Slovan se osamostatnil na špici

SVITAVY -Víkendové pokračování nejvyšší okresní soutěže fotbalistů mělo znovu napovědět o ambicích jednotlivých družstev usilujících o postup do I. B třídy. Zajímavé však samozřejmě byly rovněž zápasy ze spodní poloviny tabulky. Tentokrát se na výtečnou dařilo domácím celkům, když pouze Čistá si z Bystrého odvezla alespoň nerozhodný výsledek.

15.5.2007

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Miroslav Sixta

Bystré - Čistá 1:1

V kvalitním a z obou stran útočném zápase se zrodila řada šancí. V první půli měli mírně navrch domácí a ve 25. minutě je křížnou střelou do šibenice poslal do vedení Valach. Před přestávkou museli obránci vykopávat z čáry za překonaným Jílkem, po změně stran pak domácí promarnili tutovku k pojištění náskoku a přišly chvíle hostů. V 78. minutě srovnal po Zerzánově asistenci P. Stříteský a když poté přežili dvě velké šance domácích, skončil duel zaslouženou dělbou bodů.

Fakta – branky: Valach – P. Stříteský. Rozhodčí: Brychta (Kunčina), ŽK 0, diváků: 150, poločas: 1:0. Sokol Bystré: Jílek – Dvořák, Vomočil, Halva, Heger, Putnar, Oravec, Cupal, Valach, Chybík, Soukeník (Kavan, S. Vodička, Neudert). Sokol Čistá: Boštík – Vodehnal, P. Kmošek, M. Nepraš, J. Kmošek,
P. Stříteský, Rožek, Mil. Klusoň, J. Krátký, Zerzán, D. Nepraš (P. Klusoň, J. Stříteský, Žrout).

Moravská Třebová B – Jevíčko 2:1

Utkání se hrálo za stálé převahy rezervy, kterou už v 11. minutě zúročil Kudýn ve vedoucí branku. Z dalších šancí se ujala až ta v podání Večeři krátce po změně stran. Snahu hostů v dalším průběhu hráči Slovanu utlumili, sami také gól už nepřidali, ačkoli k tomu Hrubý s Fikrem nebyli daleko. Penaltová korekce přišla pro hosty pozdě, až v poslední minutě.

Fakta – branky: Kudýn, Večeřa – Vafka (PK). Rozhodčí: Geba (Polička), ŽK 3:0, diváků: 100, poločas: 1:0. SKP Slovan Moravská Třebová B: Kryštof – Krenar, Fikr, Suchý, Kudýn, Šteffek, Novotný, Milan Chlup, Švanda, Ondřej Chlup, Večeřa (Berka, Hrubý, Cink). SK Jevíčko: Navrátil – Khýr, Jankovič, Blábolil, Čekal, Marván, Seknička, Vafka, T. Klein, Z. Klein, Vykydal (Továrek, Jedlinský).

Cerekvice– Opatov 3:1

Úvodní gól utkání dal ve 13. minutě nekompromisní ranou k tyči z 20 metrů Němeček. Hosté našli odpověď po půlhodině, centr M. Poláka poslal za záda Kusého J. Polák. Za dvě minuty si však za obranu zaběhl Michal Valla a dal na 2:1. Druhý poločas již patřil lepším domácím, Schauer trefil břevno, ve velkých příležitostech zaváhali Marek Valla a Vomočil. Pečeť na výsledek tak dala spolupráce bratří Vallů v 84. minutě. Hosté si kromě porážky odvezli i dvě červené karty (jednu dostali po utkání).

Fakta – branky: Němeček, Michal Valla, Marek Valla – J. Polák. Rozhodčí: Havránek (Svitavy), ŽK 3:4, ČK 0:2, diváků: 60, poločas: 2:1. Slavoj Cerekvice n/L: Kusý – Teplý, J. Valla, Malý, Jetmar, Pražák, Růžek, Němeček, Mar. Valla, Mich. Valla, Vomočil (Kučera, Schauer, Záleský). Sokol Opatov: Sedlák – T. Popelka, Bureš, Havlát, M. Popelka, M. Polák, Z. Vostřel, Zeman, J. Polák, Procházka, Křížek (Jiráček, Wendlig).

