Hosté mohli otevřít skóre hned v 6. minutě, kdy důrazný Šmehlík ustál souboj s brankářem Šenkýřem, ale svoji střelu v tísni nasměroval pouze do tyče. Kunčina si v prvním poločase vypracovala ještě několik slibných možností, ale bez užitku, soupeř zahrozil po dělovce Bednára, kterou s námahou vyrazil Hutira. Rozhodující okamžik duelu nadešel krátce po změně stran, kdy Švanda oslovil dlouhým pasem Šmehlíka, ten se opřel do míče a jeho rána, ta neměla chybu – 0:1. Odpověď ze strany domácích? Veškerá žádná. Hosté svědomitě a bez zaváhání bránili, Spálenský vygumoval z trávníku Hajdariho a semanínská ofenzivní síla tím byla viditelně poznamenána. V závěru mohli Kunčinští výsledek pojistit z rychlých protiútoků, zejména při dvojité šanci Sedláčka, jeho lob ale skočil na tyči. Střetnutí tak vlastně skončilo stejným způsobem, jakým začalo, ale hostům to už vadit nemuselo. Výsledek si pohlídali.

Hubené, ale důležité vítězství si přivezl Dolní Újezd z Pardubiček. Byl to zápas se slibnými šancemi na obou stranách, ujala se však jediná, která navíc jako šance ani příliš nevypadala. Špatné vyběhnutí brankáře Zahradníka potrestal z dálky Drahoš a byl to rozhodující okamžik střetnutí. Domácí byli v koncovce nepřesní, což dokumentoval v závěru Doležal, který v tutovce netrefil branku. Bez bodu je nadále svitavská rezerva, která se na pardubickém Dolíčku proti Rohovládově Bělé přesvědčila o tom, že dlouhá výhoda jednoho muže v poli nemusí být vždy výhodou. Ve 24. minutě fauloval mimo vápno domácí gólman Pšenička a viděl červenou kartu, jenže nabídnutou příležitost hosté promarnili. Nejenže se sami střelecky neprosadili, ale po přestávce od oslabeného soupeře dvakrát inkasovali a bylo po nadějích. Pomezí bojovalo v Horních Ředicích kulantně řečeno „proti všem" a i když jeho hráči dělali, co bylo v jejich silách a ještě čtvrt hodiny před koncem drželi smírné skóre, tak pokutový kop a vyloučení Jožáka je zlomily.

3. KOLO:

Horní Ředice – Pomezí 4:2 (1:1)

Branky: 35. vlastní (M. Nespěšný), 68. Dujsík, 76. (PK) a 89. Dědič – 30. a 72. Leinweber. Rozhodčí: Mrázek. ŽK: 0:3. ČK: 0:1 (75. Jožák). Diváci: 110. Pomezí: Křemenák – L. Roušar, M. Nespěšný, Mička, Sláma, Veselý (80. Drobný), Jožák, M. Stýblo (50. Jar. Svoboda), Ehrenberger, Stodola (61. Pořízka), Leinweber.

Milan Janko, trenér TJ Sokol Pomezí: Hodnocení je velice stručné. Hráčům děkuji za poctivý a bojovný výkon a dalším týmům, které zavítají do Ředic, přeji hodně pevných nervů. Za celou minulou sezonu se nestalo, aby rozhodčí tak hrozným způsobem ovlivnil výsledek.

Semanín – Kunčina 0:1 (0:0)

Branka: 51. Šmehlík. Rozhodčí: Štěpánek. ŽK: 4:0. Diváci: 111. Kunčina: Hutira – T. Pagáč, Spálenský, Pešava, Šejnoha, Švanda, Sedláček, T. Brychta, V. Pagáč (35. Kalina), Tlustoš (86. Kumhala), Šmehlík (76. Krepl).

Vlastimil Suchý, trenér TJ Sokol Kunčina: Hráli jsme bez tří hráčů základu, ale byli jsme povzbuzeni minulým vítězstvím a zápas zvládli. Podali jsme zodpovědný výkon, proměnili jednu z vytvořených šancí, spokojen jsem s herním projevem i výsledkem. Soupeře jsme znali z I. B třídy, ovšem tentokrát mi přišel oproti dřívějšku poloviční. Po většinu času jsme měli navrch, domácí jsme k ničemu nepustili, předčili je i fyzicky. Semanín hrál tvrdě a místy až surově. V soutěži je každý bod z venku velice cenný, věřím, že se tenhle zisk podaří potvrdit za týden doma.

Pardubičky – Dolní Újezd 0:1 (0:0)

Branka: 75. Drahoš. Rozhodčí: Pokorný. ŽK: 5:3. Diváci: 100. Dolní Újezd: Janecký - Kabrhel, Pešina, O. Klusoň, Mandlík, Fulík, Drahoš, Frňka, Vrabec, Kopecký (88. Doležal), Štarman (89. Pravec)

Tomáš Abt, trenér TJ Sokol Dolní Újezd: Bylo nám jasné, že utkání na půdě soupeře, který dosud nebodoval, nebude lehké, což se potvrdilo. Během deset minuty jsme přežili dvě šance domácích, pak se hra vyrovnala. Nám se po přestávce povedlo skórovat, vzápětí jsme měli ještě jednu superšanci. Tu jsme nevyřešili dobře, ale vypadalo to, že utkání v poklidu dohrajeme. Místo v klidu to však bylo se štěstím, když v závěru si domácí hráč mohl vybrat, kam zakončí, mířil ale vedle. Tři body jsme urvali a týmu za to náleží pochvala, chybělo pět lidí ze základu.

Rohovládova Bělá – Svitavy B 2:0 (0:0)

Branky: 55. Panchártek, 75. Nepivoda. Rozhodčí: Čech. ŽK: 3:4. ČK: 1:0 (24. Pšenička). Diváci: 30. Svitavy B: Kavalír – Kubík, Vacek, Kyncl, Zvára, Uhlíř, Gregor, Škeřík (46. Bednár), P. Křížek (71. Marvan), Ryšavý (61. Petržela), Scheib.

Jan Sehnal, vedoucí mužstva TJ Svitavy B: Sice jsme hráli od 24. minuty „přesilovku“ po vyloučení domácího brankáře, ale s touto výhodou jsme si neporadili dobře. Domácí nám dali oba góly po standardních situacích, my jsme šance buď na vedoucí branku v prvním, nebo na vyrovnání ve druhém poločase měli, ale když se netrefíme ani z brankové čáry, je to těžké. Škoda, soupeř rozhodně byl hratelný. Měli jsme skórovat do poločasu a vývoj mohl být jiný.

Načešice – Přelouč 3:0 (0:0). Branky: Svoboda, Kodera, Mládek. Nasavrky – Vysoké Mýto B 1:1 (1:1), pen. 3:4. Branky: O. Čechlovský – Surma. Letohrad B – Luže 1:3 (1:1). Branky: Slodičák – Radouš, Hrubý, Kroutil.

1. Luže (9), 2. Načešice (8), 3. Vysoké Mýto B (6), 4. Letohrad B (6), 5. Dolní Újezd (6), 6. Rohovládova Bělá (6), 7. Kunčina (6), 8. Přelouč (5), 9. Pomezí (4), 10. Horní Ředice (3), 11. Semanín (3), 12. Nasavrky (1), 13. Svitavy B (0), 14. Pardubičky (0).