Morašice – Semanín 2:1

Domácí šli do zápasu s tříbodovým cílem a vidinou definitivní záchrany. Proto se do soupeře pustili zhurta a v 6. minutě šli do vedení, když J. Vosmek přesně odcentroval na hlavu Kopeckého a ten prokázal střeleckou formu z posledních kol – 1:0. Hosté jsou však také vážně „namočeni“ a snažili se rychle srovnat, Sokol z přímého kopu pálil těsně nad. Centimetry dělily od zvýšení skóre Štancla, který po Vosmekově nahrávce mířil do břevna. V 18. minutě se k další standardce postavil Sokol a balon odražený ode zdi zapadl do sítě. Ve 35. minutě byl v šestnáctce sražen Vosmek a nařízenou penaltu proměnil Kopecký – 2:1.

Tento stav se do přestávky nezměnil a ve druhé půli bylo k vidění málo zajímavých okamžiků. Největší nebezpečí hrozilo morašické obraně od zkušeného Sokola, který častokrát zamotal bekům hlavu, ale spoluhráči byl málo pochopen, a tak gólman Němec žádné vyložené šanci nemusel čelit a domácí si velkou bojovností zajistili udržení v I. A třídě. Jejich soupeř, podzimní štika soutěže, naopak padl na sestupová místa.

Fakta – branky 6. a 35. (pokutový kop) Kopecký – 18. Sokol. Rozhodčí: Vaniš (Pardubice), ŽK 4:4, diváků: 80, poločas: 2:1. Sokol Morašice: Němec – Kopecký, Chmelík, J. Štěpán, Holomek, Martin Ropek, Skala, Petr Kuta, Luboš Vosmek, Jiří Vosmek, Štancl (Coufal, Jokeš). Sokol Semanín: Stříteský – Síbrt, Brejcha, Švihálek, M. Špatenka, R. Špatenka, Chládek, Petr, Flídr, Sokol, Dlouhý (Řehák, Štarman, Chudý). (jan, rh)