Janov – Městečko Trnávka 3:1

První poločas patřil jednoznačně hostům, už v 9. minutě skóroval po hrubce obrany a brankáře Petr Bohatec – 0:1. Domácím se podařilo srovnat precizně zahraným přímým kopem Karala, ovšem jinak se trápili, velmi je zlobil agilní Makrlík. Do druhé půle však vstoupili aktivněji a v rozmezí dvou minut jim Wejda a L. Zvěřina zajistili vedení 3:1. Tlak hostů, kteří si nezasloužili prohrát, Janov hlavně díky výborně chytajícímu Popelkovi odrazil. Domácí dali ze tří střel mezi tyče tři góly.

Fakta – branky: Karal, Wejda, L. Zvěřina – Petr Bohatec. Rozhodčí: Bartůněk (Květná), ŽK 4:4, diváků: 85, poločas: 1:1. Sokol Janov: Popelka – L. Zvěřina, Johan, Vašinka, Boštík, Šváb, A. Zvěřina, Wejda, Novotný, Karal, Jireček (J. Záleský, P. Záleský, Veselík). Sokol Městečko Trnávka: Skočovský – Hensl, Pavel Bohatec, Kleveta, Toman, Kolář, Šašinka, Petr Bohatec, Konečný, Makrlík, Stenzl (Kučera, Pokorný).

Březová nad Svitavou – Linhartice 2:1

Po deseti minutách rozehrál J. Stupka trestný kop z vlastní půlky a míč skončil k překvapení všech v síti. V dalších fázích pak už byli gólmani na místě a šance na obou stranách spolehlivě likvidovali, a tak se stav měnil až v 52. minutě po přihrávce M. Stupky na volného Kutláka. Vzápětí snížil hlavou Kryštof a Metra převzala otěže, ale další možnosti nevyužila, naopak M. Stupka orazítkoval břevno. Závěr byl nervózní, ale domácí ho zvládli.

Fakta – branky: J. Stupka, Kutlák – Kryštof. Rozhodčí: Červený (Pomezí), ŽK 3:1, diváků: 120, poločas: 1:0. Sokol Březová: Fadrný – Sýkora, Tapšík, Šmerda, J. Stupka, Dušek, Štoudek, M. Stupka, Valter, Kutlák, M. Kučera (Jež, Kaderka). Metra Linhartice: Čermák – Kelo, Suchý, Kubálek, Kolísek, Škrabal, Langr, Heger, Andrlík, Kryštof, Dvořák (Lébiš, Vacek).

Dlouhá Loučka – Mladějov 5:0

Domácí vyrazili od úvodního hvizdu za třemi body, po nebezpečných střelách Horáka, Jurky a Kraloviče je poslal do vedení Hank z penalty nařízené po zákroku na J. Koláře. Další akci bratrů Kolářových a Kraloviče přetavil ve druhý zásah Hank. Možnosti Tatranu pokryl veterán Plch mezi tyčemi (54 let!). Krátce po změně stran se individuálně prosadil J. Kolář a zvýšil na 3:0. V závěru přišly ještě dva pokutové kopy, první Straka proměnil, druhý Plch nikoli, ale Jánský pohotově dorazil na 5:0. Hosté na soupeře v žádném ohledu nestačili, navíc ještě těsně před koncem zamířil předčasně pod sprchy vyloučený Kudyn.

Fakta – branky: Hank 2 (1 x PK), J. Kolář, Straka (PK), Jánský. Rozhodčí: Hrouzek (Jaroměřice), ŽK 4:2, ČK 0:1, diváků: 80, poločas: 2:0. Sokol Dlouhá Loučka: Plch – Valíček, Straka, Nováček, Geršl, R. Kolář, J. Kolář, Jurka, Horák, Kralovič, Hank (Henčl, Jánský, Křivánek). Tatran Mladějov: Paar – Prosecký, Kudyn, Prusák, Staněk, Marek, P. Suchý, Satler, Sekanina, Seryn, Němec (Doleček, V. Suchý).

Jaroměřice – Hradec2:1

Odehrány byly tři minuty a hosté už vedli, v závaru před Hrouzkem se nejlépe zorientoval Hlouš. Pak nastalo obvyklé domácí trápení s koncovkou, slibné šance postupně neproměnili Batelka, Rádek ani Dračka, hosté hrozili sporadicky z rychlých brejků. Po změně stran dotlačil balon do sítě ze skrumáže Jan Valenta, domácí se konečně uklidnili a začali soupeře přehrávat. V 83. minutě nakonec jeho odpor zlomili, Jan Valenta přiťukl Vykydalovi, ten si poradil s obránci a střelou podél gólmana rozhodl o výsledku.

