Velmi špatný začátek v soutěži mají fotbalisté Svitav. Ze čtyř zápasů vstřelili pouze gól a do tabulky si připsali jediný bod. S nováčkem soutěže Teslou Pardubice B prohráli dokonce 0:4 a podle trenérů nebyl na hrací ploše jediný hráč, který by odehrál svůj standard či zasloužil si vytučnění svého jména v sestavě týmu. Mužstvo, jež se vždy pyšnilo pevným obranným valem, hodně chybuje, inkasuje laciné góly. Přitom jeho střelecká potence je takřka nulová. Nepříznivé skóre 1:9 je víc než výmluvné.

Na špici tabulky jsou suverénní Živanice. V Prachovicích vyhrály vysoko 5:0, mezi střelci se dvakrát prosadil nestárnoucí Rostislav Macháček, který právě v Prachovicích má svoje kořeny. Přitom na jaře Živanice zde prohrály 0:1 a tento neúspěch byl zřejmě klíčový v jejich marném boji o postup dodivize. Tentokrát bylo všechno jinak, svěřenci trenéra Milana Šmardy jsou v herní pohodě a již se těší na pohárový duel s druholigovým Hradcem Králové.

Úvodní kola výborně zvládla letohradská rezerva. Představila se sice třikrát doma, avšak nezaváhala a spolu s AS Pardubice se drží na špici tabulky v těsném závěsu zaŽivanicemi.

Pardubický FK AS již opustil Lukáš Kopřiva, který je nyní hráčem pražské Slavie. Mužstvo celkově omladilo, ale vede si výborně. Povýhře 2:0 vPoličce dokázalo zvítězit i v Hlinsku 1:0 gólem Moravce a nikoliv Hály, jak nepřesní a nepozorní informátoři z Hlinska se snažili namluvit sdělovacím prostředkům.

K tomu i malou poznámku: Do novin se hlásí sestavy týmů podle rozestavění na hřišti, a nikoliv podle čísel na dresech.