Start nejvyšší fotbalové třídy Pardubického kraje byl o týden opožděn, zato však hned nabídl první regionální derby. Tříbodový vstup do sezony potěšil fandy Slovanu, ti svitavští žehrali na neproměněné vyložené šance. S napětím se čekalo i na výsledek Poličky, neboť protivník byl po zimním zemětřesení ve svém kolektivu velkou neznámou.


Mor. Třebová – Svitavy 1:0

Na Slovanu byl k vidění velice pěkný zápas, misky vah se mohly naklonit na obě strany, šťastnější byli nakonec domácí, a to díky jediné brance z 58. minuty. Gólovou akci zahájil Hollý, jeho sražená střela se dostala k Sedláčkovi, ten hlavou přiťukl k P. Šatníkovi a na jeho „pozdrav“ k tyči Lampárek nedosáhl.

Tři minuty před tímto okamžikem zahodil tutovku svitavský Čížek, z malého vápna místo jasného gólu přestřelil. „To byl asi klíčový okamžik celého zápasu. Kdyby proměnil, těžko bychom skóre obraceli,“ poznamenal domácí sekretář Lubomír Krenar.

Už v prvním poločase se zrodila řada zajímavých situací, z domácích se o práci pro Lampárka postarali Švanda a R. Šatník, Kryštof si efektně poradil s trestným kopem Brůny. Vedoucí trefa Slovanu samozřejmě obraz hry pozměnila, hosté ji museli víc otevřít a v 66. minutě málem podruhé inkasovali, jenže Aberle zakončil samostatný únik střelou mimo.

Do konce scházely čtyři minuty, když se jako přes kopírák opakovala vyložená příležitost Svitav. Sám před Kryštofem se tentokrát ocitl Růžička, ale i on selhal a poslal balon nad břevno. V závěru pak už domácí další drama nepřipustili a uhájili cenné tři body.


AS Pardubice – Polička 2:2

Nově složený domácí tým v úvodním duelu překvapil, v prvním půli si vypracoval čtyři gólové šance, ale proměnil jedinou. To ve 33. minutě míč zatáhl Musil a přesně načasovanou přihrávkou našel před brankou volného Pecivála – 1:0.

Hosté získávali převahu už v závěru poločasu, po změně stran ještě zlepšili pohyb, začali agresivněji napadat rozehrávku soupeře a během dvou minut L. Soukalem a T. Švecem obrátili skóre, a to ještě několik šancí pochytal Málek a dvakrát se zakymácelo břevno (F. Švec, Adamča).

Domácí se z defenzivy vymanili až ke konci. V nastaveném čase zaskočili Poličské rychle rozehraným autem a Šmeral křížnou ránou srovnal.