Třetí soutěžní fotbalový víkend si pro fanoušky v regionu nachystal hned několik pozoruhodných střetů. Los proti sobě v mnoha případech poslal dvojice, jejichž souboje slibují pořádnou atraktivitu.

V krajském přeboru cestují oba zástupci ven. Polička by se po dvou remízách jistě nezlobila za třetí, jelikož nastoupí proti Živanicím a to je těžký kalibr. Hraje se sice ve Stolanech (Živanice mají po událostech v posledním jarním zápase v divizi uzavřený stadion), to ale na roli favorita na domácí straně nic nemění.

To od Svitav se nějaký ten bodový zisk ve Vysokém Mýtě čeká. Varováním pro hosty je však rok stará vzpomínka na čtřybrankový příděl. Něco takového nehodlají zopakovat.

Domácí favority?

V I. A třídě jsou připraveny dva rivalské okresní souboje. V obou se čekají tři body pro domácí celky, ale překvapení nejsou rozhodně vyloučena.
Cerekvičtí se před týdnem ve Valech přesvědčili, že to tak jednoduché, jak naznačila příprava a první kolo, mít nebudou. Na jejich travnatý koberec zavítá zatím špatně hrající Moravská Třebová a karty jsou rozdány tak, jak by před pár lety nikdo neřekl. Ovšem pozor, Slovan se už také musí probudit a proč by se tak nemohlo stát zrovna dnes?

Jen o pár kilometrů dál hraje Litomyšl s Morašicemi. To je tradičně nevyzpytatelný duel. V minulé sezoně v něm platilo „můj dům – můj hrad“, letošním vstupem do soutěže ani jeden z týmů nezklamal, ale ani nenadchl (domácí dvě remízy – hosté po jedné výhře i porážce). Jiskra na Morašice v minulosti nikdy moc neuměla, přesto se více čeká od ní.

Dolní Újezd namlsal své příznivce dvěma výhrami a, ruku na srdce, pokud by proti nepříliš výrazným Načešicím nepřidal třetí, jednalo by se o zklamání. S tímto soupeřem by si Sokol jistě poradit měl.

Živo na Malé Hané

Z programu I. B třídy je již odehráno střetnutí Polička B – Vysoké Mýto B (1:2). Šlágrem víkendu bude derby Březová – Sebranice. Domácí se v předešlých kláních prezentovali ve dvou zcela odlišných polohách a v jaké je zastihne dnešní utkání, to je ve hvězdách. Nováček může jen překvapit.

S nulou na kontě je po dvou zápasech Rychnov, je tedy na čase, aby se probral. Ale soupeř, který přijede dnes, tedy ústecká rezerva, zatím vypadá jako velmi silný, nakonec skalp Březové nepřišel jen tak, takže na domácí čeká v cestě za prvními body lopotná práce.

Co vybrat jako hlavní šlágry dalšího pokračování okresního přeboru? Malohanácké sousedské derby přitahuje vždy bez ohledu na postavení rivalů v tabulce. Pro Jaroměřice i Jevíčko znamená nedělní vzájemná bitva snahu o premiérové body do tabulky soutěže.

Před týdnem zaujala dobrými výkony rezervní družstva. Dvě z nich, jež nasázela v prvním kole po pěti gólech, se setkají na moravskotřebovském trávníku, kam míří Litomyšl.

Druhý nováček z Linhartic se musí vypořádat s absencí dvou minule vyloučených a v týdnu potrestaných fotbalistů. V kláních Bystrého s Čistou a Janova s Dlouhou Loučkou půjde všem týmům o první body.

Ve III. třídě se střetnou mimo jiné i dva loňští účastníci nejvyšší okresní soutěže Radiměř a Horní Újezd. Zatímco hosté jsou po úvodním vítězství v pohodě, tak domácí ani trochu, neboť o tři body z Trstěnice přišli vlastním pochybením a kontumací utkání.

Kdo, kdy, s kým ve třetím kole

Krajský přebor muži – 3. kolo – sobota: SK Vysoké Mýto – TJ Svitavy (rozhodčí: Kvaček – Lukášek, Havel). Neděle: Sokol Živanice – SK Masokombinát Polička (Lukášek – Kvaček, Štourač, hř. Stolany).

I. A třída muži – 3. kolo – sobota:
TJ Jiskra Litomyšl – Sokol Morašice (T. Řehák – Chládek, Jiří Pavlas), Slavoj Cerekvice nad Loučnou – SKP Slovan Moravská Třebová (Zavřel – Zerzán, Kaplan). Neděle: Sokol Dolní Újezd – Mezilesí Načešice (Jiří Pavlas – Lukes, Chládek).

I. B třída muži – 3. kolo – sobota:
Sokol Březová nad Svitavou – Sokol Sebranice (Mrázek – Svoboda, Nepraš), TJ FC Rychnov na Moravě – Jiskra Ústí nad Orlicí B (Pokorný – Štourač, M. Heger), TJ Lanškroun B – Sokol Pomezí (J. Nekvinda – Jan Pavlas, Kudyn). Neděle: TJ Svitavy B – FK Česká Třebová B (J. Řehák – Adamský, Šejna, hř. SY–Lány).

Okresní přebor muži – 3. kolo – sobota:
Sokol Janov – Sokol Dlouhá Loučka (Šenkýř – J. Brychta, J. Heger), Sokol Kamenná Horka – Sokol Kunčina (Kvapil – Hnát, Knap), Sokol Opatov – Tatran Mladějov (Havránek – J. Dvořák, Báča). Neděle: TJ Jaroměřice – SK Jevíčko (J. Heger – Šenkýř, Žouželka), Sokol Bystré – Sokol Čistá (J. Brychta – Křišťál), Metra Linhartice – Sokol Dolní Újezd B (Hnát – Nepraš, Havránek), SKP Slovan Moravská Třebová B – TJ Jiskra Litomyšl B (OFS Ústí).

III. třída muži – 3. kolo – skupina A – sobota:
TJ Hradec nad Svitavou – SK Rohozná (Kruliš – Čada), TJ Radiměř – TJ Horní Újezd (Elčkner – Ropek). Neděle: Sokol Morašice B – Sokol Jedlová (Čada), Sokol Vendolí – Sokol Trstěnice (Ožvoldík – Nepraš).

III. třída muži - skupina B – sobota:
Sokol Třebařov – SK FC Koclířov (Křišťál – Žouželka), TJ Křenov – Sokol Chornice (P. Dvořák), Sokol Boršov – Sokol Březová nad Svitavou B (Grulich). Neděle: Sokol Opatovec – Slovan Moravská Třebová C (Knap), Sokol Městečko Trnávka – TJ Staré Město (Báča – Grulich, 16.00).

Začátky všech utkání, není–li uvedeno jinak, jsou určeny na 17 hodin.