysoké Mýto: Krátký – Vostrčil, Podmajerský, Pecháček, Bureš – D. Chadima, Krýda, M. Chadima, Svoboda (25. Valášek, 75. Till) – Sedlák, Sýkora.
Moravská Třebová: Spáčil – Rázl, Huryta, Strouhal, Aberle – Skřebský, P. Šatník (85. Staněk), R. Šatník, Švanda (70. Sedláček) – Konečný, Holly (51. Kučerňák).

Hlinsko – Svitavy 3:0

Ráz zápasu dala již úvodní minuta, kdy Slavík pohotově otevřel skóre. Tým z Vysočiny se tak nastartoval ke kvalitnímu výkonu a další uklidnění do jeho řad vnesl ve 25. minutě nejlepší střelec mužstva Slováček, který poslal za Lampárkova záda druhý míč.

Obraz hry se příliš nezměnil ani ve druhém poločase. Svitavští působili dojmem, že již spíše čekají na závěrečný hvizd a konec sezony, naopak domácí předvedli věrným fanouškům několik pohledných akcí a po hodině hry přidal jejich třetí úspěch Boháč. Celkově byl k vidění pohodový fotbal s více dramatickými situacemi než v řadě duelů probíhajícího mistrovství světa.

Branky: 1. Slavík, 25. Slováček, 60. Boháč.

Hlinsko: Kopecký – Hrubý, Kysela, Jůn (73. Holec), Koudelka – Boháč, Sigan (87. M. Bouška), T. Bouška (68. Novák) – Slavík, Zavřel, Slováček.
Svitavy: Lampárek – Zatočil, O. Urban, Kroulík, L. Urban – Horák, Ovad, Valta, O. Jelínek (58. R. Jelínek) – Chlup (65. Jukl), Čížek.

Polička – Stolany 4:4

Na závěr sezony byla hrstka příznivců svědkem bezstarostného, útočně laděného duelu bez žluté karty a bez nervů.

Gólostroj se spustil po dvaceti minutách, když Navrátil centroval na Rattanonga, jeho hlavička skončila na tyčce a Novozélanďan odražený balon uklidil pod břevno. Pak ovšem následovala stolanská desetiminutovka. Nejdříve po křídelní akci a centru zavěsil nekompromisně Štainz, aby se po půlhodině výstavně trefil z přímého kopu Popelka a ve 33. minutě to po hlavičce Koppa bylo už 1:3. Domácí však ještě do poločasu stolanský rozlet přibrzdili, když se po rychlém kontru parádně z voleje pod břevno trefil Navrátil – 2:3.

Ve druhé půli brankové hody pokračovaly. V 73. minutě pronikl do vápna Kopp a Stolany se přiblížily k výhře – 2:4. Polička pak vrhla všechno do útoku a vyplatilo se. V 81. minutě Jílek bombou snížil a za dalších pět minut mířil zpoza šestnáctky přesně k tyči T. Švec – 4:4. V samotném závěru mohl ve dvou stoprocentních šancích rozhodnout Opina, ale brankáře Švába překonat nedokázal. V pohledném zápase se tudíž body dělily.

Branky: 21. Rattanong, 39. Navrátil, 81. Jílek, 86. T. Švec – 33. a 73. Kopp, 23. Štainz, 30. Popelka.

Polička: Dobeš – Jílek, Stejskal, Pavliš – Navrátil, Čípa, J. Petr, T. Švec – Netolický (58. Kovář), Rattanong, Opina.
Stolany: Šváb – Popelka, Rychtera, Junek, Těšitel – Kučera, Slováček (88. Jenka), Černohubý, Eis – Kopp, Štainz. (od, obo, rh)