„Za bodový zisk za podzimní část sezony jsem rád. Ve vyrovnané tabulce je osmé místo solidní a kdybychom se na takové pozici pohybovali i v průběhu jara bez problémů se záchranou, budu také spokojen,“ shrnul svoje pocity po dohrání podzimní část trenér béčka MILAN JANKO. „Co se týče předvedené hry, tak asi jako většina ostatních mužstev jsme hráli více i méně zdařilá utkání. Vždycky se jednalo o přístup hráčů k zápasu, jak byli na dané utkání připraveni, jak bojovali a také, jak respektovali kvalitu soupeře,“ vyjádřil se Janko.

VYŠEL ÚVOD A ZÁVĚR

Svitavský tým měl parádní nástup do sezony, ale nasazené tempo neudržel, střední pasáž podzimu mu nevyšla, naopak závěr byl zase úplně o něčem jiném. „Po třech kolech a zisku devíti bodů došlo u kluků k sebeuspokojení a zřejmě k domněnce, že to dál půjde samo. Přišla domácí porážka se silnou Bělou a začala fáze trápení. Naštěstí jsme díky vůli porazili Letohrad, který přijel s devíti hráči. Kdybychom nezvládli toto utkání, asi by bylo hůř,“ připomíná Janko „podivný“ zápas, který jeho svěřenci zlomili ve svůj prospěch v posledních dvaceti minutách. „Že B tým loni ještě divizního Letohradu přijede na zápas I. A třídy pouze s devíti hráči, to mě na podzim v negativním smyslu hodně zaujalo,“ dodal Janko.

Vítanou posilou pro rezervu byla David Juřík, který v zápasech, do nichž nastoupil, podstatně přispěl zejména v útočné činnosti. „Ze studijních důvodů přerušil činnost, ale pokud to šlo, tak šel hrát za béčko a několika góly nám výrazně pomohl,“ potvrdil Milan Janko. „Naše hra v defenzivě se zlepšila poté, co si dostatečně sedla obranná čtveřice a nedocházelo v ní ke změnám. S tím souvisela i obranná činnost celého týmu. V obou fázích je však na jaře určitě co zlepšovat,“ hodnotil trenér.

PROTI ELITĚ BYLI SKVĚLÍ

Svitavské béčko zaznamenalo v průběhu podzimní části několik pozoruhodných výsledků. Dařilo se mu především proti špičce soutěže, vždyť připomeňme, že porazilo vedoucí Pardubičky, tři body si odvezlo v okresním derby ze hřiště druhé Poličky a zvítězilo rovněž nad aktuálně třetími Horními Ředicemi.

„Naopak nejhorší vystoupení v našem podání bylo jednoznačně to domácí s Kunčinou. V poločase jsme měli vyhrávat minimálně o tři góly, ale nakonec jsme z tohoto zápasu nevytěžili ani bod. A podobně to bylo v Načešicích, kde se domácí dostali na naši polovinu podruhé ve třicáté minutě, kopali druhou penaltu a tím bylo po zápase. Nutno říci, že obě penalty byly,“ vrátil se k některým duelům kouč Janko.

Suma sumárum, podzim ve Svitavách v rámci možností vyšel. Pro to, aby bylo podobně dobré také jaro, je potřeba udělat něco v zimní přestávce. „Zimní příprava se bude stejně jako loni odehrávat společně s áčkem ve výborných domácích podmínkách v hale a na umělé trávě,“ uzavřel Milan Janko

Svitavy B
(8., 21, 23:26)

Horní Ředice 4:1
Polička 3:2
Ústí nad Orlicí B 1:0
Rohovládova Bělá 1:4
Načešice 2:4
Kunčina 1:3
Rosice 1:4
Letohrad B 3:0
Zámrsk 0:3
Vysoké Mýto B 3:2
Tuněchody 0:0, PK 3:4
Pardubičky 3:2
Přelouč 1:1, PK 3:1

Střelci: Juřík 6, Scheib 3, Ryšavý 3, Vacek 2, Svoboda 2, Říha 2, D. Jukl 1, Škáva 1, Sedlák 1, Přibilík 1, Jiroušek 1.