Ráz střetnutí hraného před početnou diváckou kulisou udala hned druhá minuta, kdy Lorenc krásně zahraným trestným kopem otevřel účet. Z domácích jakoby tímto okamžikem spadlo napětí a konečně začali předvádět fotbal, jaký od nich příznivci čekali od března. Snad jedinou komplikací na cestě za třemi body bylo Chmelíkovo snížení, to však jednak přišlo za stavu 3:0, jednak hned po rozehrávce fauloval Novák ve vápně J. Vostrčila a Jandera z penalty zajistil domácím klid.

Březová hájila vedoucí pozici neúspěšně proti Jevíčku. Celek od Svitavy by potřeboval, aby se hrál pouze jeden poločas. V tom prvním jim to šlo, dostali se do vedení a měli také další šance, březovský svět se prostě jevil v růžových barvách. Jenže fotbalový zápas mívá poloviny dvě a v té druhé domácí jaksi vyklidili trávník, soupeř vycítil, že utkání rozhodně nemusí předčasně zabalit, a důsledkem bylo zákonitě vyrovnání. Snaha Březové znovu nastartovat motory potom vyzněla vniveč.

Opatov přestřílel ve svém hájemství Trnávku a stíhá vedoucí dvojici s mankem jediného bodu. Hosté dostali dvakrát v utkání výhodu pokutového kopu, v obou případech ji zužitkovali, ale ze hry pálili ostrými pouze domácí a výsledek si tudíž drželi plně pod kontrolou.

Vede-li nějaké mužstvo, nadto ostřílené jako Mladějov, ještě v 73. minutě o tři góly, přesouvají se přítomní diváci pomalu do hospůdky buď oslavit vítězství, nebo se napít na žal, podle toho, ke kterému klubu náleží. Sobotní odpoledne však ukázalo, že i za této situace se vyplatí setrvat v hledišti, protože mohou být k vidění neuvěřitelné věci. A jaké! Protivník z Bystrého, o němž je tu řeč, během deseti minut totálně otočil kormidlem zápasu a z téměř jasných bodů pro domácí najednou byly šokující body pro hosty. Takový obrat, navíc takhle bleskový, v okresním přeboru hodně dlouho nebyl k vidění.

Středa 1. května je termínem pro semifinále Poháru OFS Svitavy dospělých: od 17 hodin hostí Opatov Cerekvici a Morašice vyzvou celek z Jevíčka.

Utkání v Jaroměřicích mělo jednolitý scénář. Domácí drželi míč a snažili se kombinačně ztéci soupeřovu branku, hosté z Radiměře byli nebezpeční z brejků, které jim přinesly vedení a pokutový kop, ten však trestuhodně zahodili. Jaroměřičtí nakonec zaslouženě slavili vítězství, když se jako přes kopírák k tyči trefili ve druhé půli Mooz a Švec.

Na chvostu tabulky se nic nezměnilo, kromě Radiměře a Trnávky padly i Linhartice. V Horním Újezdu jim svítila naděje na body jen do pasáže, kdy se domácí prosadili dvakrát během pěti minut, potom zhasla. Proměněná penalta Kučírka výrazně pomohla Kamenné Horce, měla totiž hodnotu tří bodů a posunu do přece jenom bezpečnějších tabulkových vod.

19. KOLO:

Březová – Jevíčko 1:1

Fakta – branky: 29. Dufek – 57. Hofman. Rozhodčí: Oujezdský. ŽK: 1:2. Diváci: 120. Poločas: 1:0. Březová nad Svitavou: Kejda – Klemša, Tesař, Dufek, Friedl, Kučera, Macek, J. Stupka (61. Cacek), Ducháček, Kutlák, M. Stupka. Jevíčko: Navrátil – Jedlinský, Václavek, Vykydal, Seknička, Ille, Vašíček, Hofman (84. Vedra), T. Klein, Linhart, Müller.

Cerekvice – Morašice 5:1

Fakta – branky: 2. Lorenc, 29. Uher, 51. Kříž, 57. Jandera (PK), 73. Malý – 56. Chmelík. Rozhodčí: Odehnal. ŽK: 0:3. ČK: 0:1 (89. Válek). Diváci: 170. Poločas: 2:0. Cerekvice nad Loučnou: V. Vostrčil – Kusý, Kříž, Jandera (79. Netolický), Růžek, Lněnička, Lorenc, J. Vostrčil (66. Hermann), Šeda, Uher (63. F. Pražák), Malý. Morašice: Prešinský – V. Štancl, Chmelík, Ropek, Ondráček, D. Štancl, Skala (70. Vejrych), Novák (88. Kopecký), Vít (46. Sokol), Bureš, Válek.

