Fotbalové soutěže v Pardubickém kraji měly ve středu na pořadu dohrávané zápasy, které byly na tento termín přeloženy kvůli sněhové kalamitě 17. a 18. října. Zde jsou podrobnosti k utkáním okresních reprezentantů.

I. A TŘÍDA

Heřmanův Městec – Litomyšl 3:2

Branky: Uttendorský, Chudomel, Tiler – Urban 2.
Sestava: Křemenák – Němec, Hašek, Pecháček, Macháček, Kuchta, Černý, Košín, Sršeň, Beneš, Urban (Kristek, M. Malý).

Vše podstatné se prakticky odehrálo v první čtvrthodině utkání, po níž domácí vedli 3:1. Po přestávce nastoupila Litomyšl jako vyměměná, její nejlepší hráč Urban v 67. minutě svou druhou brankou snížil a domácí se do poslední minuty obávali o výsledek.

František Dvořák, trenér Jiskry: Po čtvrthodině to bylo 3:1, když soupeř byl u nás třikrát na „návštěvě“ a dal z toho tři góly. I tak se zápas dal otočit, protože jsme byli lepší, bohužel jsme dali ve druhém poločase pouze jeden gól. Velká škoda byla, že stavu 2:1 trefil Černý břevno a že rozhodčí neodpískal evidentní penaltu po faulu na Košína. Hra nebyla špatná, tým šlapal slušně, hodně nám ale scházel Pešek.

Morašice – Choceň B 1:0

Branka: Burián.
Sestava: Lněnička – Klement, Chmelík, rajman, V. Štancl, Pavel Kuta, Petr Kuta, Ropek, M. Štancl, Burián, Válek (Jokeš, Kopecký, Škoda).

První poločas se hrál na jednu bránu. Domácí soupeře přehrávali, vytvořili si několik vyložených šancí a jednu z nich díky důraznému Buriánovi využili. Po změně stran hosté také občas vystrčili ofenzivní růžky, jejich brejkové pokusy však postrádaly koncovku, za celý zápas pořádně nevystřelili. Domácím se sice nepodařilo vsítit pojišťující druhou trefu, ale potřebné tři body uhájili až do konce.

Petr Kuta, trenér Sokola: V prvním poločase jsme soupeře 45 minut tlačili a nepustili ho na naši půlku. Z pěti vyložených šancí se ujala pouze ta Burianova. Po přestávce soupeř sice občas zahrozil z brejků, ale bez střely na bránu. My už tolik možností neměli, ale důležité a zasloužené jsou tři body. Stínem zápasu je zranění Martina Štancla

I. B TŘÍDA

Vysoké Mýto B – Cerekvice 0:3

Branky: Vondra, Růžek, Flídr. Sestava: Kusý – Coufal, Flídr, Vosmek, Benko, Zeman, Lorenc, Řehák, Růžek, Jandera, Vondra (Jetmar, Pražák, Kubatka).

Hosté se od zahajovacího hvizdu zakousli do svého soupeře a po několika šancích je v 15. minutě poslal do vedení Vondra hlavou po rohu Zemana. Stejná situace předcházela druhému zásahu, se štěstím skóroval Růžek. Ve 34. minutě vysunul Řehák krásným pasem Flídra a bylo prakticky jasno – 0:3. Řadu dalších možnosti hosté nedali. V emotivním závěru dohrávalo Mýto v deseti.

Dolní Dobrouč – Březová 2:6

Branky: Švercl, Z. Řehák – Bednář 2, R. Ehrenberger, Švec, Mikolín, Jež.
Sestava: J. Ehrenberger – Prudil, Kučera, Šmerda, Rada, Mikolín, Deutsch, R. Ehrenberger, Jež, Bednář, Švec (Svoboda, Odehnal).

Dobře hrající hosté ukázali, proč jsou v čele tabulky. Už od 2. minuty vedli, domácí Švercl sice vyrovnal a jeho spoluhráči několik nadějných příležitostí spálili, jenže Březová dokázala svůj um do přestávky ještě třikrát a odcházela do kabin s vedením 4:1. Řehák po obrátce korigova, ale hosté drama nepřipustili. Březová byla nad síly domácích, snaha jim upřít nešla, ale na silného soupeře to bylo málo.

Pomezí – Česká Třebová B 8:0

Branky: Nespěšný 3, Krajíček 2, Šedý, Kotouček, P. Pecina.
Sestava: J. Pecina – Drobný, Svoboda, M. Roušar, Kotouček, Krajíček, Češka, Červený, Jožák, Mička, Nespěšný (P. Pecina, Šedý, Stýblo).

Gólostroj se rozjížděl pomalu. Zkraje mířili domácí do břevna a tyče, hostující gólman Hotmar však zůstával stále častěji osamocen proti domácím střelcům, což využil Nespěšný a dvakrát si ho „povodil jako zajíce“. Pomezí bylo při chuti a po změně stran se na branku soupeře valil jeden útok za druhým. Hra kočky s myší skončila na „osmičce“, účet uzavřel nevídanou dělovkou pod břevno opět Nespěšný.

Svitavy B – Ústí nad Orlicí B 2:2

Branky: Kavalír, Brandejs – Bartakovič, Zachař. Sestava: Kavalír – Kyncl, Horský, Brandejs, Škraňka, Gregor, Chlup, Křížek, Zábrana, Stenzl, Juřík (Moravec, Kratochvíl).

Bojovné vyrovnané utkání zahájili lépe domácí a ve 30. minutě proměnil gólman Kavalír penaltu. Hosté se pak věnovali více řečnění a protestům než hře, přesto se jim podařilo vyrovnat, když se zblízka prosadil Bartakovič. V nástupu do druhé půle strhl kanonýr Zachař vedení na ústeckou stranu, ale brzy bylo znovu srovnáno zásluhou hezkého uvolnění a přesného zakončení v podání Brandejse. Přes další šance na obou stranách se stav už nezměnil.

Sloupnice – Rychnov 0:1

Branka: Kylar. Sestava: Pánik – Kopp, Marek, M. Sekanina, Grochol, Černušák, Barta, Šmída, Langr, Kylar, Hlubinka (Janků, P. Sekanina).

Domácí se od začátku snažili bůhvíproč o ofsajd systém, který se jim občas povedl, častěji však ne a hosté z toho těžili. Kylar takto otevřel skóre a stoprocentních šancí měl Rychnov daleko více. Jak už je podzimní tradicí, lehkomyslně je zahazoval. Málem na to doplatil, protože domácí v posledních dvaceti minutách zvolili nakopávání míčů do vápna ze všech pozic a po jedné takové akci v nastaveném čase tahal Pánik balon zpod břevna. Hosté byli fotbalovější a vyhráli zaslouženě, ale stálo je to zbytečně mnoho nervů a sil.

Polička B – Králíky-Červená Voda 1:2

Branky: Kučera – Janků (PK), Pohanka. Domácímu béčku chybělo v dohrávce štěstí, které si vybralo o víkendu v Rychnově. Jeho hře chyběla, na rozdíl od soupeře, potřebná efektivita a nepříznivý vývoj zápasu nedokázalo zvrátit.