Zainteresovaní se jako vždy vyjádřili k odehraným utkáním v nejvyšší krajské soutěži fotbalistů.

Polička – Moravany 1:1 (PK 1:3)

Jiří Valta, trenér SK Polička: Chtěli jsme potvrdit výhru z Lanškrouna, ale máme jen bod, a to jsme také nemuseli získat žádný. A to proto, že jsme v prvním poločase zahráli velice špatně, chyběly nám pohyb a důraz, pořádně jsme si nepřihráli. Hosté zaslouženě vedli a mohli i zvýšit. Po domluvě v kabině byla naše hra o něco lepší, ale vedlo to jen k penaltě, ze které jsme vyrovnali. Vzhledem k průběhu musíme ten bod brát, hosté byli nebezpeční, ale to nic nemění na tom, že jsem z výsledku zklamaný.

Miroslav Kaluža, trenér Sokola Moravany: Děkuji hráčům, jak se k tomuto zápasu postavili. Menší úpravy v sestavě a návrat Jardy Lukase týmu prospěl. Kdybychom v první půlce dotáhli minimálně další dvě brejkové situace v lepší řešení ve finální fázi, mohli jsme si odvézt o bod více. Pochvala pro celý tým, ze kterého vyčníval Mach.

Moravská Třebová – Česká Třebová 0:3

Miroslav Večeřa, trenér SKP Slovan Moravská Třebová: Z naší strany se jednalo o vyloženě nepovedené utkání. Hráči jakoby do něho šli s nosy nahoře, podcenili soupeře, asi si mysleli, že se porazí sám. Začátek jsme doslova prochrápali a celý první poločas byl od nás katastrofální. Po přestávce jsme se trochu zlepšili, měli i nějaké náznaky šancí, ale po třetím inkasovaném gólu bylo rozhodnuto. Máme v týmu dobré hlavičkáře a dostaneme tři góly ze vzduchu, to je nepochopitelné. Zápas jsme nezvládli a ve středu v Žamberku máme co napravovat.

Petr Pražák, trenér FK Česká Třebová: Pro nás vydařené utkání. Dali jsme rychlý gól a i když jsme v některých situacích měli štěstí, tak jsme velice pozorně a organizovaně bránili. V útočné fázi jsme vyráželi do rychlých protiútoků. Postupem času za stavu 0:2 se soupeř začal více tlačit dopředu a my si vytvářeli další šance. Neproměnili jsme penaltu a ještě jednu stoprocentní gólovku. Mrzí mě jen zranění Nešického v závěru utkání.

Pardubice B – Svitavy 1:1 (PK 4:1)

František Kovárník, trenér FK Pardubice B: Z utkání sice máme dva body, které se jistě budou na konci počítat, ale jednoznačně jsme měli mít tři. Sice jsme inkasovali hned v první minutě, ale poté jsme soupeře mačkali a k ničemu ho prakticky nepustili. Bohužel jsme se však vlastní nemohoucností v koncovce a finální fázi připravili o možnost vstřelit více než jeden gól. Obranný val hostů jsme dobývali, ze všech možných pozic. Myslím si, že jsme měli kopat dvě jasné penalty, ale nebylo nám v nedělním dopoledni prostě přáno. V loterii jsme pak zkušeně získali bonusový bod.

Oldřich Palla, vedoucí mužstva TJ Svitavy: Když se jede na hřiště lídra, tak je jasné, že se ordinuje obranná taktika. V Pardubicích nám ji po celých 89 minut nutili sami domácí. Štěstím bylo, že jsme dobře sehráli zahajovací výkop a z prvního útoku jsme vstřelili gól. A po zbytek zápasu jsme se bránili neustálým nájezdům, které se nám dařilo odvracet do 40. minuty, kdy unavení hráči nestačili přikrýt Klátila. Druhý poločas pokračoval v témže duchu, takže nás vysvobodil až závěrečný hvizd. Penalty jsme tentokrát nezvládli, ale i tak je třeba všechny hráče pochválit za vydřený bod a výkon prakticky bez chyb v obraně.