Mladějov – Bystré 3:4

Fakta – branky: 23. Müller, 38. Staněk, 51. Kudyn – 74. a 84. Peterka, 77. Misar, 80. Mužík. Rozhodčí: Schejbal. ŽK: 4:2. Diváci: 70. Poločas: 2:0. Mladějov: Vykydal – Prusák (74. Onderka), Seryn, Sekanina, Mrázek, Satler, Kozák (89. Suchý), Staněk, Němec, Kudyn (89. Šimek), Müller. Bystré: J. Lánský – P. Lánský, T. Oravec (84. Svoboda), Juráš, Pachovský (46. Misar), Peterka, Němec, Kučera, Mužík, Jíra (46. Steiner), Putnar (58. Dittrich).

Kamenná Horka – Dlouhá Loučka 1:0

Fakta – branka: 79. Kučírek (PK). Rozhodčí: Zatloukal. ŽK: 2:1. Diváci: 79. Poločas: 0:0. Kamenná Horka: Kavalír – Nekvinda, Švec, Gregor, Dokoupil, Kučírek, Kubík, Lelek, Mašek (78. Bubela), Jurenka (68. Letocha), Nedoma. Dlouhá Loučka: Rek – D. Křivánek, Kralovič (46. Bubeník), Marván, Kolísek, Chromý, Ševčík, Novotný, Neumann, Charvát (62. P. Křivánek), Crha.

Opatov – Městečko Trnávka 5:2

Fakta – branky: 38. a 47. Kalánek, 49. a 53. Polák, 17. Petruň – 42. Pokorný (PK), 74. R. Hensl (PK). Rozhodčí: Machourek. ŽK: 3:0. Diváci: 100. Poločas: 2:1. Opatov: Šenkýř – Havlát, Petruň, J. Cimburek, Lustyk (77. Procházka), Paar, Broulík, Křivka, Zeman (56. Sedlák), Kalánek, Polák (63. T. Cimburek). Městečko Trnávka: D. Hensl – Kleveta, Král, Elnar, Továrek, Michalčák, R. Hensl, Stenzl, Kolínský, Pokorný, Ševčík.

Horní Újezd – Linhartice 3:1

Fakta – branky: 7. a 73. Lněnička, 78. Svatoš – 13. Kryštof. Rozhodčí: Ortikov. ŽK: 1:1. Diváci: 110. Poločas: 1:1. Horní Újezd: Motyčka – Hladík, Švec, Martin Kusý, Faltys (83. Romer), Pechanec, Marek Kusý, Prokop, Lněnička, Svatoš (79. Šplíchal), Kladiva. Linhartice: Bednář – Prucek, Radimecký, Moravec (61. Křivánek), Stárek, Rek, D. Škrabal, Kryštof, Kyrcz (73. Lébiš), P. Kelo, Mlčoch (73. R. Škrabal).

Jaroměřice – Radiměř 3:1

Fakta – branky: 33. vlastní (Moravec), 60. Mooz, 70. Švec – 25. Stodola. Rozhodčí: Šenkýř. ŽK: 1:1. Diváci: 90. Poločas: 1:1. Jaroměřice: Továrek – M. Valenta, Jakab, Šebek, Gecl, Vacula, Hrbata (80. Popelář), Mooz, Olšan, Batelka (82. Huppert), Švec. Radiměř: Škorpík – Ondroušek, Valouch, Šmíd, Bubela, J. Trnečka, Janečka, Vach, Moravec, Chvojka (46. Doubek), Stodola.

1. Cerekvice nad Loučnou (40), 2. Březová nad Svitavou (40), 3. Opatov (39), 4. Jaroměřice (35), 5. Bystré (34), 6. Jevíčko (33), 7. Mladějov (28), 8. Horní Újezd (27), 9. Kamenná Horka (24), 10. Morašice (23), 11. Dlouhá Loučka (20), 12. Linhartice (14), 13. Radiměř (12), 14. Městečko Trnávka (8).