A aby byl pohled na jednotlivá utkání kompletní, přidáváme ještě názory z táborů soupeřů. Alespoň může čtenář posoudit, zda byli všichni aktéři na stejném fotbale…

Svitavy – Přelouč 3:0

Oldřich Palla, vedoucí mužstva TJ Svitavy: Utkání, v němž jsme měli soupeři co vracet, se nám vydařilo. Hráče Přelouče jsme k ničemu nepustili. Po celý zápas jsme měli převahu, kterou jsme ve druhém poločase vyjádřili i vstřelením tří gólů. Tentokrát jsme se vyvarovali chyb a zahráli spolehlivě ve všech řadách.

Václav Sůra, trenér FK Přelouč: Odehráli jsme dva naprosto rozdílné poločasy. V tom prvním kluci plnili stanovené pokyny. Mohli jsme jít i do vedení, když Kloudova střela olízla břevno. Do druhé půle jsme ovšem vstoupili laxně, navíc domácí zpřesnili hru. Nezachytili jsme začátek a inkasovali. I přesto jsme měli šanci vyrovnat, bohužel Ulrych hlavičkou trefil na brankové čáře spoluhráče Řezníčka. Z následného brejku Svitavy udeřily podruhé a bylo po zápase.

Moravská Třebová – Chrudim B 1:2

Miroslav Večeřa, trenér SKP Slovan Moravská Třebová: Hosté vyhráli zaslouženě, to bezpochyby. Museli bychom mít hromadu štěstí, abychom něco ukopali. Sice jsme v poločase vedli a měli tam ještě nějaké gólovky, ale to měl i soupeř. Po přestávce jsme to nezvládli psychicky, nechali se vyprovokovat, Murin byl vyloučen a z následné standardky z dálky hosté vyrovnali. V deseti jsme se skoro nedostali za půlku, inkasovali podruhé a bylo po zápase. Skládali jsme sestavu na poslední chvíli, hrát nemohli Šatník, Strouhal, Novák a Šrom, což bylo znát. Kluci se snažili, bojovali, ale Chrudim nás přehrála. Snad kdybychom dali na 2:0, nebo nedostali červenou, byla šance, ale to jsou jen kdyby.

Martin Škrha, vedoucí mužstva MFK Chrudim B: Začali jsme aktivně a soupeře jsme přehrávali. Bohužel jsme inkasovali po standardní situaci. Domácí se snažili vedení udržet, a tak přitvrdili a kouskovali hru. My jsme se dlouho nemohli s jejich hrou vyrovnat a překážkou byl i domácí brankář. Nakonec se nám přeci jen podařilo utkání otočit, vstřelit dva góly a získat tři body. Musím konstatovat, že utkání bylo bojovné a body, i když zasloužené, jsou doslova vydřené. Je to cenné vítězství a pochvalu zaslouží všichni hráči.

Dolní Újezd – Moravany 2:2 (PK 5:4)

Jan Kabrhel, sekretář TJ Sokol Dolní Újezd: Trenér musel zase improvizovat při sestavování týmu. Přesto jsme začali vcelku dobře, vyvinuli tlak, soupeř v té době nehrál nic moc. Do sedla ho však posadila naše hrubka a když přidal druhý gól, tak publikum zmlklo. V kabině pak bylo trochu dusno a na plac vyběhlo jiné mužstvo. Vyrovnalo a závěrečný nápor přinesl už jenom řadu možností. Škoda výpadku v závěru první půle, mohlo být ještě lépe. Naši borci si ale dokázali, že když zabojují, tak se výsledek dostaví.

Miroslav Kaluža, trenér TJ Sokol Moravany: Dobře rozehrané utkání, jsme si nechali laxní a nedisciplinovanou hrou ve druhé půlce utéct. Pár jedinců se na to vykašlalo. Pozitivem může být pouze fakt, že jsme získali první body z venkovního zápasu.

Libišany – Polička 2:1

Josef Kaufman, trenér FC Libišany: V prvním poločase jsme soupeře lehce přehrávali, ale k naší smůle jsme dali jen jeden gól. No a to je vždy ošemetné. Cestou z kabiny asi hráči šlápli do medu, protože nám po přestávce pěkně ztěžkly nohy. Polička vyrovnala nejen hru, ale i skóre. V zoufalém závěrečném tlaku gólman soupeře v poslední minutě neudržel těžkou střelu Kaufmana a dobíhající Huňák ji dorazil do sítě. O to se mé šedesátiny slavily veseleji…

Roman Kysilko, asistent trenéra SK Polička: Odehráli jsme slušný zápas, ale se smutným koncem. Domácí byli více na míči, ale my solidně bránili, nestárnoucí Jarda Dittrich hned zkraje pochytal dvě šance. Libišany otevřely skóre a hrozily nebezpečnými standardkami Kaufmana. Ve druhé půli jsme hráli aktivněji, vyrovnali a byla tam pasáž patnácti dvaceti minut, kdy jsme měli navrch a byla škoda, že se nepovedlo stav otočit. Domácí hru ke konci zjednodušili, Kaufmana poslali na hrot, nám se dařilo bránit, ale bohužel v poslední minutě jsme z dorážky dostali druhou branku. Po průběhu zejména druhé půlky si troufnu říci, že remíza by zápasu slušela více.