Fakta – branky: Jan Valenta, Vykydal – Hlouš. Rozhodčí: Elčkner (Trstěnice), ŽK 4:2, diváků: 70, poločas: 0:1. TJ Jaroměřice: Hrouzek – Procházka, M. Valenta, Dračka, Továrek, Vybral, Vykydal, J. Valenta, Rádek, O. Valenta, Batelka (Matocha, Macháček, Jedlička). TJ Hradec n/S: Pinkava – Hlouš, M. Zedník, Minařík, L. Zedník, Smolej, Chlup, Andrlík, Benc, Prokop, Amerling (Růžička, Zouhar).

15.5.2007 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Výroba - Výroba Obsluha strojů 105 Kč

Obsluha tkacích strojů Tkadlec/Tkadlena. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 105 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: NÁPLŇ PRÁCE: obsluha tkalcovských stavů, NABÍZÍME: volné soboty a neděle, podnikové stravování, dovolená navíc, příspěvek na wellness, KONTAKT: telefonicky, e-mailem. Pracoviště: Hedva, a.s., Na Stráni, č.p. 572, 571 01 Moravská Třebová 1. Informace: Jan Hlaváč, +420 461 356 217.

Výroba - Výroba Strojírenští technici technologové, 20 000 Kč

Strojírenští technici technologové, normovači Provozní technolog. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme:, - Vzdělání v oboru strojním VŠ, SŠ, - Znalost tvorby technologické dokumentace, - Znalost technologií, CNC obrábění a , organizace strojírenské výroby, - Znalost software na programování CNC, strojů - EdgeCam, KovoProg apod., - řidičský průkaz "B", Náplň práce: Technická podpora výroby - řešení aktuálních problémů ve výrobě, zefektivňování stávající výroby (aplikace nového nářadí, odzkušování nových technologií, zpřesňování výkonových norem). Výpomoc se zaváděním nových výrob, zpětná vazba pro technologii. Spolupodílení se na nákupu nových strojů a jejich zavádění do výroby., Nabízíme: , Stabilní zaměstnání, 5 týdnů dovolené, Závodní stravování, Výhodný telefonní tarif, Příspěvek na penzijní připojištění po roce zaměstnání, V případě zájmu zasílejte životopisy na e-mail adresu: ab@pos.cz nebo předem telefonicky dohodněte osobní návštěvu.. Pracoviště: Poličské strojírny a.s., Bořiny, č.p. 1145, 572 01 Polička. Informace: Božena Andrlíková, +420 461 751 631.

Výroba - Výroba Montážní dělník 18 000 Kč

Montážní dělníci výrobků ze dřeva a příbuzných materiálů Pracovníci výroby. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 22000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: NÁPLŇ PRÁCE: výroba dřevěných kuchyňských dílců z masivu, truhlářských šablon a nerezových výrobků, manuální práce se dřevem, POŽADAVKY: manuální zručnost, samostatnost, zodpovědnost, praxe výhodou, NABÍZÍME: měsíční finanční bonusy, příspěvek na stravu, možnost pracovního postupu, KONTAKT: telefonicky, e-mailem. Pracoviště: Fd europe s.r.o., 570 01 Litomyšl. Informace: Ilona Valentínová, +420 778 511 178.

Výroba - Výroba Seřizovači 22 000 Kč

Seřizovači a obsluha konvenčních fréz Frézař. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč, mzda max. 26000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: NÁPLŇ PRÁCE: obrábění drobných součástí, stroj OPTImill F150, řídicí systém SINUMERIK 828 D, NABÍZÍME: PP na dobu určitou, příspěvek na stravu, příspěvek na ubytování , KONTAKT: telefonicky. Pracoviště: Stv land systems, s.r.o. - polička, Bořiny, č.p. 1145, 572 01 Polička. Informace: Petr Plešek, +420 773 794 741.

Krajské finále fotbalového McDonald's Cupu na hřišti Pod Vinicí v Pardubicích.