Dějištěm jeho triumfu se stalo kolbiště v Opavě, které je tradiční zastávkou nejprestižnějšího tuzemského seriálu jezdeckého sportu. Doležal si v sedle svého elitního koně Quattro Centa počínal skvěle, bez chyby překonal základní parkur postavený na stupni T s překážkami ve výšce 145 centimetrů a čistě zajel i ve finále. Společně s ním do něj s nulou na kontě trestných bodů vstupovali ještě další dva jezdci a Ondřej Pospíšil s Einfachem také nechybovali, ale finálový čas měli o vteřinu a půl pomalejší než dvojice Doležal – Quattro Cento.

„Parkur byl technicky náročný, ale v Opavě je skvělý plac a bezvadný stavitel, takže koně neměli výraznější potíže,“ poznamenal Rudolf Doležal na adresu autora parkuru Petra Maška. „Úplně jsem si na vítězství nevěřil,“ přiznal po finálovém kole. „Nechtěl jsem některé obraty extrémně zkracovat. Mým cílem bylo, abychom se vyhnuli chybě, což vyšlo, a nakonec to klaplo i s tím časem, za což jsem moc rád,“ netajil se pro oficiální web Českého skokového poháru spokojený král Velké ceny Opavy.

Prvenství mu výrazně pomohlo i v celkovém pohárovém žebříčku, v němž si díky plnému ranci bodů posunul na průběžné druhé místo za vedoucího Jana Štětinu, který se v Opavě tentokrát musel spokojit se sedmou příčkou. Doležal se výrazně přiblížil k účasti ve finále Českého skokového poháru, kam projdou čtyři nejlepší jezdci v závěrečném hodnocení. Na ty čeká vrcholná soutěž se střídáním koní a v ní je jezdec ze Suché mistrem, v minulosti tohle atraktivní finále dvakrát vyhrál. Předtím, než dojde na finálové zápolení, čekají na koně a jezdce tři kvalifikační kola v Ptýrově, Frenštátu pod Radhoštěm a Martinicích. Právě tam letošní seriál v září vyvrcholí.

Velká cena Opavy

Konečné výsledky: 1. Rudolf Doležal – Quattro Cento (Jezdecký klub Hřebčín Suchá), 2, Ondřej Pospíšil – Einfach (Stáj Dvůr Židovice), 3. Jiří Hruška – Orida-M (JK Opava-Kateřinky).

Český skokový pohár po 8. kole: 1. Jan Štětina (75 bodů), 2. Rudolf Doležal (61), 3. Jan Chýle (54), 4. Ondřej Pospíšil (51).